Правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон до росіян

12 липня 2022

Правозахисник, журналіст, модератор показів та ведучий церемоній кінофестивалю Docudays UA, співзасновник Центру прав людини ZMINA та «Громадського радіо» Максим Буткевич — у російському полоні. Це сталося під час військових дій поблизу захоплених населених пунктів Золоте і Гірське Луганської області. Docudays UA закликає українську та міжнародну культурні спільноти вимагати визволення Максима, а також поширювати інформацію про його становище!

 

На початку березня 2022 року Максим Буткевич призупинив свою діяльність із допомоги біженцям/-кам, журналістську, гуманітарну, просвітницьку і правозахисну активність, і вступив до лав ЗСУ. Про взяття у полон Буткевича ще 24 червня повідомляли російські пропагандисти, опублікувавши відео допиту.

 

Наразі його визволенням займається Обʼєднаний центр із пошуку та звільнення полонених. За словами матері Максима, зв'язку із ним немає.  

 

Світлана Смаль, виконавча директорка ГО «Докудейз» зазначає: «Із 2008 року, коли Максим Буткевич вперше прийшов на Docudays UA як модератор обговорень документальних фільмів про права людини, він став практично членом нашої команди й своєрідним “знаком якості” правопросвітницької частини фестивалю. По правді, точний рік вже й не пригадаю. Видається, скільки існують правозахисні дискусії на фестивалі Docudays UA, стільки й Максим — з нами. Фестиваль про права людини уже неможливо уявити без Максима Буткевича. Притаманний йому оптимізм і чітка громадянська позиція не раз надихали нас у складні часи. Що захоплює в ньому найбільше: усе, що відбувається навколо, він завжди оцінює з точки зору прав людини — це дуже допомагає молодим членам команди в складних ситуаціях не втрачати орієнтири. Завжди вражала і вражає унікальна освіченість і працездатність Максима: він працював у різних українських медіа, під час Революції Гідності був ведучим і репортером на волонтерських засадах. Як координатор проєкту «Без кордонів», він консультував українських режисерів/-ок-документалістів/-ок, брав участь у нашому проєкті Civil Pitch; за його участю режисер Дмитро Тяжлов відзняв фільм “Без статусу. Україна”, який досі демонструється по всій Україні.  

 

Ніхто не здивувався, що Макс приєднався до перших рядів ЗСУ. Так, ніби й не могло бути інакше. Ми всі чекаємо на Максима — обіймемося, і продовжимо робити цей світ кращим. Сподіваємося, що робота правозахисної спільноти задля звільнення Максима допоможе йому повернутися до нас якнайшвидше».

______________ 

Максим Буткевич — український правозахисник і журналіст, що став до лав української армії у березні 2022 року. Максим — координатор та співзасновник проєкту «Без кордонів», спрямованого допомогти у пошуку притулку українським переселенцям/-кам. Близько 10 років присвятив правозахисній діяльності, є одним із найвидатніших українських правозахисників. Спеціалізується на допомозі біженцям/-кам, переселенцям/-кам та протидії дискримінації. Раніше Максим також працював у BBC World Service та на низці загальноукраїнських телеканалів, кілька років був гостьовим лектором НаУКМА, а також входив до Правління українського представництва Amnesty international та Громадської ради при МВС. 

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024