ІДЕОРУПЦІЯ: Перший показ титульної програми Docudays UA

22 березня 2014

У кожної країни має бути футбольна збірна. Прагнучи створити успішну команду, нова країна Південний Судан запрошує на посаду головного тренера видатного сербського фахівця Зорана Джорджевича. З якими труднощами йому довелося зіткнутися? Дізнайтеся сьогодні, 22 березня, о 18:30 в Червоній залі Будинку кіно, де в рамках програми ІДЕОРУПЦІЯ відбудеться показ фільму «Тренер Зоран і його «Африканські тигри». Після показу – обговорення за участі режисера та дискусія щодо корупції в українському футболі спільно з Юрієм Ніколовим, координатором проекту «Наші гроші».

 

Про концепцію ІДЕОРУПЦІЯ розповідає Володимир Яворський, член Організаційного комітету Docudays AU, член правління Української Гельсінської спілки з прав людини:

 

Практично кожен зустрічається з корупцією щодня. Вона охопила всі суспільні відносини. Вдала корупційна оборудка є мрією значної частини населення. Для багатьох вона набуває справжнього сенсу життя, як ключ до швидкого збагачення та швидкої реалізації власних мрій.

 

Інформація в ЗМІ про корупцію не викликає ніяких суспільних, політичних чи правових наслідків. Люди настільки звикли до неї, що сприймають це як нормальну частину їхнього буденного життя, що вже нікого не дивує та не надихає на жодні активні дії.

 

Новий час вимагає нових слів і понять, не тиражованих і не скомпрометованих, що примусили б задуматись над ситуацією, в якій ми всі опинилися, та про можливості виходу з неї.

 

Ми винайшли нове слово – ідеорупція. Це – корупція, що давно набула ознак ідеології, яка з роками стійко закріпилася в українській ментальності.

 

По суті, ідеорупція – це деструктивна ідеологія, спрямована проти суспільних інтересів. Це ідеологія, заснована на тотальному нехтуванні правами людини. Тому що корупція ґрунтується на порушені права власності, права на доступ до інформації, права на справедливий суд, свободу слова та багатьох інших прав.

 

Корупційна система вміє захищатися й нападати. Вона захищається від спроб знищення чи обмеження, використовуючи залежність її користувачів. Вона рішуче нападає та намагається знищити всіх, хто їй заважає, використовуючи кругову залежність багатьох включених до неї осіб. На жаль, більшість людей в Україні не усвідомлюють, що боротьба з корупцією має починатися з боротьби за дотримання прав людини.

 

Цьогорічною темою «Ідеорупція» ми прагнемо осягнути масштаби корупції в Україні та світі, простежити й показати зв’язки між причинами й наслідками корупційних дій, а також продемонструвати, як солідарність звичайних людей може протистояти ідеорупції.

 

Євромайдан виник значною мірою як протиставлення ідеорупції. Його перемога закладає надію, що суспільство готове боротися за власні права й свободу. Однак значно легше боротися з корупцією твоїх ідеологічних супротивників. І дуже складно боротися з корупцією серед своїх. Але ми мріємо, що в майбутньому на зміну ідеорупції прийде ідеологія солідарності в дотриманні прав людини.

Шукайте свій шлях викорінення ідеорупції з героями фільмів Алєксандра Ґєнтєлєва «Путінські ігри», Сема Бенстеда «Тренер Зоран і його «Африканські тигри» та Марка Баудера «Володар усесвіту», а також з нашими гостями, котрі розкажуть, як шукати корупцію, які її обсяги, як з нею боротися, як карати винних та повертати державі вкрадене. 

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Режисерки DOCU/Україна: про активну згоду, жіночу оптику, вестернів і…
Конспект
11 липня 2024
Режисерки DOCU/Україна: про активну згоду, жіночу оптику, вестернів і те, як знайти фільм у купі сміття
Конспект
11 липня 2024
Архів війни. Словник
Новини
05 липня 2024
Архів війни. Словник
Новини
05 липня 2024
DOCU/СИНТЕЗ. Волонтерство, звукові архіви та солідарність
Інтерв'ю
04 липня 2024
DOCU/СИНТЕЗ. Волонтерство, звукові архіви та солідарність
Інтерв'ю
04 липня 2024
Дар’я Бассель: «Документальне кіно краще говорить з людьми про події,…
Інтерв'ю
03 липня 2024
Дар’я Бассель: «Документальне кіно краще говорить з людьми про події, які відбуваються тут і зараз»
Інтерв'ю
03 липня 2024
Вейн Джордаш: «Якщо ми втратимо Україну, наші діти житимуть у дуже не…
Інтерв'ю
02 липня 2024
Вейн Джордаш: «Якщо ми втратимо Україну, наші діти житимуть у дуже небезпечному світі»
Інтерв'ю
02 липня 2024
Макс Буткевич. Боремося і чекаємо
Новини
01 липня 2024
Макс Буткевич. Боремося і чекаємо
Новини
01 липня 2024
Повернути фокус уваги: як пройшла світова прем’єра фільму «Свідки. По…
Культурна дипломатія
25 червня 2024
Повернути фокус уваги: як пройшла світова прем’єра фільму «Свідки. Полон вбиває» на кінофестивалі Sheffield DocFest
Культурна дипломатія
25 червня 2024
Крізь крихке до міцного: яким був 21 Docudays UA
Новини
18 червня 2024
Крізь крихке до міцного: яким був 21 Docudays UA
Новини
18 червня 2024