ІДЕОРУПЦІЯ від Docudys UA в Інституті журналістики

26 травня 2014

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA на запрошення студентів Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка представляє фільми з цьогорічної програми фестивалю ІДЕОРУПЦІЯ. Показ трьох фільмів програми відбудуться  у рамках Днів правозахисного кіно «ДЕМОНСТРАЦІЯ».

 

Новий час вимагає нових слів і понять, не тиражованих і не скомпрометованих, що примусили б задуматись над ситуацією, в якій ми всі опинилися, та про можливості виходу з неї. У 2013 році команда Docudays UA винайшла нове слово – ідеорупція. Це – корупція, що давно набула ознак ідеології, яка з роками стійко закріпилася в українській ментальності. Ця тема стала центральною під час цьогорічного кінофестивалю Docudays UA у Києві.  

 

З 28 по 30 травня о 17:30 запрошуємо всіх охочих на покази та дискусії за адресою Інститут журналістики, вул. Мельникова, 36/1, ауд. 35.

 

30 травня до фінальної дискусії приєднаються Тетяна Пеклун, журналіст, учасник руху ЧЕСНО, представник ГО «Центр протидії корупції», та Наталія Седлецька, журналіст-розслідувач, учаник проекту Yanukovych Leaks. Модерує дискусію Максим Буткевич, координатор проекту “Без кордонів”, постійний модератор правозахисного конкурсу DOCU/ПРАВО.

 

Вхід - традиційно вільний.

 

Розклад показів:

28 травня, 17:30

«Тренер Зоран і його "Африканські тигри», реж. Сем Бенстед

Великобританія, 2013, 76’

Після майже півстоліття громадянських воєн, у липні 2011 року утворилася нова незалежна держава – Південний Судан. Жахливий і водночас захопливий процес народження нації супроводжується хворобами, смертями та фінансовою кризою. Проте у кожної країни має бути футбольна збірна. Прагнучи створити успішну команду, Південний Судан запрошує на посаду головного тренера видатного сербського фахівця Зорана Джорджевича. 

 

29 травня, 17:30

«Володар усесвіту», реж. Марк Баудер

Німеччина, 2013, 99’

«Володар усесвіту» - напружена розмова, в процесі якої вимальовується паралельний світ, де рушіями є манія величі й майже релігійний екстаз. Якщо інші роботи про фінансову кризу зосереджувалися на компаніях-гігантах, то режисер Марк Баудер навпаки приділяє увагу менталітету, що породив такі явища.  

 

30 травня, 17:30

«Путінські ігри», реж. Алєксандр Ґєнтєлєв

Німеччина, Ізраїль, Австрія, 2013, 90’

Вперше за всю історію Зимових Олімпійських ігор змагання проводять на субтропічному курорті. «Сочі 2014» за витратами на підготовку – найдорожча Зимова Олімпіада, яка б’є всі рекорди за масштабами корупції та манії величі.

 

***

Назва фестивалю - «ДЕМОНСТРАЦІЯ» - відображає основну його концепцію: демонстрація - це показ фільмів, це протест, це висловловлення проблем суспільства. Таким чином ми розглядаємо кіно як один із інструментів формулювання та розв'язання складних питань.

 

Мета фестивалю - дослідити методи, якими кіно показує дійсність, на прикладі обраних фільмів. Зрозуміти, як саме кіно  працює із суспільно-політичними питаннями.  Формат зустрічей, зокрема, цікавий студентам-журналістам, але, звісно, до переглядів запрошені усі, хто цікавиться кінематографом.

 


Світлина: кадр з фільму «Володар усесвіту»
18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26–
березня
4
квітня 2021
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020