Українське кіно на російському «Артдокфесті»

08 грудня 2014

З 9 до 17 грудня у Москві проходитиме один з найголовніших російських фестивалів документального кіно «Артдокфест». Цього року захід позбавлено державної підтримки Росії. Як заявив міністр культури Володимир Мединський, до такого рішення призвели нелояльні заяви президента фестивалю Віталія Манського (на фото) щодо державної політики РФ.

 

Втім, «Артдокфест» успішно відбувся у якості краудфандінгового проекту і підготував цікаву програму, у якій можна знайти чимало українських фільмів. Вітчизняне кіно буде представлене відразу у кількох секціях.

 

У конкурсній програмі кінофестивалю візьме участь картина «Євромайдан. Чорновий монтаж», у якій розповідається про події Революції Гідності в епізодах Олександра Течинського, Олексія Солодунова, Дмитра Стоїкова, Романа Бондарчука, Володимира Тихого, Юрія Грузінова, Андрія Литвиненка, Юлії Гонтарук, Катерини Горностай, Юрія Страшного, Картерини Возніци, Бориса Петера та інших.  


У поза конкурсній програмі «Середовище», до якої були відібрані перспективні дебютанти, покажуть фільм «Канікули» української режисерки Марини Степанської та «Сестра Зо» Аліси Коваленко і Любові Дуракової.

 

А у секції «Спеціальні покази» буде презентований новий фільм українсько-американського режисера Андрія Загданського про художника-дисидента Вагрича Бахчаняна «Вагрич и чорний квадрат».


Крім того «Артдокфесті» підготував окрему програму «Україна не Росія». Її сформовано з робіт вітчизняних та іноземних документалістів, серед яких чимало стрічок, що вперше були показані в Україні саме на Docudays UA. До програми увійшли такі фльми, як «Майдан» Сергія Лозниці (2014), «Музей "Революція"» об'єднання кінорежисерів «КіноКі» за участі «Вавилону'13» (2014), «Побачення з батьком» Олександра Роднянського (1990), «Наша батьківщина» Віталія Манського (Росія-Німеччина, 2006), «Помаранчева зима» Андрія Загданського (2006), «Живі» Сергія Буковського (2008), «Інший "Челсі". Історія із Донецька» Якоба Пройсса (2011), «Шахта №8» Маріанни Каат (Естонія, 2011), «Битва за Україну» Андрія Кончаловського (2012).

 

Представлені у цій програмі й відомі стрічки часів Радянського Союзу: «Симфонія Донбасу» Дзиги Вертова (1930), «Визволення» Олександра Довженка (1940), «Упирі» (1971) і «Троянський кінь» (1972) Анатолія Фьодорова.

 

Додамо, що «Артдокфест» паралельно представлятиме спеціальні програми у Санкт-Петербурзі та у рамках першого Ризького Міжнародного кінофестивалю. В обох містах буде показаний «Євромайдан. Чорновий монтаж».

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022
Усе, що потрібно знати, аби подати заявку на стипендію FILMBOOST
Новини
26 липня 2022
Усе, що потрібно знати, аби подати заявку на стипендію FILMBOOST
Новини
26 липня 2022
Зустрічайте журі стипендійної програми FILMBOOST
Новини
22 липня 2022
Зустрічайте журі стипендійної програми FILMBOOST
Новини
22 липня 2022
Правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон до росіян
Новини
12 липня 2022
Правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон до росіян
Закликаємо українську та міжнародну культурні спільноти вимагати визволення Максима, а також поширювати інформацію про його становище
Новини
12 липня 2022
Docudays UA спільно з Deutsche Filmakademie e.V. оголошують прийом за…
Новини
06 липня 2022
Docudays UA спільно з Deutsche Filmakademie e.V. оголошують прийом заявок на стипендійну програму FILMBOOST
Новини
06 липня 2022
Як пройшли індустрійні події Sheffield DocFest?
DOCU/ПРО
06 липня 2022
Як пройшли індустрійні події Sheffield DocFest?
DOCU/ПРО
06 липня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій…
Новини
30 червня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій Британії
Новини
30 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний е…
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний етап трансформації, що почалась в розірваному досвіді наших батьків»
Українські учасниці/-ки індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про проєкти та роботу над ними під час війни.
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних поді…
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про роботу над проєктами під час війни
Інтерв'ю
24 червня 2022