Анбесса

Рік
2019
Країна
Італія, США, Ефіопія
Тривалість
86’
Режисер/-ка
Мо Скарпеллі

Десятилітнього Асаліфа та його маму виселили з власного господарства на околицях Аддіс-Абеби через будівництво багатоповерхівки. Щоб протистояти їхньому вигнанню і небезпеці, яка загрожує його матері, Асаліф поринає в фантазію, у якій він стає героєм – левом («анбесса» амхарською мовою). Його нововіднайдена сила та уява дозволяють хлопчику мандрувати в місця, про які він навіть не здогадувався, всередині нової будівлі й поза нею. Та зрештою Асаліфу доводиться знайти в собі природні сили і скинути маску лева, щоб дати раду змінам та насильству, що узурпують його громаду, країну і власну ідентичність.

 

Рекомендований вік 9+

Творча команда:
Режисерська робота: Мо Скарпеллі
Продюсування: Кейтлін Мей Бьорк
Операторська робота: Мо Скарпеллі
Монтаж: Ніко Льонен, Томас Путерс
Звук: Мо Скарпеллі
Виробництво
Rake Films
Дистриб'юція:
Sweet Spot Docs
Нагороди
2019 – фестиваль Mountainfilm у Телльюрайді, найкраща режисура і почесна відзнака за найкращий повнометражний документальний фільм; Дурбанський міжнародний кінофестиваль, почесна відзнака за найкращий документальний фільм; Олімпійський міжнародний кінофестиваль для дітей та молоді, нагорода для європейського дитячого кіно за повнометражний документальний фільм
Режисер/-ка
Мо Скарпеллі

Мо Скарпеллі – італійсько-американська режисерка й операторка документального кіно. У своїх роботах вона прагне передати внутрішню поезію людського життя, дозволяючи спостереженням ставити під сумнів панівні міфи та упередження про світ. «Анбесса» – перший фільм, який вона зрежисувала сама. Світова прем’єра цієї стрічки відбулася на Берлінале-2019 у конкурсі Generations KPlus, де картину було номіновано на Документальну нагороду Ґласгютте. Повнометражний документальний фільм Скарпеллі «Кадр за кадром» (у співрежисурі з Александрією Бомбах) був показаний на SXSW, Hot Docs, Лондонському кінофестивалі BFI та понад ста інших фестивалях, де зібрав понад 15 нагород від журі та глядачів, а також був номінований на почесну нагороду «Кінооко». Мо була учасницею програми «Таланти Берлінале-2018» і отримала нагороду для кінорежисерок Speranza.

Вибрана фільмографія

Пережити Кенсінгтон (2014), Кадр за кадром (2015), Ель-Хара (2017), Анбесса (2019)

ОНЛАЙН-КІНОТЕАТР DOCUSPACE
21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Ловець пташок
DOCU/ДІТИ
Ловець пташок
Рік
2019
Країна
Данія
Режисер/-ка
Сімон Леренґ Вільмонт
Тривалість
22’
DOCU/ДІТИ
Хвилі світла
DOCU/ДІТИ
Хвилі світла
Рік
2019
Країна
Німеччина
Режисер/-ка
Самуель Н. Шварц
Тривалість
16’
DOCU/ДІТИ
Карла і Нордал
DOCU/ДІТИ
Карла і Нордал
Рік
2019
Країна
Норвегія
Режисер/-ка
Елізабет Аспелін
Тривалість
19’
DOCU/ДІТИ