Фільми-призери Docudays UA у конкурсах Одеського кінофестивалю-2016

16 червня 2016

Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив учасників цьогорічної конкурсної програми. Серед учасників повнометражного національного конкурсу — стрічка «Varta 1. Львів. Україна» Юрія Грицини, який отримав особливу відзнаку в конкурсі DOCU/ЖИТТЯ. Також до програми короткометражних учасників відібрали три фільми, що стали призерами національного конкурсу документального кіно DOCU/УКРАЇНА, який вперше відбувся на нинішньому фестивалі Docudays UA. 

 

Власне, головний призер DOCU/УКРАЇНА, фільм «Люди, які прийшли до влади» Олексія Радинського та Томаша Рафа, створений з безпосередністю, від якої неможливо відвернутися. Він висуває здогадки та надає доступ до надзвичайно складної ситуації насилля, конфлікту та ілюзій.

 

«Reve ta stohne on tour» режисерки Надії Парфан – солодко-гірка, трагікомічна та універсальна історія про мистецьку боротьбу та дружбу двох музикантів. Фільм отримав особливу нагороду DOCU/УКРАЇНА.

 

А призом студентського журі на фестивалі була відзначена стрічка «Панорама» режисера Юрія Шилова. Історія кіномеханіка Валентина, який 44 роки працював у кінотеатрі «Кінопанорама» у центрі Києва. Це його останній рік роботи перед пенсією. З вузького вікна кінопрожектерної можна побачити історію і Євромайдану в Києві, і прихований бік кінопоказів: особисте життя людей, які трудяться просто за стіною. Нині режисер працює над продовженням цієї історії.

 

Відкриття фестивалю – фільм Юрія Грицини «Varta 1. Львів. Україна» – приклад експериментальної документалістики, що демонструє пошуки нової кіномови серед молодих українських режисерів. Фільм використовує записи радіопереговорів автомобільних патрулів активістів Львова під час Євромайдану, щоб поставити кілька запитань про природу революції.

 

Окрім цього, у секції Фестиваль Фестивалів ОМКФ-2016 покажуть фільм «Українські шерифи» Романа Бондарчука, українська прем'єра якого зібрала аншлаги на Docudays UA у березні. Фільм також можна побачити на широких екранах в українських кінотеатрах в рамках проекту DOCU/ХІТ. Історія про наснагу двох шерифів з української Старої Збур'ївки вже підкорила «документальні Канни». Фільм отримав спецприз найбільшого європейського фестивалю неігрового кіно IDFA.

 

Також на фестивалі в Одесі програмний директор Docudays UA Геннадій Кофман судитиме конкурс європейського документального кіно.

 

«Імовірно, як програмер фестивалю Docudays UA я мав би мати трохи ревнощів через прем'єру документального конкурсу на ОМКФ – фестивалі, який сьогодні є одним з головних індустріальних подій Східної Європи. Але така здорова конкуренція тільки стимулює не зупинятися, постійно шукати й знаходити оригінальні рішення. Не сумніваюся, що у виграші будуть і кінематографісти, і всі, хто любить хороше кіно», - говорить Геннадій Кофман. - «І безумовно, не може не радувати, що в різних конкурсних програмах Одеського кінофестивалю є фільми, прем'єра яких відбулася в березні на Docudays UA. І, зокрема, фільми, які вже стали в нас призерами та фаворитами київського глядача. Виходить, Docudays UA тримає планку й, сподіваюся, буде продовжувати формувати ландшафт документального кіно України».  

 

Разом з Геннадієм Кофманом журіння розділять режисерка та керівниця Школи документального кіно і театру Марина Разбєжкіна (у 2012 році була у складі журі Docudays UA) та документалістка й кінокритикиня Рада Шешич, яка теж неодноразово відвідувала Docudays UA.

 

Цього літа сьомий ОМКФ відбудеться з 15-го по 23-тє липня. Ознайомитися з програмою можна на сайті фестивалю.

 

На фото - співавтор фільму «Люди, які прийшли до влади» Томаш Рафа

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024