«Київська кримська солідарність з Олександром Кольченком». Акція, показ, дискусія

22 листопада 2018

26 листопада українському активістові та політв'язню Олександрові Кольченку виповнюється 29 років. Цього дня ініціатива «Комітет солідарності» спільно з Кримським Домом та Docudays UA запрошують на показ документального фільму «Дівчата “Золотого Світанку”» режисера Ховарда Бюстнеса.

 

16 травня 2014 року Олександра Кольченка (як і за шість днів до того — режисера Олега Сенцова) ФСБ РФ затримала в окупованому Криму. Улітку 2015 року, за абсурдними звинуваченнями у «підготовці терактів», російський суд засудив Кольченка до 10-ти, а Сенцова до 20-ти років позбавлення волі у колонії суворого режиму. Натепер у Росії та в анексованому Криму утримують 70 українських політв'язнів.

 

«Сашко не просто активіст і противник окупації Криму Росією. Він анархіст та антифашист за переконаннями, людина, яка намагалася протидіяти ксенофобії, нетерпимості й ненависті у всьому своєму активізмі, – коментує Максим Буткевич, правозахисник та один із організаторів акції солідарності. – Саме тому ми вирішили влаштувати перегляд фільму, який буде цікавий Сашкові і який він подивиться, коли повернеться на батьківщину. «Дівчата “Золотого Світанку”» – стрічка, яку можна назвати сучасним антифашистським кіно. Фільм про загрозу ненависті, нетерпимості й неонацизму, а ще – про лицемірство й насильство».

 

Уперше в Україні фільм показали на Docudays UA у березні 2018-го року в межах програми НЕОНЕРІВНІСТЬ – однієї із шести спеціальних добірок фестивалю, присвячених основній темі РІВНІ РІВНОСТІ. У стрічці йде мова про грецьку неонацистську політичну партію «Золотий світанок». Поки члени цієї партії сидять у тюрмі за звинуваченнями в очолюванні кримінальної організації, їхні доньки, дружини та матері готуються взяти на себе лідерство і зберегти становище «Золотого світанку» як п’ятої за величиною партії у Греції на наступних виборах. Під час цих виборів та судових слухань норвезька знімальна група на чолі з режисером несподівано отримує доступ до таємних покоїв і сімейного життя членів однієї з найбільш сумнозвісних націоналістичних партій Європи, розкриваючи світогляд, цінності та характери людей, що перебувають на передовій сучасного націоналізму.

 

Після показу відбудеться також обговорення ситуації Олександра Кольченка та інших українських політв’язнів у російських тюрмах. Серед запрошених гостей – мати Олександра Лариса Кольченко, активісти та активістки «Комітету солідарності», Наталія Каплан – двоюрідна сестра Олега Сенцова.

 

«Дівчата “Золотого світанку”» режисера Ховарда Бюстнеса

26 листопада, понеділок, 19:00

Кримський Дім (Київ, вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9)

 

Показ відбувається у рамках Мандрівного фестивалю Docudays UA


Чільне фото: кадр з фільму «Дівчата “Золотого Світанку”» режисера Ховарда Бюстнеса

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26–
березня
4
квітня 2021