Ukraine: Here We Go! Як потрапити на головний майданчик документального кіно?

14 травня 2019

Цього року вперше за підтримки Державного агентства України з питань кіно Docudays UA організовує Українську делегацію на IDFA — Ukraine: Here We Go!

 

Фестиваль IDFA давно називають «документальними Каннами», адже саме сюди збираються з усього світу визнані майстри документального кіно, дебютанти та понад три тисячі представників/-ць кіноіндустрії — дистриб’ютор(к)и, сейлз-агенти, відбірники/-ці фестивалів та фондів. Уже 32-й Міжнародний фестиваль документального кіно IDFA відбудеться цьогоріч з 20 листопада по 1 грудня 2019 року.

 

«IDFA є головним місцем зустрічі для широких кіл професіоналів/-ок світу документального кіно, — розповідає Дар’я Бассель, очільниця індустрійної платформи Docudays UA. — Адже окрім кінопоказів, IDFA організовує масштабну програму для фільммейкерів, аби допомогти їм розвивати проекти на будь-яких стадіях виробництва. На копродукційному ринку IDFA Forum режисер(к)и та продюсер(к)и презентують свої проекти експерт(к)ам. На Docs for Sale — представляють нові документальні фільми фестивальним відбірникам/-ць та дистриб’ютор(к)ам. IDFA Academy пропонує міжнародні тренінги та майстер-класи для всіх, хто намагається зрозуміти, як працює індустрія документального кіно і як правильно просувати свій проект».

 

Власне, українські кінопроекти неодноразово отримували фінансову підтримку й від фонду IDFA Bertha Fund. Це відома в багатьох країнах інституція, яка щороку підтримує документальні фільми у Африці, Азії, на Близькому Сході та в Латинській Америці. Минулі роки це були «Українські шерифи» режисера Романа Бондарчука (який також отримав спеціальний приз журі у 2016-му році на фестивалі IDFA), «Аліса на війні» режисерки Аліси Коваленко та «Ельфова вежа» Поліни Кельм. Нинішнього року — це проект «Земля блакитна, ніби апельсин» режисерки Ірини Цілик та «Між двома війнами» режисерки Аліни Горлової.

 

Саме завдяки співпраці Державного агентства України з питань кіно, Docudays UA та IDFA цього року в українських професіоналів/-ок буде можливість отримати фінансову, координаційну та консультаційну підтримку та представити свої проекти на головному майданчику документального кіно у світі.

 

«Цьогоріч Державне агентство України з питань кіно отримало можливість спрямовувати більше коштів на промоцію нашого кіно за кордоном, —зазначає голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко. — Завдяки цьому ми зможемо вперше презентувати можливості нашого кінематографа на найбільшому у світі майданчику документального кіно. Я переконаний, що досвід, який українські документалісти зможуть отримати, узявши участь у цьому форумі, вплине на розвиток документального кіно в Україні й полегшить його шлях до конкурсних програм фестивалів подібного масштабу».

 

«Наша мета — розширити уявлення документального світу про Україну та, водночас, розширити уявлення українських документалістів про міжнародний ринок документального кіно. Ми хочемо представити якісні та конкурентоспроможні українські фільми на IDFA, допомогти їм знайти копродюсерів/-ок, дистриб'юторів/-ок або ж фестивальні майданчики. Автор(к)и проектів, які ми відберемо, зможуть отримати повне або часткове фінансування на подорож до фестивалю, нашу консультаційну та організаційну підтримку», – додає Дар’я Бассель.

 

Більше про умови та як податися — читайте за посиланням.

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26 – 
березня
4
квітня 2021
«Не хвилюйся, двері відчиняться» з 11 травня на DOCUSPACE
Новини
30 квітня 2021
«Не хвилюйся, двері відчиняться» з 11 травня на DOCUSPACE
Новини
30 квітня 2021
18 Docudays UA в цифрах
Новини
30 квітня 2021
18 Docudays UA в цифрах
Новини
30 квітня 2021
Травень на DOCUSPACE: біохакінг та боротьба за повне одужання
Новини
28 квітня 2021
Травень на DOCUSPACE: біохакінг та боротьба за повне одужання
Дивіться фільми «Громадянин Біо», «76 днів», грудневу добірку «Післямова», «Український док: улюблене» та долучайтеся до дискусій
Новини
28 квітня 2021
Шукаємо в команду проєктного/-ну менеджера/-ку Мандрівного Docudays U…
Новини
21 квітня 2021
Шукаємо в команду проєктного/-ну менеджера/-ку Мандрівного Docudays UA
Новини
21 квітня 2021
Шукаємо менеджера/-ку з організаційного розвитку Громадської організа…
Новини
21 квітня 2021
Шукаємо менеджера/-ку з організаційного розвитку Громадської організації «Докудейз»
Новини
21 квітня 2021
Gesamtkunstwerk Глушков: мистецтво, кібернетика і соціальна справедли…
Огляд програми
21 квітня 2021
Gesamtkunstwerk Глушков: мистецтво, кібернетика і соціальна справедливість
Культурологиня Юстина Кравчук ділиться роздумами про онлайн-частину виставки «Добре проторені зв’язки» в межах програми DOCU/СИНТЕЗ
Огляд програми
21 квітня 2021
Шукаємо в команду фандрейзера/-ку
Новини
20 квітня 2021
Шукаємо в команду фандрейзера/-ку
Новини
20 квітня 2021
Заява Docudays UA щодо арешту Тетяни Гацури-Яворської у Білорусі
Новини
13 квітня 2021
Заява Docudays UA щодо арешту Тетяни Гацури-Яворської у Білорусі
Новини
13 квітня 2021