DOCU/КЛАС: Які фільми ми дивимося?

03 листопада 2021

13 листопада зустрічайте серію лекцій «DOCU/КЛАС: Які фільми ми дивимося?» на docuspace.org у межах Мандрівного Docudays UA. Це новий формат роботи нашого онлайн-кінотеатру, який допоможе заглибитися в історію документального кіно, дослідити особливості побудови наративу, специфіку відносин режисера/-ки та героя/героїні й дізнатися про сучасні тенденції в документальному кіно.

«Попри тугу за «живими» культурними подіями, є у цьому новому цифровому всесвіті безумовні переваги, як-от збільшення доступності фільмів. Але обравши до перегляду декілька разів стрічки “не свого смаку”, можна назавжди втратити інтерес до документального кіно, і не підозрюючи, скільки існує прекрасних картин, здатних вас приголомшити, — зазначає Юлія Ковеленко, програмерка Docudays UA: — Ми вирішили створити невеликий, але практичний курс лекцій, що допоможе осягнути й структурувати свої знання про розмаїття документального кіно. Три розповіді про три різні аспекти сучасної документалістики на прикладі фільмів, які можна подивитися впродовж вересня-грудня під час Мандрівного фестивалю у вашому регіоні або просто на docuspace.org. “DOCU/КЛАС: Які фільми ми дивимося?” це онлайн-курс для тих, хто хоче знайти своє улюблене документальне кіно».

Лектор(к)ами курсу стануть: культурна менеджерка та кураторка кінопрограм Ольга Бірзул, кінознавець, керівник кіноархіву Довженко-Центру Олександр Телюк та кіножурналіст-фрілансер Алекс Малишенко. З 13 листопада і до кінця місяця щосуботи в доступі з’являтиметься наступна лекція з курсу. 

 

Розклад лекцій:
13 листопада | Нічого правдивого і все насправді: експерименти з формою

20 листопада | Документування насилля: етичне випробування у неігровому кіно

27 листопада | Це все тепер історія: як неігрове кіно показує реальні події?

 

Більше інформації читайте на docuspace.org.

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022