Показ та обговорення фільму «Мистецька війна» зі стріт-арт художниками і свідками подій

11 жовтня 2014

13 жовтня о 18.00 у Парламентській бібліотеці (Київ, вул. Грушевського, 1) відбудеться показ фільму «Мистецька війна» (реж. Марко Вілмс, Німеччина, 2014, 93 хв.), а також обговорення фільму разом з українськими стріт-арт художниками Олексієм Приймаком (O'Prime), Максом Котом (#кітщомалює) та єгиптянином, що вже рік викладає у Києві, Карімом Салехом.

 

Подія організована Фондом Фрідріха Науманна при підтримці Docudays UA у рамках Тижнів Німеччини в Україні.


Фонд Фрідріха Науманна за Свободу – це німецький фонд ліберальної політики. Втілюючи свої проекти, він прагне до забезпечення свободи та людської гідності в усіх сферах суспільства.  У співпраці з українськими партнерами Фонд організовує семінари з громадянського виховання, основ держави та права.

 

«Мистецтво є зброєю! – в Каїрі це гасло досі втілюється у життя. Після 30 років автократії президент Мубарак був скинутий із посади народом; нині вулиці належать їм – молодим повстанцям і художникам. Дні боротьби оживають в їхніх закривавлених портретах, часи анархії – в карколомних колажах, спроби звільнення від придушеної сексуальності – у непристойних картинках». Так у кількох словах можна описати фільм Art War («Мистецька війна»).

 

Трейлер фільму.

 

Стрічка демонструватиметься мовою оригіналу з українськими субтитрами.


Після кінопоказу запрошені гості разом з журналісткою-міжнародницею Наталкою Гуменюк говоритимуть про фільм, а також питання, які виникають після його перегляду:

 

 ·       Чи може мистецтво вулиць змінити людей?

·        Як впливають митці на політичне та соціальне життя у Єгипті та Україні?

·        Як змінилося єгипетське та українське суспільство у вирі революційних подій?

 

Вхід вільний.

 

Детальніше про учасників дискусії:Олексій Приймак ( O'Prime ) – митець, стріт-арт художник, інсталятор. У його порт-фоліо понад 9000 м2 авторських і комерційних проектів. Їх можна побачити на стінах, дахах, сходах та асфальті у Києві, Кам’янці-Подільському, Рівному, Львівській, Івано-Франківській, Донецькій та Луганській області , а також у Празі (Чехія). Про себе розповідає так: «Моя творчість є поєднанням абстракції та реалізму. Я працюю із соціумом, оскільки мої роботи в тому чи іншому випадку створені для переоцінки деяких речей людьми, речей, до яких суспільство вже давно звикло і не звертає на це уваги. Я працюю з проблемами сучасності, щоб викликати у людини нові емоції, змусити замислитися над повсякденними речами, які трапляються на кожному кроці, але не завжди корисні для людини, для її психічного та духовного стану. Гумор присутній у кожній роботі, це частина психологічної складової, адже позитив, посмішка, сміх покращує кровообіг, піднімає настрій, додає сил. Як казала Мати Тереза: «Я ніколи не приєднаюсь до руху проти війни…покличте мене, коли з’явиться рух за мир». У своїй творчості я використовую тільки частку «за», тому що все що «проти» руйнує цей світ на підсвідомому рівні».

 

Максим Кіт (#кітщомалює) каже про себе, що він «більше художник, ніж мислитель». Його влучні філософські цитати  можна знайти на вулицях Києва та інших міст,  а також в соцмережах за хештегамами: #кітщомалює #triumphofwriting #синиймаркер. Підтримує та організовує соціальні арт-проекти.

 

Карім Салех родом з Каїра. Навчався на освітньому факультеті Хелванського Університету. Вже рік живе у Києві. Викладає історію та ісламську культуру в Арабській Іракській школі Києва.

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022
Усе, що потрібно знати, аби подати заявку на стипендію FILMBOOST
Новини
26 липня 2022
Усе, що потрібно знати, аби подати заявку на стипендію FILMBOOST
Новини
26 липня 2022
Зустрічайте журі стипендійної програми FILMBOOST
Новини
22 липня 2022
Зустрічайте журі стипендійної програми FILMBOOST
Новини
22 липня 2022
Правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон до росіян
Новини
12 липня 2022
Правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон до росіян
Закликаємо українську та міжнародну культурні спільноти вимагати визволення Максима, а також поширювати інформацію про його становище
Новини
12 липня 2022
Docudays UA спільно з Deutsche Filmakademie e.V. оголошують прийом за…
Новини
06 липня 2022
Docudays UA спільно з Deutsche Filmakademie e.V. оголошують прийом заявок на стипендійну програму FILMBOOST
Новини
06 липня 2022
Як пройшли індустрійні події Sheffield DocFest?
DOCU/ПРО
06 липня 2022
Як пройшли індустрійні події Sheffield DocFest?
DOCU/ПРО
06 липня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій…
Новини
30 червня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій Британії
Новини
30 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний е…
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний етап трансформації, що почалась в розірваному досвіді наших батьків»
Українські учасниці/-ки індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про проєкти та роботу над ними під час війни.
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних поді…
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про роботу над проєктами під час війни
Інтерв'ю
24 червня 2022