Онлайн-прем'єра фільму «Свідки. На північ від Києва» на YouTube-каналі Ukraїner

01 жовтня 2023

Із 1 жовтня фільм «Свідки. На північ від Києва» від команди «Архіву війни» доступний до перегляду на YouTube-каналі Ukraїner. 


«Свідки. На північ від Києва» — це документальний фільм, створений з інтерв’ю, які команда «Архіву війни» збирає з 2022 року. Це історії п’ятьох сміливих жителів/-ок Київської області, які пережили російську окупацію, але ні на мить не припиняли спротив. Перевезення гуманітарного вантажу, порятунок наших військових з оточення, надання медичної допомоги, приготування їжі для бійців та бійчинь чи просто для котів села Мощун — усе це великі й маленькі особисті подвиги, які надихають і дають нам сили продовжувати боротьбу.


Прем’єра стрічки відбулася на 20 Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA.


«”Архів Війни” і Ukraїner партнери вже впродовж року. Зберігаючи і впорядковуючи відеоматеріали проєкту, ми не перестаємо захоплюватись історіями. Їхніми героями й героїнями, і тим яким доступним і водночас глибоким тоном вони розповідають про цю війну. Це без перебільшення історичні матеріали. Ми раді можливості зробити прем’єру разом з Ukraїner, адже наші оповіді також про спротив, опір простих людей, про сміливість українців/-ок, яка здивувала весь світ. Ми готуємо наступні серії “Свідків” і незабаром плануємо їхні випуски спільно з Ukraїner», — коментує Роман Бондарчук, керівник «Архіву війни».

«Попри весь жах, що люди пережили, щоразу мене дуже сильно захоплює, надихає й мотивує рухатися далі та читати новини про те, як вони чинили спротив. У якийсь момент ми зрозуміли, що треба ділитися цим. Так виник проєкт “Свідки”», — розповідає режисерка Тетяна Симон.


«Архів війни»* — це напрям діяльності, що реалізується у співпраці ГО «Докудейз» (Україна) та Infoscope Ltd (Велика Британія), в якому збирається документація подій повномасштабного вторгнення. Важливою частиною проєкту «Архів війни» є інтервʼю зі свідками та свідкинями воєнних злочинів і подій війни, що можуть допомогти в майбутніх розслідуваннях та, зрештою, покаранні росіян. 


Якщо:

– ваш будинок було пошкоджено або розграбовано російськими військами;

– ви мусили евакуюватися з рідного міста й будувати життя спочатку;

– на ваших очах вчиняли насилля над цивільними;

– ви засвідчили злочини російських військових;

– знаєте як це — жити в окупації; 

– або хочете поділитися історією про свій досвід проживання війни, 


долучайтеся до збору інформації про події повномасштабного вторгнення. Якщо ви готові розповісти команді проєкту про свій досвід війни, заповніть анкету — https://bit.ly/war-archive-witness-form — або просто зателефонуйте за номером +380669996633. Важлива кожна історія!


*«Архів війни» – непублічний ресурс. Доступ до нього можна отримати після бекграунд-чеку та авторизації. Інформація в Архіві має три рівні доступу до матеріалів. Це забезпечує захист персональних даних і чутливої інформації. Архів існує в кількох копіях. Доступ до платформи регулюється протоколами та інструментами кібербезпеки.


Це означає, що надані свідчення надійно збереженні від стороннього ока. Доступ до них мають лише вибрані співробітники/-ці «Архіву війни» та його партнери — правозахисники/-ці та правоохоронні органи. Свідчення стають публічними лише за попередньою згодою респондентів/-ок. 


__________

Цей захід створено проєктом «Архів війни» за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. А також за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та «Razom for Ukraine. Разом до перемоги!». 

Фільм створений за підтримки Посольства Швеції в Україні, Prague Civil Society Centre, «Razom for Ukraine. Разом до перемоги!», а також чеської організації People in Need, у межах ініціативи SOS Ukraine.

Думки, висновки чи рекомендації не обов’язково відображають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть винятково автор(к)и та упорядники/-ці публікації.
21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Показ і дискусія: документування сексуального насильства, пов’язаного…
Новини
01 березня 2024
Показ і дискусія: документування сексуального насильства, пов’язаного з війною
Новини
01 березня 2024
Запрошуємо громадські організації до співтворення дискусійного майдан…
Новини
29 лютого 2024
Запрошуємо громадські організації до співтворення дискусійного майданчика на Docudays UA
Новини
29 лютого 2024
Грані незламності: показ та обговорення документального фільму «Євром…
Новини
19 лютого 2024
Грані незламності: показ та обговорення документального фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж»
Новини
19 лютого 2024
Запрошуємо до студентського журі Docudays UA-2024!
Новини
16 лютого 2024
Запрошуємо до студентського журі Docudays UA-2024!
Новини
16 лютого 2024
Катерина Горностай: «Прикол Docudays UA в тому, що це фестиваль докум…
Інтерв'ю
08 лютого 2024
Катерина Горностай: «Прикол Docudays UA в тому, що це фестиваль документального кіно, про який ніколи не знімали нічого на відео»
Інтерв'ю
08 лютого 2024
Каталог української документалістики
Новини
07 лютого 2024
Каталог української документалістики
Новини
07 лютого 2024
Конкурс на послуги з координування кінопрограм
Новини
18 січня 2024
Конкурс на послуги з координування кінопрограм
Новини
18 січня 2024