«Не хвилюйся, двері відчиняться» з 11 травня на DOCUSPACE

30 квітня 2021

Фільм української режисерки Оксани Карпович «Не хвилюйся, двері відчиняться», прем’єра якого відбулась на 17 Docudays UA, повертається в наш онлайн-кінотеатр DOCUSPACEЗ 11 травня дивіться стрічку у добірці «Український док: улюблене».  

Фільм «Не хвилюйся, двері відчиняться» знято в електричках, що курсують між Києвом та кількома провінційними містечками. Стрічка запрошує глядача/-ку проїхатися з робітничим класом, серед якого переважно маргіналізовані пасажири та торговці. Слідуючи за людьми з одного засмальцьованого вагона до іншого, зі станції на станцію, ми заглиблюємося в їхні повсякденні турботи. Фільм виявляє дилеми будівництва нової постреволюційної ідентичності та промальовує вкрай людяний портрет українського суспільства у русі. 

 

«У 90-х електрички були значною частиною реальності й основним транспортним засобом моїх батьків, як і більшості звичайних українців-робітників у провінції. Ці потяги залишили сильні тактильно-звукові спогади, які почали виринати після мого переїзду за кордон, — зазначила Оксана Карпович у інтерв’ю для фестивального гіду 17 Docudays UA. — Електричка приваблює мене своєю жалюгідністю і водночас красою. Це простір багатьох суперечностей і згусток абсурду, яким наповнене повсякденне життя в Україні. Дивним чином, далеко від дому він став цікавим і цінним для розуміння моєї пострадянської ідентичності й ідентичності моєї країни».


Аби дізнатися більше про створення стрічки та задум режисерки, запрошуємо подивитися розмову Tête-à-tête режисерки Оксана Карпович і кінорежисера та кінокритика Юрія Грицини.

Фільм доступний до перегляду до 1 травня 2022 року за квитками.

Чільне фото: кадр з фільму «Не хвилюйся, двері відчиняться».
19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022