Docudays UA-2020 у цифрах

11 травня 2020

Вчора опівночі закінчився 17 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Цього року багато що сталося вперше. У зв’язку з карантином 17 Docudays UA став першим в Україні повномасштабним кінофестивалем, що вийшов в онлайн. Вперше Docudays UA тривав 17 днів. 

 

«Уперше після початку війни на Сході України онлайн-стріми фестивалю дивилися в Донецькій, Луганській областях і Криму. Нам вдалося охопити різну за віком аудиторію — від школярів до пенсіонерів, в усіх областях України. Онлайн-формат дискусій та воркшопів дозволив залучити й аудиторію з-за кордону», — розповідає директорка комунікаційного департаменту Docudays UA Дар’я Аверченко.

 

За цей час ми запустили повноцінне стрімінгове телебачення. З ранковими руханками та обідніми «супами» в компанії відомих режисерів та режисерок. З правозахисними дискусіями на актуальні теми й панельними дискусіями про майбутнє кіно та фестивальної індустрії. А також затишними тет-а-тет бесідами з кінокритиками й автор(к)ами фестивального кіно та запальними вечірками від бару «Хвильовий». Ми розділили з вами 92 години онлайн-подій, зокрема дві церемонії. А також 24 години спілкування з книгами у нашій «Живій бібліотеці». До нас віртуально завітали 210 гостей з 29 країн, зокрема Бельгії, Німеччини, Китаю, Канади, Греції, Грузії, США, Фінляндії, Таїланду та інших. 

 

На онлайн-платформі DOCU/SPACE було доступно 4434 хвилини безкоштовного актуального документального кіно. Це 70 документальних стрічок з 32 країни світу. Фестивальні фільми переглянули 55 844 разів.

 

Топ-5 найпопулярніших фільмів за кількістю переглядів на docuspace.org — це «Земля блакитна, ніби апельсин» (реж. Ірина Цілик), «War Note» (реж. Роман Любий), «У пошуках Єви» (реж. Піа Гелленталь), «Зарваниця» (реж. Ярема Малащук, Роман Хімей), «Ньютопія» (реж. Аудун Амундсен). Українські фільми були в доступі лише добу.

 

Цьогоріч ми мали потужний індустрійний майданчик DOCU/ПРО. Власники та власниці індустрійних акредитацій побували на 250 онлайн-зустрічах, де обговорили свої проєкти з понад 35 експерт(к)ами зі сфери кіно. Якщо скласти, за час проведення DOCU/ПРО відбулося майже дві доби відео-конференцій.

 

Ми вдячні всім, хто долучився до процесу створення онлайн-фестивалю. Команді, а це — понад 60 працівників та працівниць. 53-ом волонтер(к)ам, які допомагали 17 Docudays UA відбутися. Усім, хто дивився фільми й трансляції, вболівав, коментував, радив документальне кіно й фестивальні дискусії друзям та подругам. Docudays UA понад тисячу разів згадали у соціальних мережах. Від наших глядачів ми отримали 427 внесків на суму 130 599 грн. А 302 обраних подарунків уже прямують до своїх власників/-ць.

 

Медійники та медійниці пильно слідкували за фестивалем й активно розповідали про нього. Тому сьогодні про 17 Docudays UA можна прочитати, подивитися, послухати у 211 матеріалах. І ця кількість продовжує зростати.

 

Цінуємо допомогу партнерських організацій, без якої нічого би не відбулося. 

 

За час онлайн-фестивалю ми втомилися на 429 чашок кави і врятували 8 дерев, скасувавши друк фестивальних програмок і гіду.

 

Чекайте новин про наші позафестивальні активності вже незабаром!

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних поді…
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про роботу над проєктами під час війни
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Деколонізація старих ідеологічних конструктів та практик кіноіндустр…
Новини
22 червня 2022
«Деколонізація старих ідеологічних конструктів та практик кіноіндустрії». Дискусія в межах індустрійної секції Інституту документального кіно
Новини
22 червня 2022
Запускаємо сайт «Архіву війни»
Новини
20 червня 2022
Запускаємо сайт «Архіву війни»
Новини
20 червня 2022
Звіт за роботу фонду підтримки DOCU/HELP для документалістів/-ок за к…
Новини
09 червня 2022
Звіт за роботу фонду підтримки DOCU/HELP для документалістів/-ок за квітень та травень
Новини
09 червня 2022
Українські проєкти-учасники кіноринку MeetMarket @ Sheffield DocFest
Новини
08 червня 2022
Українські проєкти-учасники кіноринку MeetMarket @ Sheffield DocFest
Новини
08 червня 2022
Переможцем DOCU/УКРАЇНА-2022 став фільм «Плай» режисерки Єви Джишиашв…
Новини
06 червня 2022
Переможцем DOCU/УКРАЇНА-2022 став фільм «Плай» режисерки Єви Джишиашвілі
Новини
06 червня 2022
NFT Docudays UA для фонду підтримки документалісток/-ів DOCU/HELP
Новини
03 червня 2022
NFT Docudays UA для фонду підтримки документалісток/-ів DOCU/HELP
Новини
03 червня 2022
«Аби весь світ побачив особистісну історію спротиву та боротьби украї…
Новини
30 травня 2022
«Аби весь світ побачив особистісну історію спротиву та боротьби українців/-ок»
Українські проєкти-переможці та культурна дипломатія на Cannes Docs
Новини
30 травня 2022