Хто обере переможців основних конкурсів Docudays UA-2019?

07 лютого 2019

Цьогоріч наше журі визначить кращі фільми в межах традиційних основних програм фестивалю: DOCU/СВІТ, DOCU/КОРОТКО та DOCU/УКРАЇНА.

 

Кращі кінокартини в межах міжнародного конкурсу повнометражних фільмів DOCU/СВІТ обиратимуть: кінокритикиня та авторка перформансів Мюріель Дель Дон, мистецтвознавиця та кураторка документальних кінопрограм Соната Жальнеравічюте й відомий документаліст та оператор Валентин Васянович.

 

У своїй роботі Мюріель Дель Дон балансує між світом культурної журналістики, художнього перформансу й фотографії. Мюріель працює культурною журналісткою для різних швейцарських і бельгійських газет, включно із Cinebulletin та Cineuropa. А також з багатьма художницями, зокрема бельгійськими фото- і відеографинями Марін Дріко й Аліс Коль та швейцарсько-канадською музиканткою Каміллою Спаркссс.

 

Скрипачка за професією, Соната Жальнеравічюте з головою заглибилася в кураторство кіно- та відеоарту. У 1996–1998 роках була кураторкою в Центрі сучасного мистецтва у Вільнюсі. Далі – дискусійного радіоклубу «Культура і релігія», кіноцентру «Скальвія» та Вільнюського фестивалю документального кіно, програми литовського кіно у Варшаві та багато іншого.

 

Режисер, оператор та продюсер Валентин Васянович має успішну кар’єру як у документальному, так і в ігровому кіно. У 2004 році за документальний фільм «Проти сонця» він отримав Приз міжнародного журі на фестивалі в Клермон-Ферран (Франція), а також низку інших відзнак. У 2012 році його ігровий дебют «Звичайна справа» одержує спеціальну відзнаку журі та приз міжнародної федерації кіноклубів Одеського МКФ. У 2014 році Валентин Васянович продюсує та фільмує як оператор картину «Плем’я», що стає найуспішнішим українським фестивальним фільмом за останній час.

 

Переможців в обох конкурсах DOCU/КОРОТКО та DOCU/УКРАЇНА обиратимуть: програмна директорка фестивалю в Палм-Спрінґз Алісса Саймон, відзначений багатьма нагородами режисер і монтажер Кутайба Бархамджі та режисер-документаліст Сімон Леренґ Вільмонт.

 

Алісса Саймон понад 25 років працювала кураторкою кіно. Нині вона є головною програмною директоркою Міжнародного кінофестивалю в Палм-Спрінґз і програмною директоркою Чиказького міжнародного кінофестивалю. Алісса брала участь у журі численних міжнародних кінофестивалів. Пише про фільми, режисерів і кінофестивалі для видання Variety.

 

Роботи режисера та монтажера Кутайба Бархамджі проходили відбір і брали участь у фестивалях у всьому світі, зокрема в Берліні, Венеції, Амстердамі, Роттердамі, Парижі, Ньйоні. Серед цих стрічок: «Запис триває» (2018, режисери Гіат Аюб і Саїд аль-Баталь), «Отруйні троянди» (2018, режисер Ахмед Фавзі Салех), Wardé (2016, режисер Кутайба Бархамджі) та багато інших. Також працює консультантом і викладачем монтажу в низці організацій Європи та Близького Сходу.

 

Сімон Леренґ Вільмонт закінчив Національну кіношколу Данії. Його останній фільм –«Віддалений гавкіт собак», який став одним з найхітовіших стрічок торішнього Docudays UA, – здобув чимало міжнародних відзнак, зокрема приз «Найкраща перша поява» на фестивалі IDFA, найкращий скандинавський документальний фільм на МКФ у Ґетеборзі та інші.

 

Цього року фестиваль стартує 22-го березня. Тут ви можете ознайомитися з усіма правилами відвідування фестивалю.

 

Чільне фото: нагорода фестивалю у 2018-му році

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26–
березня
4
квітня 2021
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020