ФІЛЬМИ ГРОМАДСЬКОЇ АКТИВНОСТІ

Це нова платформа для документалістів та представників третього сектору, де вони зможуть познайомитися та об’єднати свої знання й зусилля заради створення нового документального кіно, що спонукатиме до змін у суспільстві.

 

Мета проекту – формувати міжсекторальні зв’язки задля розвитку документального кіно в Україні та сприяти виробництву документальних фільмів на теми, які є важливими та гострими, але мало обговорюваними в українському суспільстві.

 

Представниці та представники громадського сектору, а також режисери й режисерки по-своєму прагнуть досягти змін у суспільстві. Об’єднавши власний досвід, знання та зусилля, вони зможуть створити фільми на гостросоціальні теми, цікаві широкій аудиторії.

 

До участі запрошуються представниці та представники ОГС, режисери та режисерки з України. Переможці отримають грошові призи для виробництва фільмів.

 

Які проекти розглядаються до участі

 

1. Проекти короткометражних фільмів (від 20 до 40 хв).

2. Проекти з України.

3. Проекти на такі теми:

 

- інклюзія (люди з інвалідністю, мігранти, біженці, вимушені переселенці, демобілізовані з АТО з посттравматичним синдромом, ґендерна ідентичність, дискримінація жінок у сучасному українському суспільстві (політична, економічна, побутова сфери), права ЛГБТКІА+, зокрема права транс та інтерсекс-людей);

- гуртування (історії успіху людей або громадських організацій з різних сіл/міст/куточків України, які об'єдналися задля якоїсь доброї справи чи задля захисту своїх прав або інтересів та досягли бажаного результату).

- протидія корупції.

 

Хто подавав заявки

 

1. Представники та представниці ОГС, які мають унікальну історію та зацікавлені в тому, щоб перетворити її на кіно (фестиваль допоможе з пошуком режисерки або режисера для створення команди, яка братиме участь у проекті). 

 

2. Режисери та режисерки з проектами документальних фільмів на стадії ідеї, розвитку ідеї або на ранньому етапі виробництва, які зацікавлені в співпраці з ОГС, шукають інформаційну та/або організаційну підтримку (фестиваль допоможе з пошуком представниці або представника ОГС для створення команди, що братиме участь у проекті).

 

3. Режисери та режисерки, які не мають певної ідеї фільму, але зацікавлені в співраці з ОГС та готові працювати з наданою темою.

 

4. Уже сформована команда ОГС + режисер(ка), які хочуть розвинути свою ідею фільму. Заявницям та заявникам не обов’язково бути професіонал(к)ами у документалістиці. Утім наявність певного досвіду у виробництві кіно також схвалюється.

 

Програма

 

Ми оберемо до 12 проектів, автор(к)и яких будуть запрошені на два тренінги в березні. Один з них відбудеться на Docudays UA-2018 (23–30 березня, 2018 р.).

 

Під час тренінгів європейські та українські тьютор(к)и навчать учасниць та учасників секретів ефективного пітчінгу. А головне: як документальний фільм може стати ефективним інструментом у боротьбі за конкретні зміни в суспільстві.

 

Після тренінгів фіналіст(к)и пітчингуватимуть свої проекти перед групою експертів та експерток. Склад журі буде повідомлено окремо.

 

Журі нагородить три проекти, що переможуть. Передбачено три призи на виробництво фільмів, про які організатори повідомлять додатково.

 

Фіналіст(к)ам оплачується: 

- участь у тренінгах;

- акредитація на всі фестивальні події;

- проживання й харчування, якщо фіналіст(к)и мешкають не в Києві.

 

Дедлайни та основні дати програми

 

Дедлайн для заявок закрито! Фіналіст(к)и проекту оголошені 26 лютого 2018 року.

 

10–11 березня 2018 року відбудеться перший тренінг, на якому фіналіст(к)и представлять свої проекти та прослухають майстер-класи з продюсування фільмів, а також про те, як, використовуючи фільм, розробити ефективну кампанію задля змін у суспільстві, лекцію про ґендерну рівність і недискримінацію. Окрім того, завдання цього тренінгу – об’єднати учасниць та учасників у робочі команди (представник(ця) ОГС + режисер(ка)), які надалі разом розроблятимуть та презентуватимуть свої проекти.

 

26–27 березня 2018 року відбудеться дводенний тренінг, де учасниць та учасників навчать успішно пітчінгувати свої проекти.

 

28 березня відбудеться пітчінг. Тренування та фінальний пітчинг проводитимуться англійською (за потреби учасницям та учасникам буде забезпечений переклад).

 

Проекти-переможці будуть оголошені 28 березня ввечері під час спеціальної церемонії. Вони отримають не тільки гроші на виробництво, але й безкоштовні консультаційні послуги впродовж року від команди Docudays UA.

 

Гранти буде видано в гривневому еквіваленті. Щоб отримати гроші, заявник мусить підписати угоду про виробництво з Docudays UA. Умови угоди організація-грантодавець визначить окремо впродовж 20 діб після закриття фестивалю відповідно до стадії розроблення/виробництва проекта-переможця. Кошти на створення фільмів надає Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», яка фінансується USAID та впроваджується Pact в Україні. На вимогу організації всі продукти, вироблені за кошти USAID, є власністю USAID. Переможці (режисери або ж режисерки майбутніх фільмів) укладають угоду з Docudays UA на виробництво фільму.

 

Показ готових фільмів відбудеться на Docudays UA–2019.

 

Якщо у вас виникли запитання щодо програми, будь ласка, звертайтеся до координаторки програми Дар’ї Бассель, [email protected].

 

Goethe-Institut e. V. – це культурний інститут Федеративної Республіки Німеччина, який діє в усьому світі. Мережа інститутів Goethe-Institut, центрів Goethe, культурних товариств, читальних залів та центрів для складання іспитів і вивчення мови вже понад шістдесят років є першим контактом з Німеччиною для багатьох людей у понад 90 країнах. Goethe-Institut сприяє популярізації німецької мови за кордоном і підтримує міжнародну культурну співпрацю. Поширює розгорнуті уявлення про Німеччину, інформуючи про культурне, суспільне і політичне життя ФРН. Культурні та освітні програми Goethe-Institut підтримують міжкультурний діалог, підкріплюють розбудову структур громадянського суспільства і сприяють всесвітній мобільності. Основними напрямками роботи зокрема у сфері культури є зустрічі між українськими й німецькими художниками й інтелектуалами, презентація сучасної німецької культури й підтримка німецько-української співпраці на цьому терені.

 

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Відбувається щороку в Києві впродовж останнього тижня березня. У 2017 році на фестивалі було показано 94 фільмів із 47 країн світу. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази тривають із жовтня до грудня (включно). Покази тривають із жовтня до грудня (включно). ХV Docudays UA відбуватиметься з 23 по 30 березня 2017 року в Києві. Фестиваль – неполітичний та некомерційний.

 

Партнер «CIVIL PITCH: фільми громадської активності»: Києво-Могилянська бізнес-школа.

 

Медіапідтримка «CIVIL PITCH: фільми громадської активності»: Радіо Свобода, Фокус, Громадське Радіо.

 

Дякуємо за натхнення та підтримку під час розроблення програми «CIVIL PITCH: фільми громадської активності» партнерському фестивалю Cinedoc-Tbilisi, який уже другий рік поспіль успішно проводить проект Civil Pitch.

 

Конкурс​ «CIVIL PITCH: фільми громадської активності»​ ​представлено в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024