«Шлях до свободи»: Всі революції неможливі, доки не стають неминучими

09 липня 2014

Одеський міжнародний кінофестиваль разом з Docudays UA та hromadske.tv представляють кінопрограму про революції у світі – «Шлях до свободи».

 

Від 12 до 18 липня в одеському кінотеатрі «Родіна» (вул. Мечнікова, 104) покажуть документальні фільми програми «Шлях до свободи». Вісім стрічок оповідають про революції різних народів. Об’єднані загальнолюдськими принципами свободи, правди та гідності, останні фіксують зміни, що стають можливими лише завдяки нам.

Всі покази супроводжуються розширеними сесіями запитань та відповідей за участю режисерів та професійних модераторів. Це журналістка і громадська активістка Наталка Гуменюк, правозахисник і співкоординатор Проекту «Без кордонів» ГО «Центр Соціальна Дія» Максим Буткевич та програмний директор ОМКФ Алік Шпилюк.

 

Вхід на всі сеанси БЕЗКОШТОВНИЙ!

 

Відкриватиме програму документальний альманах «Чорний зошит Майдану» (2014), що знімався студентами 2-го режисерського курсу Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенко-Карого. Протягом чотирьох місяців вони не тільки шукали на Майдані своїх героїв, знімали їх та монтували, а й працювали волонтерами. Це історії про людей, для яких Майдан став невід'ємною частиною їхнього життя. Від танців і співів у грудні до перших пострілів в січні, від щастя і ейфорії до виснаження і втоми. Це історії про людей, що відстояли свою гідність і готові боротись далі, це розповіді, в яких емоції важливіші за слова.

Від перших днів демонстрацій аж до останніх днів референдуму проти президента. У гострій румунській стрічці «Де ти, Бухаресте?» (Bucuresti, Unde Esti?, 2013) Влада Петрі революційні події перетворюються на фарс. 23 роки після Румунської революції люди повернулися на вулиці Бухареста, займаючи весь громадський простір.

Швейцарець Ален Марґо пропоную альтернативний погляд на феномен протестного руху FEMEN у проникливому портреті «Я - FEMEN» (Je Suis FEMEN, Швейцарія-Україна, 2014 ).

Від повалення у 2011 р. диктатора, що правив країною протягом 30 років, і військової держави до кульмінації - примусового силового усунення президента Єгипту, представника Братів мусульман, влітку 2013. Вже знаний київським майданівцям фільм «Майдан» (Al Midan, Єгипет-США, 2013) єгиптянки Джехен Нужейм нарешті на великому екрані Одеси.

«Оксамитові терористи» (Zamatoví teroristi, Словаччина-Чехія-Хорватія, 2013) режисерів Павола Пекарчіка, Івана Остроховськи, Петера Керекеса пропонують портрет трьох героїв, які намагалися боротися проти комуністичної влади в Чехословаччині,. Останніх засудили як терористів, хоч вони нікого не вбили і не поранили. Стано хотів підірвати трибуну комуністів, але напився, його арештували з сумкою вибухівки і він провів 5 років у в'язниці. Феро хотів убити президента Густава Гусака. Поліція виявила його зброю і вибухові речовини, і він був засуджений до 14 років. Владімір підривав дошки оголошень Компартії і провів більше 4 років у в'язниці.


Контроверсійним  продовженням теми жіночого протестного руху є фільм «Пуссі проти Путіна» (Пусси против Путина, Росія, 2013). 2012 року дві учасниці анархо-феміністського гурту «Пуссі Райот» були засуджені, за словами обвинувачів, до двох років у мордовських трудових таборах за  «хуліганство та розпалювання релігійної ненависті»... Гурт та його прихильники є головними героями фільму, знятого людьми, що документували їхні акції від початку й до ув'язнення.


Фільм-закриття програми – довгоочікувана українська прем’єра «Майдану» (2014) Сергія Лозниці. Це документальний епос, герой якого – народ України, що піднявся на захист свободи і громадянських прав. Хроніка революції розповідає про події на київському Майдані з грудня 2013-го до березня 2014-го. Світова прем’єра фільму відбулася на 67-му МКФ у Каннах у травні 2014 року.

Більше інформації про фільми та розклад дивіться на www.oiff.com.ua

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Режисерки DOCU/Україна: про активну згоду, жіночу оптику, вестернів і…
Конспект
11 липня 2024
Режисерки DOCU/Україна: про активну згоду, жіночу оптику, вестернів і те, як знайти фільм у купі сміття
Конспект
11 липня 2024
Архів війни. Словник
Новини
05 липня 2024
Архів війни. Словник
Новини
05 липня 2024
DOCU/СИНТЕЗ. Волонтерство, звукові архіви та солідарність
Інтерв'ю
04 липня 2024
DOCU/СИНТЕЗ. Волонтерство, звукові архіви та солідарність
Інтерв'ю
04 липня 2024
Дар’я Бассель: «Документальне кіно краще говорить з людьми про події,…
Інтерв'ю
03 липня 2024
Дар’я Бассель: «Документальне кіно краще говорить з людьми про події, які відбуваються тут і зараз»
Інтерв'ю
03 липня 2024
Вейн Джордаш: «Якщо ми втратимо Україну, наші діти житимуть у дуже не…
Інтерв'ю
02 липня 2024
Вейн Джордаш: «Якщо ми втратимо Україну, наші діти житимуть у дуже небезпечному світі»
Інтерв'ю
02 липня 2024
Макс Буткевич. Боремося і чекаємо
Новини
01 липня 2024
Макс Буткевич. Боремося і чекаємо
Новини
01 липня 2024
Повернути фокус уваги: як пройшла світова прем’єра фільму «Свідки. По…
Культурна дипломатія
25 червня 2024
Повернути фокус уваги: як пройшла світова прем’єра фільму «Свідки. Полон вбиває» на кінофестивалі Sheffield DocFest
Культурна дипломатія
25 червня 2024
Крізь крихке до міцного: яким був 21 Docudays UA
Новини
18 червня 2024
Крізь крихке до міцного: яким був 21 Docudays UA
Новини
18 червня 2024