Хто обере переможців основних конкурсів Docudays UA-2019?

07 лютого 2019

Цьогоріч наше журі визначить кращі фільми в межах традиційних основних програм фестивалю: DOCU/СВІТ, DOCU/КОРОТКО та DOCU/УКРАЇНА.

 

Кращі кінокартини в межах міжнародного конкурсу повнометражних фільмів DOCU/СВІТ обиратимуть: кінокритикиня та авторка перформансів Мюріель Дель Дон, мистецтвознавиця та кураторка документальних кінопрограм Соната Жальнеравічюте й відомий документаліст та оператор Валентин Васянович.

 

У своїй роботі Мюріель Дель Дон балансує між світом культурної журналістики, художнього перформансу й фотографії. Мюріель працює культурною журналісткою для різних швейцарських і бельгійських газет, включно із Cinebulletin та Cineuropa. А також з багатьма художницями, зокрема бельгійськими фото- і відеографинями Марін Дріко й Аліс Коль та швейцарсько-канадською музиканткою Каміллою Спаркссс.

 

Скрипачка за професією, Соната Жальнеравічюте з головою заглибилася в кураторство кіно- та відеоарту. У 1996–1998 роках була кураторкою в Центрі сучасного мистецтва у Вільнюсі. Далі – дискусійного радіоклубу «Культура і релігія», кіноцентру «Скальвія» та Вільнюського фестивалю документального кіно, програми литовського кіно у Варшаві та багато іншого.

 

Режисер, оператор та продюсер Валентин Васянович має успішну кар’єру як у документальному, так і в ігровому кіно. У 2004 році за документальний фільм «Проти сонця» він отримав Приз міжнародного журі на фестивалі в Клермон-Ферран (Франція), а також низку інших відзнак. У 2012 році його ігровий дебют «Звичайна справа» одержує спеціальну відзнаку журі та приз міжнародної федерації кіноклубів Одеського МКФ. У 2014 році Валентин Васянович продюсує та фільмує як оператор картину «Плем’я», що стає найуспішнішим українським фестивальним фільмом за останній час.

 

Переможців в обох конкурсах DOCU/КОРОТКО та DOCU/УКРАЇНА обиратимуть: програмна директорка фестивалю в Палм-Спрінґз Алісса Саймон, відзначений багатьма нагородами режисер і монтажер Кутайба Бархамджі та режисер-документаліст Сімон Леренґ Вільмонт.

 

Алісса Саймон понад 25 років працювала кураторкою кіно. Нині вона є головною програмною директоркою Міжнародного кінофестивалю в Палм-Спрінґз і програмною директоркою Чиказького міжнародного кінофестивалю. Алісса брала участь у журі численних міжнародних кінофестивалів. Пише про фільми, режисерів і кінофестивалі для видання Variety.

 

Роботи режисера та монтажера Кутайба Бархамджі проходили відбір і брали участь у фестивалях у всьому світі, зокрема в Берліні, Венеції, Амстердамі, Роттердамі, Парижі, Ньйоні. Серед цих стрічок: «Запис триває» (2018, режисери Гіат Аюб і Саїд аль-Баталь), «Отруйні троянди» (2018, режисер Ахмед Фавзі Салех), Wardé (2016, режисер Кутайба Бархамджі) та багато інших. Також працює консультантом і викладачем монтажу в низці організацій Європи та Близького Сходу.

 

Сімон Леренґ Вільмонт закінчив Національну кіношколу Данії. Його останній фільм –«Віддалений гавкіт собак», який став одним з найхітовіших стрічок торішнього Docudays UA, – здобув чимало міжнародних відзнак, зокрема приз «Найкраща перша поява» на фестивалі IDFA, найкращий скандинавський документальний фільм на МКФ у Ґетеборзі та інші.

 

Цього року фестиваль стартує 22-го березня. Тут ви можете ознайомитися з усіма правилами відвідування фестивалю.

 

Чільне фото: нагорода фестивалю у 2018-му році

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Грані незламності: показ та обговорення документального фільму «Євром…
Новини
19 лютого 2024
Грані незламності: показ та обговорення документального фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж»
Новини
19 лютого 2024
Запрошуємо до студентського журі Docudays UA-2024!
Новини
16 лютого 2024
Запрошуємо до студентського журі Docudays UA-2024!
Новини
16 лютого 2024
Катерина Горностай: «Прикол Docudays UA в тому, що це фестиваль докум…
Інтерв'ю
08 лютого 2024
Катерина Горностай: «Прикол Docudays UA в тому, що це фестиваль документального кіно, про який ніколи не знімали нічого на відео»
Інтерв'ю
08 лютого 2024
Каталог української документалістики
Новини
07 лютого 2024
Каталог української документалістики
Новини
07 лютого 2024
Конкурс на послуги з координування кінопрограм
Новини
18 січня 2024
Конкурс на послуги з координування кінопрограм
Новини
18 січня 2024