Історії подорожніх: Docudays UA у Мистецькому Арсеналі

11 грудня 2016

11, 23 та 25 грудня в Мистецькому Арсеналі у рамках виставки «Як тебе звати?» покажуть спеціальну добірку стрічок від Docudays UA. Усі фільми запрошують глядачів до розмови про одну з найболючіших тем світу – міграції.

 

Зокрема, 11 грудня покажуть фільм Владіміра Томіча «Флотель «Європа». Це можливість побачити очима підлітка-біженця, яким тоді був режисер фільму, маленький світ вигнанців із Боснії часів попередньої масштабної біженської кризи в Європі. У 1992 році через війну в Боснії та Герцеговині хвиля біженців сягнула Данії. І корабель – флотель «Європа» – став тимчасовою домівкою для тисячі людей, які чекали на рішення щодо їхніх звернень про притулок.

 

Добірка «Історії про дім», яку покажуть 23 грудня, — чотири фільми, що, з одного боку, є історіями про втрачений і віднайдений дім, а з іншого – розповідями про пошук власної ідентичності. Це іракський фільм «#73» режисера Рекеша Шахбаза, нідерландська історія «Доки не стане тихо» Ярона Коена, українські стрічки «Втрата. Знахідка» Оксани Карпович та «Дім» Анни Корж.

 

А 25 грудня покази Docudays UA завершаться фільмом «Заробітчанський шлях» Олени Федюк. Фільм слідує за ходою чи не єдиної у світі заробітчанської прощі – 10-денного пішого паломництва із Самбора до Зарваниці, присвяченого й організованого українськими трудовими мігрантами та їхніми сім'ями. У стрічці вони молитимуться про возз’єднання родин і за своїх рідних на чужині, переповідаючи про те, як це – бути громадянами другого сорту.

 

Покази Docudays UA модеруватиме Максим Буткевич, правозахисник та співкоординатор проекту«Без кордонів», який працює у сфері захисту прав біженців і мігрантів та протидії расизму й ксенофобії в Україні. Також у кінопрограмі ще кілька потужних документальних стрічок.

 

Зокрема, 10 грудня в Мистецькому Арсеналі покажуть переможця нинішнього Берлінале «Море у вогні» Джанфранко Розі. Фільм про життя італійського острова Лампедуза, який став перевалочним пунктом для біженців із країн Північної Африки. А 18-го грудня Amnesty International представить стрічку «Він назвав мене Малала» – історію про пакистанську активістку та лауреатку Нобелівської премії миру Малалу Юсуфзай, яка виступає за доступність освіти для жінок у всьому світі.

 

Усі покази відбуватимуться о 18.00 у 5 залі правого крила Мистецького Арсеналу. Вхід за умовами Мистецького Арсеналу.

 

На фото - малюнки створені під час проекту «Одіссея Донбас» (CSM/Фундація Центр Сучасного Мистецтва, 2015)

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26–
березня
4
квітня 2021
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020