30 березня: що варто подивитись цього дня

30 березня 2016

Окрім конкурсних показів, детальніше про які можна почитати на сайті, у програмі Docudays UA традиційно відбувається чимало цікавих позаконкурсних показів, зустрічей із гостями фестивалю та майстер-класів. Отже, коротко про найцікавіше.

 

Цьогоріч Docudays UA присвятив спеціальну позаконкурсну програму DOCU/TEХНО сучасним технологіям. Окрім фільмів, запрошуємо на дискусію «Повна роботизація: чи готові ми до майбутнього» у рамках правозахисних заходів. Спільно з редакцією науково-популярного журналу «Куншт» будемо говорити про різні аспекти роботизації від Siri до дронів тут і зараз. Спеціальна подія на вечір – фільм українського режисера Дмитра Тяжлова «Під напругою» у Сініматеці кінотеатру «Київ» о 17:00. Стрічка зі щасливим фіналом про чотирирічну історію боротьби жителів села Усатове проти фінансованого ЄБРР спорудження двох ліній електропередач над їхнім селом. Після фільму відбудеться зустріч із режисером Дмитром Тяжловим, героями фільму та представниками Національного екологічного центру України.

 

DOCU/КЛАС буде не менш насиченим за покази фільмів. У Будинку кіно о 12.00 латвієць Вієстур Кайріш (який привіз українським глядачам свою документальну оперу про Чорнобиль «Невидиме місто») проведе майстер-клас «Музика як повернення до великого міфу в документалістиці». А також іще одна можливість для українських режисерів знайти підтримку для своїх документальних проектів, які нині на стадії розробки. DocWorks UA/UK – це тренінг і програма наставництва у створенні повнометражного документального кіно, започаткована Британською радою, фестивалем Doc/Fest у Шеффілді та Docudays UA. DocWorks UA/UK відбудеться о 17.00 у Будинку кіно.

 

О 18:00 у Синій залі Будинку кіно покажуть «Монастир: пан Віґ та черниця» Пернілле Розе Ґронк’єр. Сім років режисерка маленькою камерою знімала старого чоловіка, мрією якого було зробити з руїн старого замку в Данії православний монастир.

 

Центральна програма фестивалю КРІЗЬ ІЛЮЗІЇ продовжиться фільмом «Грозний-блюз». Зустріч із режисером та сам показ буде о 19:00 у Синій залі кінотеатру «Київ». «Амбіції фільму стосуються цілковитої зміни офіційного літопису та спростування стереотипу про те, що люди, живучи в диктатурі, живуть лише як жертви, – розповідає режисер фільму Нікола Беллуччі. – Проте фільм не лише звинувачує. Він ставить усі можливі запитання: куди хоче й зможе рухатися народ?»

 

Водночас у ПінчукАртЦентрі розпочнеться дискусія «Ілюзія жанру». Документальне кіно вже давно перестало бути просто монтажем якоїсь події й голів, що говорять. Сьогодні це цілий океан волі, де можливо все, зокрема маніпуляція, постановка, використання чужого контенту й гра з глядачем. Про цю саму свободу, нові форми документального кінематографа та його ключові складові ми й поговоримо на нашій дискусії. Учасники: режисерка Катерина Горностай, кінокритикиня Юлія Коваленко, кінематографіст та публіцист Олексій Радинський та кінокритик Олександр Телюк. Модерує зустріч кінокритик Станіслав Битюцький.

 

Фестивальна програма ПОДОРОЖНІ презентує фільм «Зимова Лампедуза» Якоба Броссманна. У ньому мешканці малесенького італійського острова всією громадою намагатимуться дати раду місцевим проблемам, не залишаючи напризволяще мігрантів, яких рятує в морі берегова охорона, і обурюючись на тих, хто використовує їхню громаду для роздмухування страхів перед мігрантами в усій Європі. Показ розпочнеться о 20:00 у Синій залі Будинку кіно.

 

О 21:00 у Великій залі «Кінопанорами» відбудеться переглад фільму Метью Гайнемана «Земля картелів». Неймовірна історія опору наркомафії. Переживши зиму 2014-го, здавалося б, чого ще ми можемо не знати про протести, активізм, волонтерські рухи? Насправді – багато чого. Насамперед історій, що стоять за кожною (проти)дією. Часто – дуже особистою, а значить, і дуже політичною.

 

На фото кадр з фільму «Грозний-блюз»

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26 – 
березня
4
квітня 2021
«Уроки кохання», таргетинг та музика в кіно: програма DOCU/ПРО TALKS
DOCU/ПРО
02 березня 2021
«Уроки кохання», таргетинг та музика в кіно: програма DOCU/ПРО TALKS
DOCU/ПРО
02 березня 2021
Нове кіно вже близько: 5 проєктів Ukrainian Doc Preview
DOCU/ПРО
01 березня 2021
Нове кіно вже близько: 5 проєктів Ukrainian Doc Preview
DOCU/ПРО
01 березня 2021
VR DOC LAB – фабрика віртуальності
DOCU/ПРО
26 лютого 2021
VR DOC LAB – фабрика віртуальності
DOCU/ПРО
26 лютого 2021
DOCU/КОРОТКО: миті разом, миті на самоті
Огляд програми
25 лютого 2021
DOCU/КОРОТКО: миті разом, миті на самоті
Огляд програми
25 лютого 2021
Зустрічайте фестивальне журі!
Новини
23 лютого 2021
Зустрічайте фестивальне журі!
Новини
23 лютого 2021
Данило Гайдамаха став амбасадом Кампанії проти кібербулінгу Docudays …
Новини
19 лютого 2021
Данило Гайдамаха став амбасадом Кампанії проти кібербулінгу Docudays UA
Новини
19 лютого 2021
DOCU/ТАБІР кидає виклик та прямує до мрії
Новини
19 лютого 2021
DOCU/ТАБІР кидає виклик та прямує до мрії
Новини
19 лютого 2021
Стратегія та промо: консультації гостьових спікерок Ukrainian Doc Pre…
DOCU/ПРО
18 лютого 2021
Стратегія та промо: консультації гостьових спікерок Ukrainian Doc Preview
DOCU/ПРО
18 лютого 2021