Огляд програми

Долати систему: на шляху до «Повного одужання?»

11 березня 2021

Занедужати, виробляти імунітет і нарешті одужувати? Хвороби давно здобули метафоричний вимір і подекуди втратили виразні фізичні прояви, але від цього не стали менш болючими. Що ж за таких умов означає бути здоровим? І чи можливе тоді повне одужання? Головна програма 18 Docudays UA — «Повне одужання?» — пропонує віднайти шляхи боротьби з несправністю системи, що за умов пандемії стала як ніколи видимою. Про концепцію програми розповідає програмна директорка фестивалю Вікторія Лещенко  

Зцілення можливе, але спершу потрібно вилікувати хвору систему. Таке амбітне завдання ставлять перед собою герої фільмів із програми «Повне одужання?». Тіло, здоров’я та хвороби давно полишили простір особистого й існують у вимірі політичного. Великі корпорації та держави зазіхають на наше тіло та його здоров’я, аби втримати суспільство під ретельним контролем. Ми ж намагаємося перевизначити ці базові речі, аби чинити спротив владному дискурсу. Таке невпинне протистояння вимагає багато енергії, емпатії, знань та людяності. Фільми цієї програми — історії саме про це.

 

Стрічка «Колектив» Александра Нанау розповідає про страшну трагедію — пожежу в нічному клубі Collective. Ця подія провокує розслідування, яке виявляє давню недугу в тілі румунської медичної системи. Фільм порушує гострі та актуальні питання, які відгукнуться і українським глядачам і глядачкам.

 

Фільм «76 днів» режисерів Хао Ву, Вейші Чень та Аноніма (місцевого репортера з Ухані, який вирішив не розкривати своє ім’я) — добре впорядкований «конвеєр виживання» в китайській лікарні. Тут хворі на коронавірус покірно чекають — хто на одужання, а хто на смерть. І лікарі, і пацієнти у стрічці деперсоналізовані, хоча інколи крізь відчуження проривається щирий крик болю та розпачу.


Кадр з фільму «Громадянин Біо» 

У програмі «Повне одужання?» також захопливе розслідування із надр біохакерського підпілля — фільм «Громадянин Біо» Тріш Долман. Саме тут відбуваються радикальні, навіть для передової медицини, експерименти з тілом та здоров’ям (наприклад, тут лікують ВІЛ). Запекла боротьба розгортається між ідейними максималістами, які прагнуть безкоштовного поширення своїх відкриттів, та корпораціями, що намагаються взяти під контроль ризиковані експерименти та інтегрувати їх у власні технології влади.

 

Фільм Катріне Філп «Щось прекрасне лишилося позаду» звертається до Сполучених Штатів Америки. Тут суспільство для своїх потреб самостійно вибудовує потужні інституції. Так, у Нью-Джерсі організація «Добре горе» створює унікальні центри психологічної підтримки. Вони працюють з дітьми, які нещодавно втратили батьків. Говорити про смерть, проживати тугу — важливі навички, яким, на жаль, не вчать у школі чи навіть у родині. Але саме вони життєво необхідні для відновлення психічного здоров’я після важких втрат.

 

Фільми з програми «Повне одужання?» можна буде переглянути в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.

 

Чільне фото: кадр з фільму «76 днів».

 

_____________

18 Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Українського культурного фонду та Державного агентства України з питань кіно.

 

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022
Українські проєкти на DOK Industry: феміністичне кіно, VR/AR та війна…
Новини
07 жовтня 2022
Українські проєкти на DOK Industry: феміністичне кіно, VR/AR та війна очима жінок
Новини
07 жовтня 2022
Продюсерська делегація та case study: українська кіноіндустрія на DOK…
Новини
04 жовтня 2022
Продюсерська делегація та case study: українська кіноіндустрія на DOK Leipzig
Новини
04 жовтня 2022
Українська документалістика на Міжнародному кінофестивалі DOK Leipzig…
Новини
30 вересня 2022
Українська документалістика на Міжнародному кінофестивалі DOK Leipzig-2022
Новини
30 вересня 2022
Spotlight on: Docudays UA 2022 на фестивалі DOK Leipzig
Новини
20 вересня 2022
Spotlight on: Docudays UA 2022 на фестивалі DOK Leipzig
Новини
20 вересня 2022
«Планета Україна»: мистецтво, документальне кіно, театр і музика на T…
Новини
13 вересня 2022
«Планета Україна»: мистецтво, документальне кіно, театр і музика на Triennale Milano
Новини
13 вересня 2022
Курс тактичної медицини для документалістів/-ок
Новини
12 вересня 2022
Курс тактичної медицини для документалістів/-ок
Новини
12 вересня 2022
«Архів війни»: зустрічайте англомовну версію сайту
Новини
08 вересня 2022
«Архів війни»: зустрічайте англомовну версію сайту
Новини
08 вересня 2022
Оголошуємо стипендіатів/-ок програми FILMBOOST
Новини
02 вересня 2022
Оголошуємо стипендіатів/-ок програми FILMBOOST
Новини
02 вересня 2022