26 березня: що відвідати цього дня

25 березня 2019

Фестивальний день на Docudays UA традиційно розпочнеться з ранкової кави з режисер(к)ами та правозахисниками. Починаючи з 23-го березня, режисер(к)и, чиї фільми були показані напередодні в конкурсах DOCU/СВІТ, DOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО, а також учасники(-ці) правозахисної програми RIGHTS NOW! спілкуватимуться з глядач(к)ами в неформальній атмосфері кав'ярні на першому поверсі кінотеатру «Жовтень». Окрім цього, у програмі Docudays UA відбуватиметься чимало цікавих позаконкурсних показів, майстер-класів та зустрічей із гостями фестивалю. Отже, коротко про найцікавіше.

 

«Навмисна смерть»: приклад низового впливу

IZONE | перший поверх | 10.00

 

Кейтлін Бойл заснувала дистрибуторську фірму Film Sprout у 2009 році, просуваючи ідею про здатність фільмів впливати на низові зміни у суспільстві. Вона залучала глядацьку аудиторію для більш ніж п’ятдесяти фільмів. На прикладі стрічки «Навмисна смерть» Кейтлін розповість, як низові глядацькі ініціативи та громадські акції на кшталт підписання петицій створюють нові можливості для документальних фільмів, націлених на зміни у світі.

 

У моїй кімнаті

Кінотеатр «Жовтень» | Зала «Аншлаг» | 12.50

Розгорнута дискусія: Світ як співрозмовник. По той бік веб-камери

 

«У моїй кімнаті» – фільм про дорослішання на основі відеоархівів. Дія відбувається у кімнатах шістьох підлітків з усього світу, а матеріал для фільму зняли вони самі за зачиненими дверима і виклали на YouTube. Вони дорослішатимуть і змінюватимуться у нас на очах, стаючи тими, ким мріяли бути.

 

Лекція «Нелінійний документальний сторітелінг»

Кінотеатр «Жовтень» | Зала «Класік» | 15.00

 

Іноді для того, щоб повноцінно розповісти історію чи звернутися до бажаної аудиторії, недостатньо зняти фільм. У такому разі стануть у пригоді незліченні нові жанри нелінійного сторітелінгу з ефектом присутності. Спираючись на найкращі приклади онлайнового сторітелінгу за останнє десятиліття, фотографка та режисерка Ольга Кравець розгляне жанр веб-документалістики, який постійно розвивається.

 

Народна Республіка Бажання

Кінотеатр «Жовтень» | Зала «Гегемон» | 18.30

 

Стрічка розповідає про YY – одну з найбільших соціальних мереж у світі, де майже всі її 300 мільйонів користувачів живуть у Китаї. YY – це мережа, яка базується на відеострімінгу, а її віртуальну валюту можна конвертувати у справжні гроші. «Народна Республіка Бажання» розповідає історії китайських інтернет-зірок, які прийшли від самотності до слави й багатства. Персонажі зустрічаються на кількох чудернацьких конкурсах інтернет-зірок і дізнаються, що у їхньому віртуальному світі щастя таке ж непевне, як і в реальному.

 

У пошуках Фарідех

Кінотеатр «Київ» | Синя зала | 19.00

 

Повнометражний документальний фільм про жінку Фарідех, яку у 1976 році у віці 6 місяців залишили у храмі. Згодом її всиновила голландська родина, яка забрала її до Нідерландів, аби дати їй нове життя. Елін-Фарідех долає свої страхи та самостійно вирушає до рідної країни, де знайомиться із трьома родинами, одна з яких може виявитися її біологічною сім’єю, і відкриває свою іранську ідентичність і культуру.

 

Острів голодних привидів

Кінотеатр «Київ» | Синя зала | 21.30

 

На віддаленому острові в Індійському океані суходільні краби мільйонами мігрують із джунглів до води. У тих-таки джунглях розташований закритий Австралійський центр тимчасового перебування, де тисячі шукачів притулку замкнені на невизначений термін. Єдиний їхній зв’язок із зовнішнім світом – психотерапевтка По Лін Лі.

 

Чільне зображення: кадр з фільму «Навмисна смерть» (реж. Хао Ву)

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Грані незламності: показ та обговорення документального фільму «Євром…
Новини
19 лютого 2024
Грані незламності: показ та обговорення документального фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж»
Новини
19 лютого 2024
Запрошуємо до студентського журі Docudays UA-2024!
Новини
16 лютого 2024
Запрошуємо до студентського журі Docudays UA-2024!
Новини
16 лютого 2024
Катерина Горностай: «Прикол Docudays UA в тому, що це фестиваль докум…
Інтерв'ю
08 лютого 2024
Катерина Горностай: «Прикол Docudays UA в тому, що це фестиваль документального кіно, про який ніколи не знімали нічого на відео»
Інтерв'ю
08 лютого 2024
Каталог української документалістики
Новини
07 лютого 2024
Каталог української документалістики
Новини
07 лютого 2024
Конкурс на послуги з координування кінопрограм
Новини
18 січня 2024
Конкурс на послуги з координування кінопрограм
Новини
18 січня 2024