Програма «Made in» на кінофестивалі Hot Docs-2023 буде присвячена фільмам з України

26 січня 2023

30-й ювілейний канадський Міжнародний фестиваль документального кіно Hot Docs проходитиме з 27 квітня по 7 травня 2023. Цьогоріч програма «Made in» відбудеться у співпраці з Docudays UA та матиме український фокус.


Починаючи з 2003 року, «Made in» висвітлює фільми різних країн та регіонів. Попередні програми були присвячені кіно Чилі (2022), Колумбії (2021), а також Північної Ірландії (2020).

 

Нині програма зосереджена на нових українських фільмах — місцевих історіях, розказаних режисер(к)ами, які працюють у країні з початку повномасштабної війни.

 

«Це вперше, коли Україна є країною у фокусі, тож ми увійдемо в історію Hot Docs! Програми “Made in” покликані продемонструвати аудиторії, як виглядає документальне кіно в певний момент кінематографічної історії певної країни. Однак цьогоріч Hot Docs показує, що документальне кіно може, власне, сформувати та визначити історію країни. Для нас це честь — зібрати разом фільми такого калібру. Роботи, створені з ризиком для життя митців/-кинь», — зазначає Мирося Ватаманюк, старша менеджерка міжнародної програми.

 

«Ми надзвичайно вдячні за те, що Hot Docs — наш партнер. Фільми, які увійдуть в програму “Made in” розповідають одні з найнагальніших історій нашої країни, але також вони демонструють таланти, які перебувають під загрозою. Познайомити канадську аудиторію з цими митцями та мисткинями — украй важливо», — наголошує Вікторія Лещенко, програмна директорка Docudays UA. 

 

Слідкуйте за нашими оновленнями — повний перелік проєктів ми оприявнимо незабаром на фестивальних платформах.

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024