Як зустріли українське документальне кіно в Ніоні

23 квітня 2018

Команда Docudays UA представила каталог українських документальних фільмів на одному з найбільших фестивалів документального кіно Європи – Visions du reel.

 

18 квітня на презентації UKRAINIAN DOCS у Ніоні відвідувачі та гості мали можливість поспілкуватися не лише з програмерками фестивалю, а й з авторами та авторками українських фільмів, які цього року потрапили на Vision du reel. А саме: з режисером Вадимом Ільковим. Його дебютний повнометражний фільм «Тато – мамин брат» отримав приз журі як «найбільш інноваційна стрічка» в головному конкурсі фестивалю.

 

«Був дуже теплий показ. Фільм викликав щирі реакції. Для мене було дуже важливо, що історія героїв фільму й твору загалом знайшла розуміння», – згадує режисер Вадим Ільков.

 

Вадим Ільков на презентації свого фільму

 

Також презентацію відвідали режисерка Олександра Чуприна та продюсерка Ельміра Асадова. Зі своєю стрічкою «Перлина абсурду» вони працювали в рамках воркшопу «IDW», який збирає найкращі інтерактивні проекти зі всієї Європи.

 

«Нам дуже пощастило. Ми опинилися серед сильних та досвідченних учасників зі всього світу й особливих менторів. Так, у нас немає розвинутої індустріїї, а тим паче інтерактивної. Але саме завдяки таким воркшопам є багато ідей, знань, відкриттів і точна впевненість у тому, що ми можемо «make change» – додає Олександра Чупріна.

 

Режисерка Олександра Чупріна та продюсерка Ельміра Асадова

 

«Перлина Абсурду» отримала одразу дві нагороди й зможе взяти участь в одній із сесій одного з найпрестижніших воркшопів Європи: у вересні авторки поїдуть на ESoDoc – European Social Documentary. А в березні до інтерактивної програми чеської платформи East Doc.

 

А режисер Семен Мозговий та продюсер Олександр Чепіга шукали цього року партнерів для свого нового проекту «Історія зимового саду», який було представлено на кіноринку Visions du reel.

 

Програмерка фестивалю Docudays UA Вікторія Лещенко

 

Фестиваль Visions du reel поєднує розвинену індустріальну платформу та кінопрограму, яка фокусується на авторському та експерементальному кіно.

 

Docudays UA разом із Держкіно України випускає та презентує каталог на міжнародних кінофорумах уже третій рік поспіль. Окрім цього, програмерки Docudays UA також провели низку зустрічей з представниками та представницями міжнародних фестивалей, під час яких розповіли про українські фільми та розвиток документального кіновиробництва, який наразі відбувається в Україні.

 

Поїздка та презентація відбувається за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Посольства Швейцарії в Україні

 

Фото: Vision du reel та Дар'я Бассель

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26–
березня
4
квітня 2021
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020