МОЛОДІ ПРО ЄВРОПУ

Для молодих українських документалістів(ок) стартує новий освітній проект «Молоді про Європу». Відомі майстри польської документальної кіноіндустрії проводитимуть в Україні та Польщі серію майстер-класів та лекцій і розказуватимуть, як і де режисерам шукати підтримки.

 

Молоді режисер(к)и та продюсер(к)и працюватимуть під творчим керівництвом наставників на різних етапах проекту: від появи задуму до відеодокументації, створення трейлера й підготовки професійного сценарію. Серед творчих керівників досвідчені польські документалісти – Яцек Блавут, Мирослав Дембіньський, Яцек Пйотр Блавут, а також Павел Лозіньський.

 

Насамкінець молоді документаліст(к)и візьмуть участь у пітчингу у Варшаві, де особисто представлять свої роботи редакторам телебачення та іншим потенційним спонсорам і представникам кіноіндустрії.

 

Освітня програма триватиме з вересня по листопад 2017 року й передбачає дві зустрічі в Україні та одну в Польщі, а також самостійну роботу учасників протягом усього часу.

 

Завершальним стане етап девелопменту (розвитку проектів документальних фільмів), але навіть після його закінчення наставники не покинуть своїх студентів. Вони докладуть максимум зусиль, аби якнайбільше проектів було реалізовано для створення фільмів, що презентуватимуть образ сучасної Європи.

 

Участь у проекті безкоштовна. Організатори оплачують також витрати на проїзд та перебування учасників у Варшаві.

 

Скачати заявкуЗаявку й додаткові матеріали надсилати за адресою: [email protected]

 

Кінцевий термін прийому заявок – 10 вересня 2017 року. Оголошення учасників – 15 вересня 2017 року.

 

Графік майстер-класів

 

23–26 вересня

Київ. Перша зустріч, вибір найцікавіших проектів для подальшої роботи.

 

20–22 жовтня

Київ. Робота над сценаріями й трейлерами.

 

10–14 листопада

Варшава. Консультації, підготовка до пітчингу. Пітчинг.

 

Проект реалізує Фундація «Документ і Світ» (Doc'n'World Foundation), яка раніше влаштовувала кіно- й освітні програми в Україні, як-от: «Київ від світанку до заходу сонця» (2011, подробиці на сайті www.docworld.pl) і «Молоді про молодих» (2014, подробиці на сайті www.mom.org.pl). У результаті цих програм були створені фільми-призери багатьох міжнародних кінофестивалів, а саме: «Аліса в Країні війни» (подробиці на сайті www.alisa.org.pl), «Коли цей вітер вщухне» (подробиці на сайті www.windstop.pl), «Піано». Їх продовженням став проект «Молоді про Україну» (подробиці на сайті www.youngukraine.eu).

 

Організаційним партнером проекту в Україні є Міжнародна майстерня документального кіно (IDW www.idw.in.ua), якою опікується громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв» – співзасновник та співорганізатор Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA (www.docudays.org.ua). Серед попередніх проектів IDW: майстер-класи документального кіно 2004–2010, українсько-польський альманах-лабораторія «Поза Євро» 2011–2012, лабораторія драматургії документального кіно Storytelling Doc Lab 2013, українське видання книги Я. Блавута «Герой у документальному кіно» 2016, майстерня «Молоді про Україну» 2016.

 

Представник в Україні – Геннадій Кофман ([email protected]).

 

ПОЛЬСЬКІ ПАРТНЕРИ: Польський інститут кіномистецтва (PISF), Інститут Адама Міцкевича, Польський інститут у Києві, TVP, Бєлсат, Лодзинська кіношкола, Школа Анджея Вайди у Варшаві, Ґдинська кіношкола, кіностудія «Everest» у Лодзі.

 

УКРАЇНСЬКІ ПАРТНЕРИ: Державне агентство України з питань кіно, Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, кінокомпанія «МаГіКа-фільм».

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024