«Пароль: паляниця»: Docudays UA на Sheffield DocFest

19 травня 2022

Ми продовжуємо розповідати про українську дійсність та культуру через документальне кіно за кордоном. Долучитися до кінопоказів українського кіно та побачити роботи українських митців можна буде на британському фестивалі Sheffield DocFest з 23 по 28 червня в межах програми «Пароль: паляниця». Розповідаємо про її складові, над якими працювала наша команда спільно з Sheffield DocFest, Британською Радою та Українським Інститутом в межах «Сезону культури Велика Британія/Україна».

 

Роман Бондарчук, артдиректор Docudays UA, зазначає: «Від імені всієї команди фестивалю Docudays UA я дякую дивовижним людям з Sheffield DocFest за ініціативу створити цьогоріч програму солідарності з Україною. У рік, коли в нашій країні почалась повномасштабна війна і коли ми вимушені перенести наш фестиваль до звільнення від ворога, це неоціненний крок.

 

Нині особливо сприятливий час, аби почути голоси українських авторів та авторок. Відчути їхню поезію, силу й особливу мотивацію. Час, аби по-справжньому відкрити самобутність України, перестати розглядати її, як одну з “пострадянських” колоній. Побачити якою сучасною й свіжою може бути наша кіномова».

Клер Стюарт, в.о. директорки фестивалю та команда Sheffield DocFest: «Те, що ця співпраця розширилася й нині представлена у всій нашій програмі — свідчення не лише того, що Україна виробляє чудові документальні фільми, а й витривалості та самовідданості наших українських колег, які попри немислимі виклики життя у стані війни продовжують боротися за майбутнє української культури».

«Британська Рада та Український інститут дуже раді працювати разом над створенням цього «Сезону культури» і відкривати його на Sheffield DocFest. Кіно — ключовий творчий сектор в Україні, і зараз як ніколи важливо, щоб нові фільми, які дають слово сучасній українській культурі, були помітними та доступними для міжнародної аудиторії», — підкреслюють генеральний директор Британської Ради Скотт МакДональд та генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко.

 

Кінопрограма

 

У межах кінопоказів Sheffield DocFest ми покажемо 4 фільми з національного конкурсу Docudays UA-2022: «Плай» режисерки Єви Джішіашвілі, «Між небом та горами» режисера Дмитра Грешко, «Привоз» режисерки Єви Нейман та «Нескінченність за Флоріаном» режисера Олексія Радинського. А також стрічка, яка мала стати фільмом-відкриттям 19 Docudays UA, «Терикони» режисера Тараса Томенка та короткий метр Андрія Бондаренка та Миро Клочко «Мир та спокій», знятий протягом перших двох тижнів повномасштабної війни проти України.   

 

Після спільного показу фільмів «Терикони» та «Мир та спокій», відбудеться розширена Q&A «Що потрібно знати, коли йдеться про Україну?» за участі режисерів. Ми поговоримо про те, як переживають і осмислюють дійсність українські документаліст(к)и, а також у чому полягає відповідальність нашого покоління митців і мисткинь та загалом культурних діячів/-ок перед обличчям війни.

 

Артдиректор Docudays UA Роман Бондарчук також долучиться до журі фестивалю та оцінюватиме фільми International First Feature Competition.

 

Крім того, на фестивалі відбудуться покази чотирьох українських стрічок у програмі Sheffield DocFest Official Selection: «Крихка памʼять» Ігоря Іванко, «Назовні» режисерки Ольги Журби, «День українського добровольця» режисера Володимира Тихого та «Долаючи темряву» кінооб’єднання Кінодопомога.

 

DOCU/СИНТЕЗ в межах артпрограми «Альтернативні реальності»

 

«Альтернативні реальності» — програма Sheffield DocFest для експонування та представлення новаторського неігрового та іммерсивного документального кіно в усіх його формах. На Sheffield DocFest вона висуває на перший план найсміливіші нон-фікшн твори митців, технологів та документалістів, які використовують нові технології чи креативні техніки. До платформ, які розглядаються для участі у показах, належить віртуальна (VR), доповнена (AR) та змішана реальність, 360-градусні відео, рухомі зображення, звукове мистецтво, онлайн-інтерактиви, штучний інтелект, ігри та перформанси. Цьогоріч її тематичний фокус — зв`язки.

 

Серед інших проєктів, у колективній міжнародній виставці ми представимо створені в межах DOCU/CИНТЕЗ роботи, присвячені кібернетиці та її перетину з цифровим мистецтвом. Зокрема, «Позатілесний досвід» групи молодих українських медіахудожників/-ниць Photinus studio, а також науково-популярний фільм «Полонити завданням небувалим» (1982, режисер Лев Удовенко) кіностудії «Київнаукфільм».


У межах виставки будуть також представлені низові матеріали свідоцтв і повсякденного досвіду війни українських користувачів/-чок соціальних мереж.

Окрім цього на Sheffield DocFest відбудеться серія подій індустрійної платформи DOCU/ПРО, усі деталі про які ми оголосимо незабаром.

Всі події програми відбуваються в рамках «Сезону культури Велика Британія/Україна», організованим Британською Радою та Українським Інститутом.

Більше інформації про програму шукайте за посиланням.

Чільне фото: кадр із фільму «День українського добровольця»

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій…
Новини
30 червня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій Британії
Новини
30 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний е…
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний етап трансформації, що почалась в розірваному досвіді наших батьків»
Українські учасниці/-ки індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про проєкти та роботу над ними під час війни.
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних поді…
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про роботу над проєктами під час війни
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Деколонізація старих ідеологічних конструктів та практик кіноіндустр…
Новини
22 червня 2022
«Деколонізація старих ідеологічних конструктів та практик кіноіндустрії». Дискусія в межах індустрійної секції Інституту документального кіно
Новини
22 червня 2022
Запускаємо сайт «Архіву війни»
Новини
20 червня 2022
Запускаємо сайт «Архіву війни»
Новини
20 червня 2022
Звіт за роботу ініціативи підтримки DOCU/HELP для документалістів/-ок…
Новини
09 червня 2022
Звіт за роботу ініціативи підтримки DOCU/HELP для документалістів/-ок за квітень та травень
Новини
09 червня 2022
Українські проєкти-учасники кіноринку MeetMarket @ Sheffield DocFest
Новини
08 червня 2022
Українські проєкти-учасники кіноринку MeetMarket @ Sheffield DocFest
Новини
08 червня 2022
Переможцем DOCU/УКРАЇНА-2022 став фільм «Плай» режисерки Єви Джишиашв…
Новини
06 червня 2022
Переможцем DOCU/УКРАЇНА-2022 став фільм «Плай» режисерки Єви Джишиашвілі
Новини
06 червня 2022