Зустрічайте проєкти-переможці Civil Pitch 2.0

Цього року через повномасштабне воєнне вторгнення Російської Федерації на територію України конкурсну програму Civil Pitch 2.0 довелося змінити, скоротивши пітчинг та воркшопи. Команда проєкту отримала 150 заявок, з яких журі обрало 4 проєкти, що отримають гранти на виробництво фільмів розміром 250 000 грн

 

Умовою отримання фінансування є прем’єра готового фільму на 20 Docudays UA у 2023 році. Крім фінансової підтримки, кожна команда отримає супровід від міжнародних тьюторів/-ок, які допоможуть пройти всі етапи створення фільмів.

 

Переможців обирало журі, що складалося із менторів/-ок проєкту: режисерки Саломе Джаші, режисера та викладача Даніеля Абми, режисера та продюсера Аудуна Амундсена та режисера Романа Бондарчука. 

 

Член журі, німецький режисер та викладач Даніель Абма про переможців Civil Pitch 2.0:

 

«У звʼязку з повномасштабним вторгненням Росії на територію України, фіналіст(к)и цьогорічного Civil Pitch вимушені були переосмислити першопочаткові ідеї проєктів. Вивчивши модифіковані та нові концепції фільмів, ми вклоняємося кожному окремому режисеру/-ці та активісту/-ці за надзвичайно сильні та актуальні кіноідеї. Ми глибоко вражені їхньою творчою енергією, сміливістю та здатністю створювати фільми під час війни.

Відібрані чотири короткометражні документальні проєкти — це історії про війну, які вражають, і кожна з них розповідається під унікальним кутом зору. Ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з командами фільмів наступного місяця та мріємо побачити прем’єри цих стрічок у Києві на фестивалі Docudays UA-2023».

Переможцями «Civil Pitch 2.0. Кіно, що наближає перемогу» стали проєкти:«Армійська»
Режисер — Павло Дорогой

З перших днів війни метро перетворилось на бомбосховище для багатьох мешканців/-ок Харкова. Протягом двох місяців вони облаштовували його для більш-менш комфортного життя. Але місцева влада та керівництво метрополітену хоче звільнити метро від мешканців/-ок, знову здійснивши запуск транспортної мережі.

 

Павло Дорогой — фотограф-документаліст, режисер документального кіно. Вивчав документальну фотографію та фотожурналістику, постдокументальну фотографію та інші медіа в школі сучасної фотографії «ДОКДОКДОК» (Санкт-Петербург).«Гості з Харькова, пароль “КонХфета”»
Режисерка — Галина Лавринець

Неля — власниця музею-садиби народно-побутового ужитку «Омелькова хата» в селі Козубівка Полтавської області. З перших днів війни вона зі своїм чоловіком Олександром розселили в сільських хатах більш як двадцять людей, що рятувалися від бомбардувань та обстрілів у Харкові. 

Неля дуже боїться голоду. Вона замислила масштабну посівну, до якої хоче залучити переселенців/-ок. Але між ними стається конфлікт — гості не готові вкладатися фінансово та фізично, адже сподіваються, що війна скоро закінчиться. Чи вдасться їм знати компроміс?

Галина Лавринець — режисерка, культурна менеджерка, продюсерка. Є членкинею Української Гільдії Режисерів та Української кіноакадемії з 2019 року, а також творчого об'єднання українських документалістів  #BABYLON'13 з 2015 року.  
«Під крилом ночі»
Режисерка — Леся Дяк

Одинадцятирічна Олеся переживає виклики переломного віку в Брюсселі. Щовечора вона з нетерпінням чекає на дзвінок тата з України. Іноді крик розриває Олесин сон. Дівчина приймає звуки, текстури, мови нової реальності, розчаровується, але рухається далі, як багато українських підлітків, заскочених війною в різних містах. Її мама підтримує доньку на цьому шляху. Але іноді Олеся стає тією, хто втішає маму під крилом ночі.

Леся Дяк закінчила Майстерню з режисури документального кіно Сергія Буковського. З 2021 року навчається на міжнародній магістерській програмі з режисури документального кіно DocNomads. Переважно досліджує теми наслідків війни для психічного здоров’я, досвіди одужання від психологічних травм. 
«Робототехніка у шахтарському містечку»
Активістка — Ганна Теличко

У маленькому шахтарському містечку на Донеччині активно розвивався дитячий гурток «Робоклуб Вугледар», де діти вивчали робототехніку та програмування. Війна принесла у містечко смерть і розруху. Приміщення «Робоклубу Вугледар» було зруйновано внаслідок прямого влучання під час обстрілу. На щастя, учасникам/-цям команди вдалося евакуюватися та продовжити навчання. І тепер вони готуються до всеукраїнських і міжнародних змагань.

Ганна Теличко — керівниця громадської організації «Територія сталого розвитку» та мережі інноваційних центрів STEM освіти (організації, яка підтримує розвиток потенціалу дітей, молоді та дорослих у маленьких містечках Донецької області). 

20 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 2 — 8 
червня 2023