Як пройшли індустрійні події Sheffield DocFest?

06 липня 2022

27 та 28 червня на Sheffield DocFest у межах програми «Пароль: паляниця» українські режисер(к)и та продюсер(к)и долучилися до індустрійних подій з програми фестивалю: кіноринку Meet Market та події-презентації проєктів Work-in-Progress. Розповідаємо про результати участі української делегації.

 

Програма «Пароль: паляниця» стала можливою завдяки підтримці Британської Ради та Українського інституту в рамках «Сезону культури Велика Британія/Україна».

 

Дарʼя Бассель, керівниця індустрійної платформи DOCU/ПРО, зазначає: «На індустрійних майданчиках Sheffield DocFest ми представили загалом вісім українських проєктів: пʼять взяли участь у ринку MeetMarket і три показали уривки в межах презентації Work-in-Progress. Мені було дуже приємно чути від іноземних колег, що вони були вражені високим рівнем українських проєктів. На нашій Work-in-Progress презентації зібралося багато важливих бродкастерів: Arte, BBC, SVT, також фонд Doc Society. Важливо розуміти, що цей успіх — результат не тільки війни, через яку всім потрібен швидкий контент з України. Це насамперед результат роботи режисерів/-ок, продюсерів/-ок, усієї індустрії протягом останніх пʼяти–восьми років. Бо всі проєкти, представлені у Шеффілді, почали свій шлях задовго до війни.

 

Іноді я згадую, як на початку моєї роботи на Docudays UA в нас навіть не було Національного конкурсу, бо просто не було достатньо якісних українських фільмів. А зараз ми презентуємо на будь-якому великому кіноринку ексклюзивну добірку проєктів, і кожен з них є абсолютно конкурентоспроможним на міжнародній арені. Мені також дуже радісно, що нас підтримують такі прекрасні інституції, як Український інститут та Британська Рада — вони поділяють нашу пристрасть до документального кіно і розуміння того, наскільки важлива документалістика як елемент культурної дипломатії».

 


Проєкти-учасники отримали запрошення на зустрічі з партнерами й позитивний зворотний зв'язок від професіоналів/-ок та експертів/-ок. Зокрема, проєкт «Найс Лейдіс» режисерки Марії Пономарьової став найбільш запитуваним на міжнародному  кіноринку Meet Market. Марія Пономарьова розповідає: «У нас залишилися дуже класні враження від MeetMarket. Відбулося багато продуктивних зустрічей, і ми були дуже раді, що проєкт резонував з нашими співрозмовниками/-цями. А ще завдяки тому, що зустрічі тривали 30 хвилин наживо, а не, як це часто буває, 15 хвилин у Zoom, нам справді вдалося глибше представити фільм та більш детально дізнатися про пропозиції, аудиторію та способи співпраці з потенційними партнерами».

Усі проєкти перебувають на різних етапах роботи, але в умовах війни не втратили своєї актуальності, а часто навіть й загострили раніше невидимі сторони своїх історій. Продюсерка фільму «Іван і Марта. Напередодні війни» Оксана Іванюк ділиться враженнями від участі в індустрійних подіях у Шеффілді: «Хочу подякувати неймовірній роботі команди Docudays UA за нагоду представити фільм Сергія Буковського «Іван і Марта» в програмі MeetMarket. Фільм Сергія Буковського зараз на етапі постпродакшну, ми встигли зняти необхідний матеріал до війни і зараз — у пошуку партнерів та фінансування для завершення монтажно-тонувальних робіт. MeetMarket для нашого проєкту став ідеальним майданчиком для розв'язання цієї задачі. Купа нових знайомств, зустрічей із фондами, які детально розповідають про вимоги та процедури, можливість показати відзнятий матеріал, зацікавити потенційних копродакшн-партнерів».

 

Дізнатися більше про українські проєкти, які брали участь в індустрійних подіях Sheffield DocFest, можна за посиланням.
19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022
Усе, що потрібно знати, аби подати заявку на стипендію FILMBOOST
Новини
26 липня 2022
Усе, що потрібно знати, аби подати заявку на стипендію FILMBOOST
Новини
26 липня 2022
Зустрічайте журі стипендійної програми FILMBOOST
Новини
22 липня 2022
Зустрічайте журі стипендійної програми FILMBOOST
Новини
22 липня 2022
Правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон до росіян
Новини
12 липня 2022
Правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон до росіян
Закликаємо українську та міжнародну культурні спільноти вимагати визволення Максима, а також поширювати інформацію про його становище
Новини
12 липня 2022
Docudays UA спільно з Deutsche Filmakademie e.V. оголошують прийом за…
Новини
06 липня 2022
Docudays UA спільно з Deutsche Filmakademie e.V. оголошують прийом заявок на стипендійну програму FILMBOOST
Новини
06 липня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій…
Новини
30 червня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій Британії
Новини
30 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний е…
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний етап трансформації, що почалась в розірваному досвіді наших батьків»
Українські учасниці/-ки індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про проєкти та роботу над ними під час війни.
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних поді…
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про роботу над проєктами під час війни
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Деколонізація старих ідеологічних конструктів та практик кіноіндустр…
Новини
22 червня 2022
«Деколонізація старих ідеологічних конструктів та практик кіноіндустрії». Дискусія в межах індустрійної секції Інституту документального кіно
Новини
22 червня 2022