ІДЕОРУПЦІЯ від Docudys UA в Інституті журналістики

26 травня 2014

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA на запрошення студентів Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка представляє фільми з цьогорічної програми фестивалю ІДЕОРУПЦІЯ. Показ трьох фільмів програми відбудуться  у рамках Днів правозахисного кіно «ДЕМОНСТРАЦІЯ».

 

Новий час вимагає нових слів і понять, не тиражованих і не скомпрометованих, що примусили б задуматись над ситуацією, в якій ми всі опинилися, та про можливості виходу з неї. У 2013 році команда Docudays UA винайшла нове слово – ідеорупція. Це – корупція, що давно набула ознак ідеології, яка з роками стійко закріпилася в українській ментальності. Ця тема стала центральною під час цьогорічного кінофестивалю Docudays UA у Києві.  

 

З 28 по 30 травня о 17:30 запрошуємо всіх охочих на покази та дискусії за адресою Інститут журналістики, вул. Мельникова, 36/1, ауд. 35.

 

30 травня до фінальної дискусії приєднаються Тетяна Пеклун, журналіст, учасник руху ЧЕСНО, представник ГО «Центр протидії корупції», та Наталія Седлецька, журналіст-розслідувач, учаник проекту Yanukovych Leaks. Модерує дискусію Максим Буткевич, координатор проекту “Без кордонів”, постійний модератор правозахисного конкурсу DOCU/ПРАВО.

 

Вхід - традиційно вільний.

 

Розклад показів:

28 травня, 17:30

«Тренер Зоран і його "Африканські тигри», реж. Сем Бенстед

Великобританія, 2013, 76’

Після майже півстоліття громадянських воєн, у липні 2011 року утворилася нова незалежна держава – Південний Судан. Жахливий і водночас захопливий процес народження нації супроводжується хворобами, смертями та фінансовою кризою. Проте у кожної країни має бути футбольна збірна. Прагнучи створити успішну команду, Південний Судан запрошує на посаду головного тренера видатного сербського фахівця Зорана Джорджевича. 

 

29 травня, 17:30

«Володар усесвіту», реж. Марк Баудер

Німеччина, 2013, 99’

«Володар усесвіту» - напружена розмова, в процесі якої вимальовується паралельний світ, де рушіями є манія величі й майже релігійний екстаз. Якщо інші роботи про фінансову кризу зосереджувалися на компаніях-гігантах, то режисер Марк Баудер навпаки приділяє увагу менталітету, що породив такі явища.  

 

30 травня, 17:30

«Путінські ігри», реж. Алєксандр Ґєнтєлєв

Німеччина, Ізраїль, Австрія, 2013, 90’

Вперше за всю історію Зимових Олімпійських ігор змагання проводять на субтропічному курорті. «Сочі 2014» за витратами на підготовку – найдорожча Зимова Олімпіада, яка б’є всі рекорди за масштабами корупції та манії величі.

 

***

Назва фестивалю - «ДЕМОНСТРАЦІЯ» - відображає основну його концепцію: демонстрація - це показ фільмів, це протест, це висловловлення проблем суспільства. Таким чином ми розглядаємо кіно як один із інструментів формулювання та розв'язання складних питань.

 

Мета фестивалю - дослідити методи, якими кіно показує дійсність, на прикладі обраних фільмів. Зрозуміти, як саме кіно  працює із суспільно-політичними питаннями.  Формат зустрічей, зокрема, цікавий студентам-журналістам, але, звісно, до переглядів запрошені усі, хто цікавиться кінематографом.

 


Світлина: кадр з фільму «Володар усесвіту»
19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022
Усе, що потрібно знати, аби подати заявку на стипендію FILMBOOST
Новини
26 липня 2022
Усе, що потрібно знати, аби подати заявку на стипендію FILMBOOST
Новини
26 липня 2022
Зустрічайте журі стипендійної програми FILMBOOST
Новини
22 липня 2022
Зустрічайте журі стипендійної програми FILMBOOST
Новини
22 липня 2022
Правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон до росіян
Новини
12 липня 2022
Правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон до росіян
Закликаємо українську та міжнародну культурні спільноти вимагати визволення Максима, а також поширювати інформацію про його становище
Новини
12 липня 2022
Docudays UA спільно з Deutsche Filmakademie e.V. оголошують прийом за…
Новини
06 липня 2022
Docudays UA спільно з Deutsche Filmakademie e.V. оголошують прийом заявок на стипендійну програму FILMBOOST
Новини
06 липня 2022
Як пройшли індустрійні події Sheffield DocFest?
DOCU/ПРО
06 липня 2022
Як пройшли індустрійні події Sheffield DocFest?
DOCU/ПРО
06 липня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій…
Новини
30 червня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій Британії
Новини
30 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний е…
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний етап трансформації, що почалась в розірваному досвіді наших батьків»
Українські учасниці/-ки індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про проєкти та роботу над ними під час війни.
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних поді…
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про роботу над проєктами під час війни
Інтерв'ю
24 червня 2022