Український док: улюблене

11 листопада 2020

Програма «Український док: улюблене» — це сім документальних стрічок, які ми ретельно відшукали, неодноразово передивилися та якими радо ділимося з вами. Це фільми останніх п’яти років, які свого часу увійшли до програм Docudays UA, а з 16 листопада їх можна буде переглянути в нашому онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE

 

Протягом першої доби 16 листопада з 9:00 перегляд усіх стрічок буде безкоштовним. У наступні дні вартість квитків становиме 30–50 грн, окрім фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж» — він залишатиметься у відкритому доступі весь час. 

 

Розповідаємо про фільми добірки.

 

Євромайдан. Чорновий монтаж (2014)

Режисер(к)и: Володимир Тихий, Андрій Литвиненко, Катерина Горностай, Роман Бондарчук, Юлія Гонтарук, Андрєй Кісєльов, Роман Любий, Олександр Течинський, Олексій Солодунов, Дмитро Стойков

Фільм — знакова подія в житті Docudays UA. Створений слідами майданівських подій у 2014-му, кіноальманах відкрив фестиваль Docudays UA у 2015-му. Стрічка стала успішною на багатьох міжнародних фестивалях, зокрема у категорії «Best of Fest» Міжнародного фестивалю документального кіно в Амстердамі IDFA. 

 

Українські шерифи (2015)

Режисер: Роман Бондарчук

Перший український документальний фільм, який було номіновано від України на премію «Оскар». Володар спеціального призу журі за повнометражний документальний фільм на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі.

 

Головна роль (2016)

Режисер: Сергій Буковський

Прем’єра стрічки відбулася на Docudays UA у 2017 році. А вже згодом стрічка перемогла у конкурсі європейських документальних фільмів ОМКФ та здобула національну кінопремію «Золота дзиґа» у категорії «Найкращий документальний фільм».

 

Укриття (2016)

Режисерка: Анастасія Максимчук

Фільм отримав головний приз DOCU/УКРАЇНА на фестивалі 2017 року, надзвичайно вразивши та розчуливши міжнародне журі. 

 

Гірчиця в садах (2017)

Режисер: Пьотр Армяновський

Стрічка здобула спеціальну відзнака DOCU/КОРОТКО та приз ім. Андрія Матросова під час фестивалю у 2018 році. Також фільм є одним з переможців Другої Бієнале молодого мистецтва в Харкові.

 

Божественні (2019)

Режисер: Роман Бордун

Знахідка у фестивальному відборі минулого року. Кінопоказ, який відкрив нам нове та яскраве ім’я. Фільм є учасником конкурсних програм румунського кінофестивалю Astra та німецького DOK Leipzig.

 

Понад Стіксом (2019)

Режисерка: Марія Стоянова

Торік фільм отримав спеціальну відзнаку у конкурсі DOCU/КОРОТКО. Увійшов до програм низки українських та міжнародних фестивалів, серед яких — DOK Leizig, один з найбільш авторитетних європейських кінофестивалів.

 

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Грані незламності: показ та обговорення документального фільму «Євром…
Новини
19 лютого 2024
Грані незламності: показ та обговорення документального фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж»
Новини
19 лютого 2024
Запрошуємо до студентського журі Docudays UA-2024!
Новини
16 лютого 2024
Запрошуємо до студентського журі Docudays UA-2024!
Новини
16 лютого 2024
Катерина Горностай: «Прикол Docudays UA в тому, що це фестиваль докум…
Інтерв'ю
08 лютого 2024
Катерина Горностай: «Прикол Docudays UA в тому, що це фестиваль документального кіно, про який ніколи не знімали нічого на відео»
Інтерв'ю
08 лютого 2024
Каталог української документалістики
Новини
07 лютого 2024
Каталог української документалістики
Новини
07 лютого 2024
Конкурс на послуги з координування кінопрограм
Новини
18 січня 2024
Конкурс на послуги з координування кінопрограм
Новини
18 січня 2024