Заява від фестивалю

Проведення фестивалю на онлайн-платформах змушує не лише ностальгувати за колективним досвідом перегляду кіно у залах кінотеатрів, але й піднімає питання спільної відповідальності за майбутнє некомерційного кіно. Піратство вкрай загрозливе явище, а в період кризи його наслідки складно переоцінити.

 

Для проведення цьогорічного фестивалю Docudays UA в онлайн-форматі наша команда посилила засоби безпеки задля запобігання піратству, запозичила досвід світових фестивалів та виробила власні механізми захисту документального кіно.

 

«Для протидії піратству під час фестивалю ми використовуємо як превентивні заходи, так і дії постфактум. Фільми будуть захищені DRM-технологією, яку, зокрема, використовує Netflix для безпеки власного контенту, а доступ до них буде відкритий лише на території України. Ми також співпрацюємо з компанією, яка займається захистом авторських прав. Вона простежить, аби фільми не потрапили на торент-трекери та файлообмінники, а всі піратські версії були видалені.

 

Важливо розуміти, що ми не намагаємось обмежити доступ глядачів до контенту, навпаки – всі фільми перебуватимуть у вільному доступі протягом двох тижнів. Ми робимо це для того, аби захистити авторське право режисерів як з України, так і з усього світу», зазначає Євген Антюхін, директор IT-департаменту фестивалю.

 

У найскладніші періоди мистецтво не припиняє переосмислювати світ навколо, критикувати, аналізувати та надихати нас. Давайте підтримаємо його.    

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024