Чисте мистецтво: відкриття сезону на DOCUSPACE

21 липня 2020

Ділимося гарячими фестивальними новинами – з 7-го серпня стартує новий сезон на docuspace.org. Відкриваємо його стрічкою білоруського режисера Максима Шведа «Чисте мистецтво». До кінця серпня фільм буде доступний для перегляду в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE, який вже цієї осені запуститься у новому форматі.


Герой фільму «Чисте мистецтво», художник-абстракціоніст Захар Кудін створює свої полотна просто неба в міському просторі. Він надихається різнобарвними прямокутниками, якими працівники та працівниці ЖЕКу замальовують будь-які написи на фасадах будівель Мінська. Заінтриговані перехожі, намагаючись інтерпретувати творчість Захара, висловлюють свою думку не тільки про мистецтво. Спостерігаючи за народженням артфеномена, фільм з іронією і любов'ю показує сучасну Білорусь.

 

 

Невипадково, що фільм відкриється для перегляду напередодні виборів у Білорусі. Разом з цим показом та супровідними онлайн-дискусіями ми прагнемо актуалізувати проблему порушення прав людини в білоруському суспільстві. А також поміркувати про взаємопроникність політики та мистецтва, (само)цензуру як структурну проблему, так і її вираження у повсякденних розмовах містян. Індустрійна подія DOCU/ПРО буде присвячена особливостям монтажу та роботи над стрічкою.

 

ПРОГРАМА ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЙ

14 серпня, 19:00 – Відтінки протесту. Як мистецтво допомагає у боротьбі за права людини?

21 серпня, 19:00 – Tête-à-tête: Максим Швед & Максим Карпицький

26 серпня, 19:00 – DOCU/PRO talk: Максим Швед & Пйотр Бодак

 

Докладна інформація про події, умови показу та канали трансляцій з’явиться незабаром.

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022