Ukraine: Here We Go! Як потрапити на головний майданчик документального кіно?

14 травня 2019

Цього року вперше за підтримки Державного агентства України з питань кіно Docudays UA організовує Українську делегацію на IDFA — Ukraine: Here We Go!

 

Фестиваль IDFA давно називають «документальними Каннами», адже саме сюди збираються з усього світу визнані майстри документального кіно, дебютанти та понад три тисячі представників/-ць кіноіндустрії — дистриб’ютор(к)и, сейлз-агенти, відбірники/-ці фестивалів та фондів. Уже 32-й Міжнародний фестиваль документального кіно IDFA відбудеться цьогоріч з 20 листопада по 1 грудня 2019 року.

 

«IDFA є головним місцем зустрічі для широких кіл професіоналів/-ок світу документального кіно, — розповідає Дар’я Бассель, очільниця індустрійної платформи Docudays UA. — Адже окрім кінопоказів, IDFA організовує масштабну програму для фільммейкерів, аби допомогти їм розвивати проекти на будь-яких стадіях виробництва. На копродукційному ринку IDFA Forum режисер(к)и та продюсер(к)и презентують свої проекти експерт(к)ам. На Docs for Sale — представляють нові документальні фільми фестивальним відбірникам/-ць та дистриб’ютор(к)ам. IDFA Academy пропонує міжнародні тренінги та майстер-класи для всіх, хто намагається зрозуміти, як працює індустрія документального кіно і як правильно просувати свій проект».

 

Власне, українські кінопроекти неодноразово отримували фінансову підтримку й від фонду IDFA Bertha Fund. Це відома в багатьох країнах інституція, яка щороку підтримує документальні фільми у Африці, Азії, на Близькому Сході та в Латинській Америці. Минулі роки це були «Українські шерифи» режисера Романа Бондарчука (який також отримав спеціальний приз журі у 2016-му році на фестивалі IDFA), «Аліса на війні» режисерки Аліси Коваленко та «Ельфова вежа» Поліни Кельм. Нинішнього року — це проект «Земля блакитна, ніби апельсин» режисерки Ірини Цілик та «Між двома війнами» режисерки Аліни Горлової.

 

Саме завдяки співпраці Державного агентства України з питань кіно, Docudays UA та IDFA цього року в українських професіоналів/-ок буде можливість отримати фінансову, координаційну та консультаційну підтримку та представити свої проекти на головному майданчику документального кіно у світі.

 

«Цьогоріч Державне агентство України з питань кіно отримало можливість спрямовувати більше коштів на промоцію нашого кіно за кордоном, —зазначає голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко. — Завдяки цьому ми зможемо вперше презентувати можливості нашого кінематографа на найбільшому у світі майданчику документального кіно. Я переконаний, що досвід, який українські документалісти зможуть отримати, узявши участь у цьому форумі, вплине на розвиток документального кіно в Україні й полегшить його шлях до конкурсних програм фестивалів подібного масштабу».

 

«Наша мета — розширити уявлення документального світу про Україну та, водночас, розширити уявлення українських документалістів про міжнародний ринок документального кіно. Ми хочемо представити якісні та конкурентоспроможні українські фільми на IDFA, допомогти їм знайти копродюсерів/-ок, дистриб'юторів/-ок або ж фестивальні майданчики. Автор(к)и проектів, які ми відберемо, зможуть отримати повне або часткове фінансування на подорож до фестивалю, нашу консультаційну та організаційну підтримку», – додає Дар’я Бассель.

 

Більше про умови та як податися — читайте за посиланням.

17 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020
Українське кіно під загрозою: звернення до прем'єр-міністра
Новини
Українське кіно під загрозою: звернення до прем'єр-міністра
Спільно з українськими кінематографіст(к)ами закликаємо не скорочувати фінансування українського кіно
Новини
Звернення про недопущення створення консультради з «представниками ОР…
Новини
Звернення про недопущення створення консультради з «представниками ОРДЛО»
Новини
FAQ про абонементи та акредитації
Новини
FAQ про абонементи та акредитації
У контексті перенесення фестивалю
Новини
Docudays UA перенесено у зв'язку з карантином
Новини
Docudays UA перенесено у зв'язку з карантином
Новини
DOCU/ТАБІР: документальні канікули для дітей і підлітків
Новини
DOCU/ТАБІР: документальні канікули для дітей і підлітків
Вивчайте детальний розклад подій
Новини
Вибачте. Зображення відсутнє: фільми-подорожі, фільми-есе
Новини
Вибачте. Зображення відсутнє: фільми-подорожі, фільми-есе
Новини
Кіноесе як розрив, як чиста впертість
Новини
Кіноесе як розрив, як чиста впертість
Про фестивальну кінопрограму «Вибачте. Зображення відсутнє»
Новини
Meet Professionals: знайомтеся з експерт(к)ами кіноіндустрії особисто
DOCU/ПРО
Meet Professionals: знайомтеся з експерт(к)ами кіноіндустрії особисто
DOCU/ПРО