Два дні українського кіно на Міжнародному тбіліському фестивалі CineDoc

13 жовтня 2014

Грузини люблять повторювати: «Разом з українцями нас 52 мільйони!» і використають будь-який шанс, аби довести свою дружбу. Те саме у кіносвіті. Другий Міжнародний тбіліський фестиваль документального кіно CineDoc представить окрему програму, присвячену Україні.

 

14–19 жовтня у Тбілісі проходитиме Міжнародний фестиваль документального кіно CineDoc, який підготував дводенну програму «Українські голоси». Це зріз нашого життя: від глухого села («У кутку» Дмитра Тяжлова) до революційного Майдану (фільм-альманах «Євромайдан. Чорновий монтаж»), від наркозалежних дітей, що згасають у підвалах Одеси («Хворісукалюди» Юрія Речинського), до упертюхів, що не збираються коритися зовнішнім обставинам, бо знають: вихід є завжди (альманах «Українські голоси»).

 

Окрім показів, Дар'я Бассель, програмний координатор Docudays UA, а також цьогорічний член журі програми Focus Caucasus, і вітчизняний композитор Антон Байбаков розкажуть про сучасну українську документалістику на тематичній презентації.

 

«Уже давно програмний відділ Docudays UA мріє піти в гори, – розповідає про співпрацю з першим грузинським фестивалем документального кіно Дар'я Бассель. – Ми постійно пильно придивляємося до фільмів з Балканських країн та Кавказу і вже показували деякі стрічки на фестивалі. У цьому році все почалося з того, що у кінці серпня наша колега – фотограф Наталка Довга – поїхала з культурною місією підкорювати віддалені кутки кавказьких вершин. Під час підготовки до її поїздки відновилися старі контакти. 21 серпня напередодні Дня Незалежності Docudays UA показував «Євромайдан. Чорновий монтаж» у ПінчукАртЦентрі, і доки глядачі дискутували про фільм та останні події у державі, я у сусідній кімнаті говорила з організаторами CineDoc через Skype. Ілєана  й Арчіл розповідали, як до них прийшов дизайнер і сказав, що готовий працювати безкоштовно, якщо CineDoc активно підтримає Україну.  Виявляється, вже на той момент вони збиралися присвятити нам окрему програму.

 

Я також попросила вислати збірку кращих  фільмів із секції Focus Caucasus,  аби придивитися кандидатів для участі у цьогорічному Docudays UA. Наступного дня я отримала запрошення до журі. «От все і побачиш», – жартували Ілєана й Арчіл у листі.

 

Крім того, організатори зазначили, що грузинське суспільство так сильно і відчайдушно нас підтримує, що обговорення фільмів буде замало. «Зробімо окрему подію, де поговоримо про Україну, Майдан, війну, ваше документальне кіно», – запропонували вони. Раптово з’ясовується, що на фестиваль збирається композитор Антон Байбаков, який писав музику для «Хворісукалюди» Юрія Речинського та «Євромайдану. Чорновий монтаж» (обидва фільми – у програмі CineDoc). Так склалося, до речі, що він також писав музику практично до всіх вітчизняних фільмів про Євромайдан: епізоди з циклу «Вавілон13», «Все палає» Олександра Течинського і ще кількох стрічок, що зараз у виробництві. Тож я запросила Антона приєднатися до розмови».

 

Після закінчення фестивалю Дар’я обіцяє поділитися своїми враженнями, а поки що детальніше про розклад показів та події на тбіліському CineDoc можна дізнатися тут

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022
Усе, що потрібно знати, аби подати заявку на стипендію FILMBOOST
Новини
26 липня 2022
Усе, що потрібно знати, аби подати заявку на стипендію FILMBOOST
Новини
26 липня 2022
Зустрічайте журі стипендійної програми FILMBOOST
Новини
22 липня 2022
Зустрічайте журі стипендійної програми FILMBOOST
Новини
22 липня 2022
Правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон до росіян
Новини
12 липня 2022
Правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон до росіян
Закликаємо українську та міжнародну культурні спільноти вимагати визволення Максима, а також поширювати інформацію про його становище
Новини
12 липня 2022
Docudays UA спільно з Deutsche Filmakademie e.V. оголошують прийом за…
Новини
06 липня 2022
Docudays UA спільно з Deutsche Filmakademie e.V. оголошують прийом заявок на стипендійну програму FILMBOOST
Новини
06 липня 2022
Як пройшли індустрійні події Sheffield DocFest?
DOCU/ПРО
06 липня 2022
Як пройшли індустрійні події Sheffield DocFest?
DOCU/ПРО
06 липня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій…
Новини
30 червня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій Британії
Новини
30 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний е…
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний етап трансформації, що почалась в розірваному досвіді наших батьків»
Українські учасниці/-ки індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про проєкти та роботу над ними під час війни.
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних поді…
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про роботу над проєктами під час війни
Інтерв'ю
24 червня 2022