Аліса Коваленко

режисерка, операторка
Освіта
КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого, Школа Анджея Вайди
Біографія

Аліса Коваленко — режисерка-документалістка з Києва. Народилася та виросла в Запоріжжі, вивчала документальне кіно в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого та в Школі Анджея Вайди у Варшаві (програма DOK PRO). Прем’єра її дебютного повнометражного документального фільму «Аліса в країні війни» — особистого щоденника революції та війни в Україні — відбулася в межах конкурсу First Appearance кінофестивалю IDFA у 2015 році. Фільм «Домашні ігри» (2018), гостросоціальна казка із чутливим жіночим поглядом на розбиті мрії молодої професійної футболістки, брав участь у кінофестивалі Sheffield Doc/Fest у 2018 році та на кінофестивалі IDFA, а також у понад сотні фестивалів, де здобув нагороди. У 2021 році «Домашні ігри» став першим українським документальним фільмом, придбаним компанією Netflix.

 У 2018 році Аліса зняла 10-серійний документальний серіал «Красива гра» на замовлення празького міжнародного мовника Current Time TV. Того ж року Аліса стала членкинею Європейської кіноакадемії (EFA). Після початку російського вторгнення 24 лютого, Аліса залишила монтажну студію фільму «Ми не згаснемо» та долучилася до добровольчого підрозділу ЗСУ, беручи безпосередню участь у бойових діях на фронті в Київській та Харківській областях. Вона провела чотири місяці в окопах, перш ніж завершити роботу над «Ми не згаснемо». Світова прем'єра фільму відбулася на Berlinale Generation (2023).

ВИБРАНА ФІЛЬМОГРАФІЯ:
Ми не згаснемо (2023, режисерка), Домашні ігри (2018, режисерка), Аліса в країні війни (2015, режисерка), Сестра Зо (2014, режисерка)

Подай свій проєкт до каталогу