26 березня: що відвідати цього дня

25 березня 2019

Фестивальний день на Docudays UA традиційно розпочнеться з ранкової кави з режисер(к)ами та правозахисниками. Починаючи з 23-го березня, режисер(к)и, чиї фільми були показані напередодні в конкурсах DOCU/СВІТ, DOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО, а також учасники(-ці) правозахисної програми RIGHTS NOW! спілкуватимуться з глядач(к)ами в неформальній атмосфері кав'ярні на першому поверсі кінотеатру «Жовтень». Окрім цього, у програмі Docudays UA відбуватиметься чимало цікавих позаконкурсних показів, майстер-класів та зустрічей із гостями фестивалю. Отже, коротко про найцікавіше.

 

«Навмисна смерть»: приклад низового впливу

IZONE | перший поверх | 10.00

 

Кейтлін Бойл заснувала дистрибуторську фірму Film Sprout у 2009 році, просуваючи ідею про здатність фільмів впливати на низові зміни у суспільстві. Вона залучала глядацьку аудиторію для більш ніж п’ятдесяти фільмів. На прикладі стрічки «Навмисна смерть» Кейтлін розповість, як низові глядацькі ініціативи та громадські акції на кшталт підписання петицій створюють нові можливості для документальних фільмів, націлених на зміни у світі.

 

У моїй кімнаті

Кінотеатр «Жовтень» | Зала «Аншлаг» | 12.50

Розгорнута дискусія: Світ як співрозмовник. По той бік веб-камери

 

«У моїй кімнаті» – фільм про дорослішання на основі відеоархівів. Дія відбувається у кімнатах шістьох підлітків з усього світу, а матеріал для фільму зняли вони самі за зачиненими дверима і виклали на YouTube. Вони дорослішатимуть і змінюватимуться у нас на очах, стаючи тими, ким мріяли бути.

 

Лекція «Нелінійний документальний сторітелінг»

Кінотеатр «Жовтень» | Зала «Класік» | 15.00

 

Іноді для того, щоб повноцінно розповісти історію чи звернутися до бажаної аудиторії, недостатньо зняти фільм. У такому разі стануть у пригоді незліченні нові жанри нелінійного сторітелінгу з ефектом присутності. Спираючись на найкращі приклади онлайнового сторітелінгу за останнє десятиліття, фотографка та режисерка Ольга Кравець розгляне жанр веб-документалістики, який постійно розвивається.

 

Народна Республіка Бажання

Кінотеатр «Жовтень» | Зала «Гегемон» | 18.30

 

Стрічка розповідає про YY – одну з найбільших соціальних мереж у світі, де майже всі її 300 мільйонів користувачів живуть у Китаї. YY – це мережа, яка базується на відеострімінгу, а її віртуальну валюту можна конвертувати у справжні гроші. «Народна Республіка Бажання» розповідає історії китайських інтернет-зірок, які прийшли від самотності до слави й багатства. Персонажі зустрічаються на кількох чудернацьких конкурсах інтернет-зірок і дізнаються, що у їхньому віртуальному світі щастя таке ж непевне, як і в реальному.

 

У пошуках Фарідех

Кінотеатр «Київ» | Синя зала | 19.00

 

Повнометражний документальний фільм про жінку Фарідех, яку у 1976 році у віці 6 місяців залишили у храмі. Згодом її всиновила голландська родина, яка забрала її до Нідерландів, аби дати їй нове життя. Елін-Фарідех долає свої страхи та самостійно вирушає до рідної країни, де знайомиться із трьома родинами, одна з яких може виявитися її біологічною сім’єю, і відкриває свою іранську ідентичність і культуру.

 

Острів голодних привидів

Кінотеатр «Київ» | Синя зала | 21.30

 

На віддаленому острові в Індійському океані суходільні краби мільйонами мігрують із джунглів до води. У тих-таки джунглях розташований закритий Австралійський центр тимчасового перебування, де тисячі шукачів притулку замкнені на невизначений термін. Єдиний їхній зв’язок із зовнішнім світом – психотерапевтка По Лін Лі.

 

Чільне зображення: кадр з фільму «Навмисна смерть» (реж. Хао Ву)

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26 – 
березня
4
квітня 2021
«Не хвилюйся, двері відчиняться» з 11 травня на DOCUSPACE
Новини
30 квітня 2021
«Не хвилюйся, двері відчиняться» з 11 травня на DOCUSPACE
Новини
30 квітня 2021
18 Docudays UA в цифрах
Новини
30 квітня 2021
18 Docudays UA в цифрах
Новини
30 квітня 2021
Травень на DOCUSPACE: біохакінг та боротьба за повне одужання
Новини
28 квітня 2021
Травень на DOCUSPACE: біохакінг та боротьба за повне одужання
Дивіться фільми «Громадянин Біо», «76 днів», грудневу добірку «Післямова», «Український док: улюблене» та долучайтеся до дискусій
Новини
28 квітня 2021
Шукаємо в команду проєктного/-ну менеджера/-ку Мандрівного Docudays U…
Новини
21 квітня 2021
Шукаємо в команду проєктного/-ну менеджера/-ку Мандрівного Docudays UA
Новини
21 квітня 2021
Шукаємо менеджера/-ку з організаційного розвитку Громадської організа…
Новини
21 квітня 2021
Шукаємо менеджера/-ку з організаційного розвитку Громадської організації «Докудейз»
Новини
21 квітня 2021
Gesamtkunstwerk Глушков: мистецтво, кібернетика і соціальна справедли…
Огляд програми
21 квітня 2021
Gesamtkunstwerk Глушков: мистецтво, кібернетика і соціальна справедливість
Культурологиня Юстина Кравчук ділиться роздумами про онлайн-частину виставки «Добре проторені зв’язки» в межах програми DOCU/СИНТЕЗ
Огляд програми
21 квітня 2021
Шукаємо в команду фандрейзера/-ку
Новини
20 квітня 2021
Шукаємо в команду фандрейзера/-ку
Новини
20 квітня 2021
Заява Docudays UA щодо арешту Тетяни Гацури-Яворської у Білорусі
Новини
13 квітня 2021
Заява Docudays UA щодо арешту Тетяни Гацури-Яворської у Білорусі
Новини
13 квітня 2021