Огляд програми

Майстерня DOCU/КЛАС: побудова та захист майбутнього

01 червня 2023

Цього року DOCU/КЛАС відбуватиметься наживо в кінотеатрі «Жовтень» (зала «Класік») з 5 по 7 червня включно у форматі публічних розмов, до яких можуть долучитися всі охочі та поставити запитання спікер(к)ам майстерні. 

Серія подій DOCU/КЛАС запропонує публічні дискусії з кінопрофесіонал(к)ами та культурними менеджер(к)ами про побудову і захист майбутнього.


«У цьогорічному DOCU/КЛАСі ми говоритимемо про те, як відповідально формувати образ майбутнього, в якому ми хочемо жити. За останній рік лунало багато дискусій довкола відповідальності культурних діячів/-ок в умовах війни, адже саме в цій сфері щоденно відбуваються битви за наративи, протистояння пропаганді й осмислення минулого. Впродовж минулого року ми в різних напрямках активно намагалися донести свої бачення на міжнародні майданчики, зберегти та реактуалізувати нашу спадщину, закласти потенціал для розвитку і гарантії для нашого майбутнього. Тож зараз ми запрошуємо обговорити цей досвід, поділитися успішними історіями та проблемними полями, які ще потребують нашої винахідливості, і разом подумати над тим, як ми можемо сформувати й захистити своє майбутнє», — зазначає Юлія Коваленко, програмна директорка 20 Docudays UA.


Події DOCU/КЛАС: 


05.06, 18:00

Кінофестивалі: тусовка для своїх чи рушій змін?
Учасники/-ці:
Богдан Жук, Ева Кріжкова, Марко Ґрба Сінгх, Мирося Ватаманюк.

Модератор:
Алекс Малишенко, кіножурналіст, випусковий редактор онлайн-видання про кіно Moviegram та програмний директор фестивалю Mykolaichuk OPEN.


06.06, 18:30 

Бути почутими: які наративи про Україну ми створюємо?

Учасники/-ці:

Олександр Михед, письменник, культуролог, перекладач, член українського ПЕН;

Ірина Цілик, письменниця, режисерка ігрового та документального кіно, членкиня українського ПЕН, членкиня Європейської кіноакадемії;

Ріта Бурковська, акторка театру і кіно, а з початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну працює фіксеркою для іноземних видань, зокрема BBC, ARTE, Deutsche Welle, AFP.

Сергій Коровайний, документальний і портретний фотограф, висвітлює російську-українську війну з 2015 через репортажі та документальні спецпроєкти.

Модераторка:

Анастасія Платонова, культурна критикиня, журналістка, редакторка, аналітикиня культури.


07.06, 19:00 

Які плани на майбутнє? Публічна дискусія про стратегію розвитку кіноіндустрії

Учасники/-ці: Олена Гончарук — культурна менеджерка, культурологиня, музеологиня, копірайтерка; Інна Ласточкіна, кінопродюсерка, членкиня компанії «Сучасне Українське Кіно»;
Аліна Горлова, режисерка документальних та ігрових фільмів, режисерка монтажу, продюсерка; Марина Степанська, режисерка та сценаристка.

Модераторка:

Дарія Бадьйор, журналістка, критикиня, редакторка, співкураторка кінофестивалю «Київський тиждень критики».

_______
Ювілейний 20 Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Українського культурного фонду, Посольства США в Україні, Посольства Ірландії в Україні, Посольства Данії в Україні, Посольства Бразилії в Україні, Польського інституту в Києві та Чеського центру Київ. Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Комікс «Разом — за безпечні пологи!»: подбайте про свої права
Новини
13 вересня 2023
Комікс «Разом — за безпечні пологи!»: подбайте про свої права
Новини
13 вересня 2023
Документальне кіно як рушійна сила адвокаційних кампаній
DOCU/БЛОГ
10 серпня 2023
Документальне кіно як рушійна сила адвокаційних кампаній
DOCU/БЛОГ
10 серпня 2023
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2024
Новини
01 серпня 2023
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2024
Новини
01 серпня 2023