Відкрите звернення щодо справи та вислання Володимира Яворського з Білорусі

04 червня 2021

Громадська організація «Докудейз» долучається до відкритого звернення Правозахисного порядку денного щодо справи та вислання з Білорусі співзасновника фестивалю Docudays UA, голови правління ГО «Докудейз» та правозахисника Володимира Яворського.

 

12 квітня у Мінську вдруге відбувся обшук в оселі Володимира Яворського, після чого протягом чотирьох годин Володимира допитували без надання адвоката із застосування психологічного та фізичного насильства. Володимиру Яворському, який є громадянином України, було також відмовлено у повідомленні Посольства України про його затримання.

Після допиту Володимиру Яворському було оголошено усну вимогу покинути територію Білорусі протягом 48 годин та заборонено в’їзд до Білорусі на 10 років. Причини вислання та інформацію про те, які правила перебування іноземних громадян та осіб без громадянства в Республіці Білорусь він порушив, не повідомлялось.

Вислання й заборона на в’їзд до країни є втручанням у приватне та сімейне життя Володимира Яворського та порушує міжнародні зобов’язання Білорусі щодо поваги цього права, оскільки робить неможливими будь-які сімейні контакти Яворського з його дружиною, білоруською правозахисницею Тетяною Гацурою-Яворською, котрій у рамках кримінального розслідування було заборонено виїзд з Білорусі, а також із дітьми Яворського.   

 

Ми переконані, що органи державної влади України зобов’язані належним чином відреагувати на цю ситуацію. Закликаємо Міністерство закордонних справ направити ноту щодо факту кричущих порушень прав громадянина України Володимира Яворського, а також у дипломатичному порядку з’ясувати підстави для його вислання та заборони в’їзду на 10 років. 


Просимо Офіс Генерального прокурора відкрити кримінальне провадження за фактом викрадення, перевищення службових повноважень та жорстокого поводження і оголосити підозрюваних осіб у розшук.

Більш детально ознайомитися з інформацією про справу Володимира Яворського та підписати відкрите звернення можна за посиланням.

 

Чільне фото: Zmina.info

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024