Міждисциплінарна програма Docudays UA

Цьогоріч ми започатковуємо Міждисциплінарну програму DOCU/СИНТЕЗ, яка за посередництва медіамистецтва переосмислюватиме сучасність, можливості документалістики та галерейного простору. У межах програми на 18 Docudays UA відбудеться виставка фотографій Олександра Чекменьова «Ласкаво просимо, вхід заборонено», проєкт медіахудожників/-ць Photinus Studio, артгрупи SVITER та Івана Світличного «Добре проторені зв’язки» й ретроспектива анімації художника-аматора Анатолія Сурми «Мультфільм. Автор: Анатолій Сурма».

 «Програмою DOCU/СИНТЕЗ ми розширюємо межі сприйняття та доводимо, що не тільки класичне документальне кіно може аналізувати та вправно інтерпретувати світ навколо, — зазначає Роман Бондарчук, директор Арт-департаменту Docudays UA. — Різні медіа (інсталяції, фотографія та навіть аматорські 3D-мультфільми) мають потенціал не лише вражати формою, але й розповідати сповнені гумору та емпатії історії. Про нас самих. Сьогодні».

 

Онлайн-виставки та ретроспективу анімації в межах програми можна буде побачити з 26 березня до 23 квітня на DOCUSPACE. Офлайн-виставка «Добре проторені зв’язки» відбудеться в Музеї кіно Довженко-Центру з 28 травня до 13 червня. Важливою складовою програми стануть дискусії з художниками/-цями, мистецтвознав(и)цями та експерт(к)ами, що допоможуть осмислити представлені роботи та мистецькі практики.


Ми піддамося інтенціям документалістики та синтезуємо новий простір для діалогу, дослідження і технологій. «Кіно за визначенням є полем, де перетинаються та взаємодіють різні медіа, — зазначає Олександра Набієва, кураторка програми DOCU/СИНТЕЗ. — Міждисциплінарна програма DOCU/СИНТЕЗ є способом окреслити точки таких перетинів, усвідомити їхні взаємозв’язки та траєкторії: від нерухомого аналогового зображення до рухомого цифрового, що тотально заволодіває простором і залучає всі доступні канали сприйняття. З другого боку, процес розширення поля відбувається постійно. Мистецький твір у цифрові часи нелегко втримати в межах одного медіуму». 

Події програми DOCU/СИНТЕЗ

Добре проторені зв’язки | Музей кіно Довженко-Центру

Мультимедійний проєкт, у якому українські медіахудожники/-ці Photinus Studio, SVITER Art Group та Іван Світличний вступають у діалог з візіонерськими розробками вчених 1960–1980-х та науково-популярним кіно студії «Київнаукфільм» того ж періоду. В експозицію увійдуть фільми, що умовно репрезентують майже 30-річний період роботи кіностудії: «Вічний пошук» (1967), «Микола Амосов» (1971), «Полонити завданням небувалим» (1982). Медіахудожники/-ці Photinus Studio, SVITER Art Group та Іван Світличний створять тотальний мультимедійний проєкт — децентралізоване множинне кібертіло. Він продовжить вектор пошуків науково-популярного кіно 1960–1980-х та осмислить власні засоби технічного виробництва.

Дати проведення: 28 травня — 13 червня.
Відкриття виставки відбудеться 28 травня о 19:00.

Графік роботи: середа–неділя з 12:00 до 19:00.
Вхід за квитками, які можна придбати на касі музею. 

Ласкаво просимо, вхід заборонено |DOCUSPACE

Виставка фотографа Олександра Чекменьова представить дві серії робіт, створених у закритій психіатричній лікарні міста Овруч наприкінці дев’яностих: кольорову (репортажну) та чорно-білу (постановочні портрети). Виставка поставить під питання межу між патологією та нормою, унаочнить, з одного боку, соціальне життя та взаємодії у психіатричній лікарні як соціальному інституті, а з другого — оприявнить примусовість та несвободу закритого закладу.

Дати проведення: 26 березня — 23 квітня.

Перегляд безкоштовний.

 

Мультфільм. Автор: Анатолій Сурма | DOCUSPACE

У межах ретроспективи «Мультфільм. Автор: Анатолій Сурма» ми представимо добірку сучасної аматорської 3D-анімації. Ми шукатимемо термінологію та придивлятимемося до персонажів анімації, аби зрозуміти і їхній світ, і наш власний. Образність Анатолія Сурми цьогоріч стала основою фестивальної візуальної концепції та синтезує усі складові 18 Docudays UA.

Переглянути анімацію з програми можна з 27 березня до 4 квітня. 

Перегляд безкоштовний.

_____________

18 Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Українського культурного фонду та Державного агентства України з питань кіно.

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022