Цього року через повномасштабне воєнне вторгнення Російської Федерації на територію України конкурсну програму Civil Pitch 2.0 довелося змінити, скоротивши пітчинг та воркшопи. Команда проєкту отримала 150 заявок, з яких журі обрало 4 проєкти, що отримають гранти на виробництво фільмів розміром 250 000 грн.
Умовою отримання фінансування є прем’єра готового фільму на 20 Docudays UA у 2023 році. Крім фінансової підтримки, кожна команда отримає супровід від міжнародних тьюторів/-ок, які допоможуть пройти всі етапи створення фільмів.
Переможців обирало журі, що складалося із менторів/-ок проєкту: режисерки Саломе Джаші, режисера та викладача Даніеля Абми, режисера та продюсера Аудуна Амундсена та режисера Романа Бондарчука.
Член журі, німецький режисер та викладач Даніель Абма про переможців Civil Pitch 2.0:
«У звʼязку з повномасштабним вторгненням Росії на територію України, фіналіст(к)и цьогорічного Civil Pitch вимушені були переосмислити першопочаткові ідеї проєктів. Вивчивши модифіковані та нові концепції фільмів, ми вклоняємося кожному окремому режисеру/-ці та активісту/-ці за надзвичайно сильні та актуальні кіноідеї. Ми глибоко вражені їхньою творчою енергією, сміливістю та здатністю створювати фільми під час війни.
Переможцями «Civil Pitch 2.0. Кіно, що наближає перемогу» стали проєкти:
«Армійська»
Режисер — Павло Дорогой
З перших днів війни метро перетворилось на бомбосховище для багатьох мешканців/-ок Харкова. Протягом двох місяців вони облаштовували його для більш-менш комфортного життя. Але місцева влада та керівництво метрополітену хоче звільнити метро від мешканців/-ок, знову здійснивши запуск транспортної мережі.
Павло Дорогой — фотограф-документаліст, режисер документального кіно. Вивчав документальну фотографію та фотожурналістику, постдокументальну фотографію та інші медіа в школі сучасної фотографії «ДОКДОКДОК» (Санкт-Петербург).
«Гості з Харькова, пароль “КонХфета”»
Режисерка — Галина Лавринець
Неля — власниця музею-садиби народно-побутового ужитку «Омелькова хата» в селі Козубівка Полтавської області. З перших днів війни вона зі своїм чоловіком Олександром розселили в сільських хатах більш як двадцять людей, що рятувалися від бомбардувань та обстрілів у Харкові.
Неля дуже боїться голоду. Вона замислила масштабну посівну, до якої хоче залучити переселенців/-ок. Але між ними стається конфлікт — гості не готові вкладатися фінансово та фізично, адже сподіваються, що війна скоро закінчиться. Чи вдасться їм знати компроміс?
Галина Лавринець — режисерка, культурна менеджерка, продюсерка. Є членкинею Української Гільдії Режисерів та Української кіноакадемії з 2019 року, а також творчого об'єднання українських документалістів #BABYLON'13 з 2015 року.
«Під крилом ночі»
Режисерка — Леся Дяк
Одинадцятирічна Олеся переживає виклики переломного віку в Брюсселі. Щовечора вона з нетерпінням чекає на дзвінок тата з України. Іноді крик розриває Олесин сон. Дівчина приймає звуки, текстури, мови нової реальності, розчаровується, але рухається далі, як багато українських підлітків, заскочених війною в різних містах. Її мама підтримує доньку на цьому шляху. Але іноді Олеся стає тією, хто втішає маму під крилом ночі.
Леся Дяк закінчила Майстерню з режисури документального кіно Сергія Буковського. З 2021 року навчається на міжнародній магістерській програмі з режисури документального кіно DocNomads. Переважно досліджує теми наслідків війни для психічного здоров’я, досвіди одужання від психологічних травм.
«Робототехніка у шахтарському містечку»
Активістка — Ганна Теличко
У маленькому шахтарському містечку на Донеччині активно розвивався дитячий гурток «Робоклуб Вугледар», де діти вивчали робототехніку та програмування. Війна принесла у містечко смерть і розруху. Приміщення «Робоклубу Вугледар» було зруйновано внаслідок прямого влучання під час обстрілу. На щастя, учасникам/-цям команди вдалося евакуюватися та продовжити навчання. І тепер вони готуються до всеукраїнських і міжнародних змагань.
Ганна Теличко — керівниця громадської організації «Територія сталого розвитку» та мережі інноваційних центрів STEM освіти (організації, яка підтримує розвиток потенціалу дітей, молоді та дорослих у маленьких містечках Донецької області).