Український док: улюблене

11 листопада 2020

Програма «Український док: улюблене» — це сім документальних стрічок, які ми ретельно відшукали, неодноразово передивилися та якими радо ділимося з вами. Це фільми останніх п’яти років, які свого часу увійшли до програм Docudays UA, а з 16 листопада їх можна буде переглянути в нашому онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE

 

Протягом першої доби 16 листопада з 9:00 перегляд усіх стрічок буде безкоштовним. У наступні дні вартість квитків становиме 30–50 грн, окрім фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж» — він залишатиметься у відкритому доступі весь час. 

 

Розповідаємо про фільми добірки.

 

Євромайдан. Чорновий монтаж (2014)

Режисер(к)и: Володимир Тихий, Андрій Литвиненко, Катерина Горностай, Роман Бондарчук, Юлія Гонтарук, Андрєй Кісєльов, Роман Любий, Олександр Течинський, Олексій Солодунов, Дмитро Стойков

Фільм — знакова подія в житті Docudays UA. Створений слідами майданівських подій у 2014-му, кіноальманах відкрив фестиваль Docudays UA у 2015-му. Стрічка стала успішною на багатьох міжнародних фестивалях, зокрема у категорії «Best of Fest» Міжнародного фестивалю документального кіно в Амстердамі IDFA. 

 

Українські шерифи (2015)

Режисер: Роман Бондарчук

Перший український документальний фільм, який було номіновано від України на премію «Оскар». Володар спеціального призу журі за повнометражний документальний фільм на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі.

 

Головна роль (2016)

Режисер: Сергій Буковський

Прем’єра стрічки відбулася на Docudays UA у 2017 році. А вже згодом стрічка перемогла у конкурсі європейських документальних фільмів ОМКФ та здобула національну кінопремію «Золота дзиґа» у категорії «Найкращий документальний фільм».

 

Укриття (2016)

Режисерка: Анастасія Максимчук

Фільм отримав головний приз DOCU/УКРАЇНА на фестивалі 2017 року, надзвичайно вразивши та розчуливши міжнародне журі. 

 

Гірчиця в садах (2017)

Режисер: Пьотр Армяновський

Стрічка здобула спеціальну відзнака DOCU/КОРОТКО та приз ім. Андрія Матросова під час фестивалю у 2018 році. Також фільм є одним з переможців Другої Бієнале молодого мистецтва в Харкові.

 

Божественні (2019)

Режисер: Роман Бордун

Знахідка у фестивальному відборі минулого року. Кінопоказ, який відкрив нам нове та яскраве ім’я. Фільм є учасником конкурсних програм румунського кінофестивалю Astra та німецького DOK Leipzig.

 

Понад Стіксом (2019)

Режисерка: Марія Стоянова

Торік фільм отримав спеціальну відзнаку у конкурсі DOCU/КОРОТКО. Увійшов до програм низки українських та міжнародних фестивалів, серед яких — DOK Leizig, один з найбільш авторитетних європейських кінофестивалів.

 

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022