Зустрічайте фільм-відкриття фестивалю

06 березня 2018

Цього року фестиваль Docudays UA відкривається документальною стрічкою «Жінка в полоні» режисерки Бернадетт Туза-Ріттер.

 

«Якщо ти це хоч раз покажеш, то принаймні кілька людей зрозуміє, як не треба поводитись з іншими». Це слова Маріш, безправної кріпачки, що працює у нешляхетній родині сучасних панів. За борги жінку позбавили грошей, свободи, здоров’я, сімейних зв’язків і навіть її справжнього імені, яке вона наважиться назвати, лише повернувши собі почуття гідності. Маріш присвячений надзвичайно людяний і життєствердний фільм «Жінка в полоні». У Києві фільм представить його режисерка, операторка, монтажерка і повноцінна учасниця Бернадетт Туза-Ріттер.

 

 

Юлія Кузнєцова: Чому взагалі сьогодні існує рабство?

 

Бернадетт Туза-Ріттер: Думаю, що це глобальна проблема, проблема через систему і людей, які не звертають уваги. Навряд чи її можна вирішити, якщо тільки змінити систему. У фільмі ви бачите, що життя Маріш змінилося, коли я звернула на неї увагу. Я ніколи не казала їй, що робити, але мої відвідування, моя підтримка надали їй сил. І питання було не в грошах. Але коли їй потрібна була допомога, вона мала знати, де її знайти. Однак люди, що опинилися в такій ситуації, гадки не мають, що існує якась допомога. Тому що організації, що опікуються такими питаннями, мислять інакше, ніж жертви. І знайти допомогу дуже важко.

 

Юлія Кузнєцова: Чи ви не боялися, що якоїсь миті зйомка може перетворитися на експлуатацію героїні?

 

Бернадетт Туза-Ріттер: Я так не думаю. Я весь час їй говорила: «Якщо не хочеш, щоб я знімала – просто дай мені знати». Я завжди знала, що не треба знімати, коли їй соромно. Наприклад, коли вона плаче, я показую лише її руки. Для мене було дуже важливо зважати на її почуття. І фільм ніколи не був важливіший за неї саму як особистість. Тому я ніколи не відчувала, що роблю щось неправильно.

 

Повний текст розмови кінокритикині Юлії Кузнєцової з авторкою фільму читайте у нашому Фестивальному гіді. У інтерв'ю режисерка розповідає про проблему сучасного рабства, свою подвійну роль на зйомках і моральні виклики.

 

Вхід на церемонію відкриття лише за запрошеннями. 

 

Повторний показ документального фільму «Жінка в полоні» відбудеться 24-го березня об 11.15 у залі ГЕГЕМОН кінотеатру «Жовтень» (вхід за квитками).

 

Чільне фото: кадр з фільму «Жінка в полоні» режисерки Бернадетт Туза-Ріттер

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022