«Планета Україна»: мистецтво, документальне кіно, театр і музика на Triennale Milano

13 вересня 2022

Цьогоріч Україна вперше представлена на Triennale Milano — 23-ій міжнародній виставці архітектури, дизайну та мистецтва. У межах події відкрили окремий павільйон, присвячений українському мистецтву.

Planeta Ukrain — це простір для дискусій та знайомства з українською культурою. Це серія виставок, концертів, кінопоказів, літературних читань і дискусій. Мультидисциплінарний формат якнайкраще презентує всю панораму сучасної української культури в різних напрямках — вважають куратор(к)и програми. Ними стали акторка Лідія Ліберман, піаністка Анастасія Стовбир і письменник Джанлуїджі Рікуператі. З 15 липня і до 11 грудня Planeta Ukrain відкрита для всіх відвідувачів/-ок Трієнале.

Джанлуїджі Рікуператі, письменник і куратор павільйону Planeta Ukrain зазначає:

«Ми запрошуємо познайомитися з представниками яскравого, різноманітного культурного ландшафту, які з кінця лютого пережили безпрецедентне прискорення власного життя та національного мистецького руху. Це одні з найкращих представників та представниць сучасної української культури у сфері образотворчого мистецтва, фотографії, театру, музики та кіно, літератури та філософії. Вони налаштовані творити й чітко бачать майбутнє своєї культурної спадщини, яку треба захищати та популяризувати.

Під час візиту до України ми з куратор(к)ами побували в Гостомелі та поблизу Бучі, що на Київщині. Для мене це досі одні з найсильніших вражень, які я коли-небудь мав. Спустошення і біль за десятками втрачених життів. Неможливо по-справжньому зрозуміти масштаби та наслідки цієї війни, не відвідавши Україну сьогодні. Ми є свідками й водночас суддями цих злочинів проти людяності. Але як би росія не намагалася заперечити існування української ідентичності, як би не старалася нищити культуру цього народу, насправді ми бачимо: «Планета Україна» жива як ніколи‎»‎‎.

Програма українського павільйону

Planeta Ukrain займає одразу три простори Трієнале. Центральною інсталяцією перед входом у павільйон стала робота художника Нікіти Кадана — A check point for the president of Planet Earth. Експозицію візуального мистецтва продовжують роботи й інших визнаних митців: Бориса Михайлова, Євгенії Бєлорусець, Олександри Анісімової. Виставки діятимуть до 11 грудня.

До кінопрограми Art and risk in between увійшли українські фільми: «Діксі Ленд» Романа Бондарчука, «Земля Івана» Андрія Лисецького та «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик. Це документальний триптих про мінливу українську реальність і творчих людей, які, попри ризики, створюють музику, мистецтво та кіно. Покази відбудуться 13 вересня. Також планується обговорення стрічок з автор(к)ами. Програму втілює кінокураторка Ольга Бірзул у партнерстві з Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA.

Над театральною частиною програми працює лабораторія сучасної української опери Opera Aperta. Її засновники, композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко, 22 жовтня презентують італійським глядачам археологічну оперу Chornobyldorf.

Команда Kyiv Contemporary Music Days презентує Trajectory of [un]known. Це шість концертів-досліджень творів сучасних українських композиторів/-ок для соло-інструментів, контекстуалізованих музикою авторок та авторів з Італії, США, Литви, Польщі, Японії, Фінляндії, Франції. Концерти відбудуться 12 та 13 листопада у Salone d'Onore музею Triennale.

Також у межах Трієнале 27 вересня відбудеться вечір української літератури під кураторством Лідії Ліберман. У програмі — читання творів ХIX-XXI століть, зустріч з авторкою книги «Спитайте Мієчку» Євгенією Кузнєцовою, з італійськими перекладачами Джованні Боджі та Лоренцо Помпео, а також виконання пісень.

Паралельно діятиме і дитяча програма Rainbow after the storm — з концертами та інтерактивними подіями для дітей з Італії та України. Діти зможуть дізнатися про європейську й українську сучасну фортепіанну музику, будуть вчитися реагувати та взаємодіяти з музикою через рухи, малювання та анімацію на піску. Кураторка дитячих подій — Анастасія Стовбир.

З повною програмою Triennale Milano можна ознайомитися за посиланням.
За подіями також слідкуйте на сторінці у Facebook.

 


Triennale Milano багато років вважають однією з провідних культурних міжнародних подій, яка презентує багатогранність сучасного світу через безліч мистецьких форм: дизайн, архітектуру, візуальне, сценічне та вокальне мистецтво. Мета Трієнале — спробувати зрозуміти сучасність, об’єднавши досвід різних культур і мов в одному місці. У місці для спільних роздумів та дискусій про культуру, яка динамічно розвивається та пропонує більше нових сенсів і точок зору щодо вічних тем.

Програму українського павільйону Planeta Ukrain створено з ініціативи президента Triennale Milano Стефано Боері та куратора Джанлуїджі Рікуператі. Співорганізатори подій — Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти та Міністерство культури та інформаційної політики України.

 

Спеціальний випуск 19 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини
 11 — 13 
листопада 2022
Civil Pitch 2.0 підтримав Goethe Institut
Новини
30 листопада 2022
Civil Pitch 2.0 підтримав Goethe Institut
Новини
30 листопада 2022
Як відбулася презентація делегації кінокураторів/-ок з України на кін…
Новини
30 листопада 2022
Як відбулася презентація делегації кінокураторів/-ок з України на кінофестивалі IDFA?
Новини
30 листопада 2022
ГО «Докудейз» засуджує цензуру та висловлює солідарність з українськи…
Новини
18 листопада 2022
ГО «Докудейз» засуджує цензуру та висловлює солідарність з українськими кінематографіст(к)ами
Новини
18 листопада 2022
Спецвипуск 19 Docudays UA: підсумки київського кіновікенду, правозахи…
Новини
14 листопада 2022
Спецвипуск 19 Docudays UA: підсумки київського кіновікенду, правозахисна програма та Мандрівний фестиваль
Новини
14 листопада 2022
Одинацять кінокураторів/-ок з України на кінофестивалі IDFA
Новини
14 листопада 2022
Одинацять кінокураторів/-ок з України на кінофестивалі IDFA
Новини
14 листопада 2022
Події «Архіву війни» на спеціальному випуску 19 Docudays UA
Огляд програми
11 листопада 2022
Події «Архіву війни» на спеціальному випуску 19 Docudays UA
Огляд програми
11 листопада 2022
DOCU/CИНТЕЗ: інші види, агентність і засоби виразності
Огляд програми
07 листопада 2022
DOCU/CИНТЕЗ: інші види, агентність і засоби виразності
Огляд програми
07 листопада 2022
RIGHTS NOW! Правозахисна програма 19 Мандрівного Docudays UA
Огляд програми
31 жовтня 2022
RIGHTS NOW! Правозахисна програма 19 Мандрівного Docudays UA
Огляд програми
31 жовтня 2022