Регламент

Преамбула                                        

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається щороку впродовж останнього тижня березня в Києві. Після завершення Docudays UA презентує найкращі фільми в регіонах України в межах Мандрівного фестивалю. Покази тривають від жовтня до грудня (включно).

 

Мета фестивалю

Сприяти дотриманню й захисту прав людини та основоположних свобод, утвердження розуміння людської гідності як найвищої цінності, підвищення рівня громадянської активності в Україні, сприяння розвитку документального кіно.

 

Бачення

Творимо суспільство вільних людей.

 

Місія фестивалю

Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися талановите та актуальне документальне кіно з усього світу про права людини. Формуємо активну громадянську позицію та повагу до людської гідності. Підтримуємо розвиток української кіноіндустрії.

 

XVII Docudays UA відбуватиметься в Києві з 20 до 29 березня 2020 року включно. 

 

Фестиваль – не політичний і не комерційний. 

 

Організатори

 • Громадська організація «Докудейз».
 • Українська Гельсінська спілка з прав людини.
 • Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв.
 • Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я».

 

Програму Фестивалю, склад гостей, журі, теми семінарів та майстер-класів тощо формує Виконавча дирекція, яка складається з керівників департаментів ГО «Докудейз», і затверджує Виконавчий директор ГО «Докудейз».

 

Критерії для участі

 • У конкурсних програмах можуть брати участь неігрові фільми будь-якого жанру, створені у 2018-2019 роках.
 • До участі в міжнародних конкурсних програмах приймаються лише фільми, які до цього не були показані в конкурсних програмах інших українських фестивалів, на українському телебаченні, в українському кінопрокаті, а також в Інтернеті.
 • До участі в позаконкурсних програмах допускаються неігрові фільми будь-якої жанрової спрямованості та хронометражу без обмежень року виробництва. Теми позаконкурсних програм щороку визначає команда Фестивалю. Фільми для позаконкурсних програм добирає програмний департамент Фестивалю відповідно до визначених тем, затверджує стрічки Відбіркова рада.
 • Вимоги прем'єрності Docudays UA - українська прем'єра. Винятки можливі для позаконкурсних програм. 
 • У конкурсну програму фільм може бути поданий лише один раз. Якщо він буде поданий наступного року повторно, Відбіркова рада має право не розглядати його.
 • До участі у Фестивалі не допускаються фільми, що були створені на замовлення, є звітом про діяльність організацій або реалізацію певних проєктів, мають яскраво виражений пропагандистський характер, створені для лобіювання політичних чи комерційних інтересів, а також фільми-інструкції та навчальні фільми.
 • Усі надіслані онлайн-лінки зберігаються в архіві фестивалю (у базі онлайн-платформи FilmFreeway).
 • Якщо фільм було обрано до програми фестивалю, то фестиваль має право використовувати епізоди із фільму загальною тривалістю не більше ніж 3 хвилини для його популяризації.  
 • Фестиваль має право розміщувати всі фільми, які ввійшли до його кінопрограми, в онлайн-бібліотеці. Ресурс адмініструється Docudays UA та працює з першого дня фестивалю й упродовж трьох місяців після закінчення фестивалю. Мета онлайн-бібліотеки – надати онлайн-доступ лише акредитованим учасникам та гостям до фестивальної кінопрограми протягом фестивального тижня. Відповідно до цього акредитовані на фестиваль особи отримують трьохмісячний доступ для перегляду фестивальних фільмів онлайн (починаючи з дня відкриття фестивалю). Доступ є індивідуальним і не підлягає передачі третім особам. Жоден із фільмів онлайн-бібліотеки не може бути скопійований, оприлюднений в інших місцях, завантажений, розміщений, переданий, показаний, доступний чи розповсюджений будь-яким третім особам.

 

Програма


Конкурсна програма

Фільми креативної документалістики, у яких етичні та правові проблеми розкриваються за допомогою виразних художніх засобів. Конкурсна програма складається з трьох секцій:

 • DOCU/СВІТ – міжнародний конкурс з повнометражних та середньометражних документальних стрічок, тривалість яких перевищує 30 хвилин. 
 • DOCU/КОРОТКО – міжнародний конкурс короткометражних документальних стрічок, тривалість яких не перевищує 30 хвилин. 
 • DOCU/УКРАЇНА – національний конкурс. Тут представлені документальні стрічки різної тривалості, створені в Україні або в копродукції з Україною.

 

Також фестиваль вручає спеціальний приз переможцю серед фільмів, номінованих на нагороду RIGHTS NOW!

 

«Rights Now!» – це нагорода, яка вручається креативному документальному кіно, що досліджує та аналізує сучасний світ і робить значний внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність. На неї номінуються десять фільмів з усіх кінопрограм фестивалю.

 

Позаконкурсна програма

Щороку Фестиваль обирає головну тему, різні аспекти якої представлені в позаконкурсних програмах. Також Фестиваль пропонує й традиційні добірки: DOCU/ХІТИ (призери міжнародних кінофестивалів), DOCU/АРТ (стрічки про мистецтво, митців та мисткинь), DOCU/ЮНІСТЬ (добірка для дітей і підлітків) та ретроспективи знаних режисерів/ок.

 

Індустрійна платформа DOCU/ПРО

Щорічно в межах програми кінофестивалю відбувається індустрійна платформа DOCU/ПРО. DOCU/ПРО створена задля розвитку української кіноіндустрії, налагодження зв’язків з іноземними експерт(к)ами зі світу документалістики та створення українських кінопроектів. Зокрема, це програми тренінгів та пітчинги для режисерів і режисерок. А також майстер-класи й дискусії для всіх, хто цікавиться документальним кіно.

 

Основні події DOCU/ПРО: 

Ukrainian Doc Preview – презентація актуальних українських фільмів на стадії чорнового монтажу або постпродакшну перед групою відбірників фестивалів і представників міжнародних сейлз-компаній та фондів. Автор(к)и кожного проекту показують 15 хвилин з чорнового монтажу й відповідають на запитання аудиторії. Учасників та учасниць Ukrainian Doc Preview обирає команда фестивалю на відкритому конкурсі.

Meet Professionals – можливість записатися на індивідуальні зустрічі з міжнародними експерт(к)ами, які працюють у кіноіндустрії, і скористатися перевагами нетворкінгу або професійними порадами. Записатися на індивідуальні зустрічі можуть усі охочі, хто отримав індустрійну акредитацію на фестивалі.

 

У межах DOCU/ПРО фестиваль співпрацює з українськими та міжнародними організаціями та інституціями, метою яких є розвиток українського та світового документального кіно, промоція української культури та розвиток української кіноіндустрії через інтегрування її у світовий контекст.

 

Журі

 • Журі RIGHTS NOW! (правозахисне журі, 3 особи) присуджує спеціальну нагороду переможцю серед фільмів, номінованих на нагороду RIGHTS NOW!
 • Журі конкурсу DOCU/СВІТ (3 особи). 
 • Журі конкурсу DOCU/УКРАЇНА (3 особи). 
 • Журі конкурсу DOCU/КОРОТКО (3 особи). 
 • Підліткове журі.

 

До участі в журі команда Docudays UA запрошує відомих українських та іноземних кінематографістів і правозахисників. До підліткового журі команда фестивалю запрошує молодих людей віком 13-17 років з активною громадянською позицією та які цікавляться документальним кіно.

 

Нагороди

 • Спеціальний приз від журі RIGHTS NOW!. 1000 дол. 
 • Приз журі конкурсу DOCU/СВІТ. 1000 дол. 
 • Приз журі конкурсу DOCU/УКРАЇНА. 1000 дол. 
 • Приз журі конкурсу DOCU/КОРОТКО. 1000 дол. 
 • Премія імені Андрія Матросова, заснована організаторами Docudays UA на честь Андрія Матросова, продюсера Фестивалю, який загинув у автокатастрофі 16 лютого 2010 року. 1000 дол. 
 • Приз підліткового журі. 1000 дол. 

 

Додатково в кожній із цих номінацій журі може нагородити спеціальними відзнаками не більше ніж два фільми.

 

За підсумками анкетного опитування глядачів визначається Приз глядацьких симпатій. 1000 дол. 

 

Організації та приватні особи можуть вручати свої спеціальні призи за рішенням Виконавчої дирекції та Виконавчого директора ГО «Докудейз».

 

Заявки та відбір

Фільми для участі в конкурсних програмах Фестивалю добирає Відбіркова рада.

До складу Відбіркової ради входять фахівці та фахівчині в галузі документального кіно та захисту прав людини.

 

Дедлайн прийому фільмів – 10 грудня 2019 року.

 

Прийом та розгляд заявок на участь у конкурсних програмах фестивалю є платним.  Оплата повинна бути здійснена онлайн під час подання фільму через сервіс FilmFreeWay. Оплата за подання фільмів не підлягає відшкодуванню. Під час заповнення заявки аплікант/-ка можуть обрати кілька номінацій/конкурсів, на які хоче подати свій фільм.

 

Дедлайни подання та оплата

 

ДАТА

ДЕДЛАЙН

КОРОТКИЙ МЕТР

ПОВНИЙ МЕТР

ФІЛЬМИ, ВИРОБЛЕНІ В УКРАЇНІ

АБО В КОПРОДУКЦІЇ З УКРАЇНОЮ*

СТУДЕНТСЬКІ ФІЛЬМИ

01.06.2019 – 01.09.2019

Ранній дедлайн

5 USD

10 USD

безкоштовно

50% знижка  залежно

від обраної конкурсної секції

02.09.2019 – 20.11.2019

Звичайний дедлайн

10 USD

15 USD

безкоштовно

50% знижка  залежно

від обраної конкурсної секції

21.11.2019 – 10.12.2019

Фінальний дедлайн

15 USD

20 USD

безкоштовно

50% знижка  залежно

від обраної конкурсної секції

 

* У деяких випадках ви можете отримати вейвер на подання фільму, тобто подати безкоштовно. Від сплати за подання звільняються такі фільми: проєкти національного виробництва; проєкти з країн: Афганістан, Албанія, Алжир, Ангола, Ангілья, Антигуа, Вірменія, Аруба, Азербайджан, Багамські Острови, Бангладеш, Білорусь, Беліз, Бенін, Бутан, Болівія, Ботсвана, Буркіна-Фасо, Бірма (М'янма), Бурунді, Камбоджа, Камерун, Кабо-Верде, Центральноафориканська Республіка, Чад, Коморські Острови, Конго, Демократична Республіка Конго, Острови Кука, Куба, Джибуті, Єгипет, Ель-Сальвадор, Екваторіальна Гвінея, Еритрея, Ефіопія, Фіджі, Габон, Гамбія, Гана, Гренада, Гватемала, Гвінея, Гвінея-Бісау, Гаяна, Гаїті, Гондурас, Індонезія, Іран, Ірак, Ямайка, Казахстан, Кенія, Кірибаті, Північна Корея, Киргизстан, Ліван, Лесото, Ліберія, Лівія, Мадагаскар, Малаві, Малайзія, Мальдіви, Малі, Маршаллові Острови, Мавританія, Маврикій, Мікронезія, Монголія, Марокко, Мозамбік, М'янма (Бірма), Намібія, Науру, Непал, Нікарагуа, Нігер, Нігерія, Ніуе, Пакистан, Палау, Палестина, Папуа Нова Гвінея, Філіппіни, Руанда, Сан-Томе і Принсіпі, Сенегал, Сейшельські Острови, Сьєрра-Леоне, Сомалі, Шрі-Ланка, Судан, Південний Судан, Сурінам, Свазіленд, Сирія, Таджикістан, Танзанія, Того, Тонга, Тринідад і Тобаго, Туніс, Туркменістан, Тувалу, Уганда, Узбекистан, Вануату, Венесуела, В'єтнам, Ємен, Замбія, Зімбабве.

 

Умови подання фільму

 • Подати фільм можна лише за допомогою сервісу FilmFreeWay. Відбіркова рада розгляне заявку б лише після оплати та заповнення її онлайн. 
 • В аплікаційній формі ви можете завантажити фільм безпосередньо до анкети або надати закрите онлайн-посилання у vimeo/youtube. Посилання на скачування фільмів у файлообмінниках (wetransfer, megaupload та ін.) Відбіркова рада не розглядатиме. Будь ласка, перевірте, що ваш лінк працює до кінця березня 2020 року.  
 •  Подання заявки означає, що ви погоджуєтеся з Регламентом Фестивалю та лишаєте за Фестивалем право на використання наданих вами матеріалів у некомерційних цілях.

Не пізніше ніж 20-го лютого 2020 року всі учасники та учасниці отримають електронного листа на пошту про результати відбору.

 

Пересилання, страхування та повернення фільмів

Витрати з пересилання фільмів на Фестиваль бере на себе заявник/-ця. Для максимального скорочення поштових витрат (зокрема митних зборів) просимо вказувати символічну вартість носіїв (наприклад, 1 USD). Страхування копій фільмів на DCP, а також на кіноплівці 16 мм і 35 мм бере на себе ГО «Докудейз». Копії фільмів на жорстких дисках, DCP, а також кіноплівці 16 мм і 35 мм повертаються за рахунок ГО «Докудейз» упродовж 30 днів від дня закінчення Фестивалю за адресою, вказаною в анкеті учасника. Якщо фільм пересилається поштою, потрібно зробити позначку: «Тільки для культурних цілей. Не має комерційної вартості».

 

Про можливі зміни зворотної адреси необхідно поінформувати Програмний департамент до початку Фестивалю.

 

Покази

Показ одного фільму під час Фестивалю може відбутися не більше ніж три рази. Власники прав на фільм висловлюють згоду, що на Фестивалі їхні фільми демонструватимуться в перекладі українською мовою. Витрати на переклад українською – за рахунок Фестивалю Docudays UA. Витрати на створення англійських субтитрів до фільмів, країною виробництва яких є Україна, мусять бути покриті за рахунок продюсерів/правовласників. Також правовласники російськомовних фільмів повинні надати створену за їхній рахунок копію з українськими та англійськими субтитрами. ГО «Докудейз» та Виконавча дирекція забезпечують акредитованим учасникам та гостям Фестивалю доступ до відеотеки (та онлайн-відеотеки), де зберігаються всі фільми-учасники Фестивалю. Умови демонстрації фільмів обговорюються безпосередньо з авторами та власниками прав на стрічки.

 

Запрошення та участь

Режисер(к)и, сценарист(к)и, продюсер(к)и фільмів, відібраних до конкурсної й позаконкурсної програм, запрошуються як учасники Фестивалю. ГО «Докудейз» сплачує проживання в готелі, компенсує вартість проїзду. Добові не виплачуються. 

 

Просування та реклама

Організатори можуть підготувати й надати телевізійним каналам спеціальний уривок з фільму тривалістю не більше ніж три хвилини (на основі надісланої проеєкційної копії). Організатори також  можуть використовувати фрагменти фільмів до однієї хвилини для створення оголошення про Фестиваль, призначеного для ЗМІ, та для демонстрації перед кінопоказами. Фестиваль має право використовувати епізоди з фільму загальною тривалістю не більше ніж 3 хвилини для його популяризації. Організатори передбачають безкоштовне розміщення реклами та інформації для фільмів, що беруть участь у програмі Фестивалю, і для організацій, які є партнерами фестивалю.

 

Мандрівний фестиваль

Після закінчення Фестивалю в Києві організатори проводять у регіонах України Мандрівний фестиваль Docudays UA. Покази тривають упродовж жовтня-грудня включно й відбуваються в кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках, а також у колоніях і СІЗО України та навчальних закладах для майбутніх працівників пенітенціарної системи. Покази фестивальних фільмів у регіонах підсилені дискусіями про права людини за участю експертів.

Мандрівний фестиваль не передбачає отримання доходу від його проведення, проте для зменшення витрат на оренду кінозалів організатори мають право надати дозвіл власникам кінозалів на продаж вхідних квитків – за умови, що ціна квитків не перевищує вартості компенсації витрат на технічне забезпечення показів. При цьому організатори не мають права на отримання ренти від продажу вхідних квитків.

Якщо учасник або учасниця Фестивалю погоджується на участь фільму в Мандрівному фестивалі, в анкеті учасника необхідно зробити відповідну позначку.

 

Архів

Надіслані на Фестиваль копії фільмів, підготовлені для Мандрівного фестивалю, залишаються в архіві Docudays UA.

Фільми можуть бути використані організаторами (Громадською організацією «Докудейз», Українською Гельсінською спілкою з прав людини, Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров’я» та

Центром сучасних інформаційних технологій і візуальних мистецтв) для роботи, пов’язаної з реалізацією цілей та завдань їхніх організацій, з винятково просвітницькою, а не комерційною метою та за попередньої згоди правовласника.

 

Інше

Випадки, не передбачені цим Регламентом, розглядає безпосередньо Виконавчий орган ГО «Докудейз» та Виконавча дирекція (дорадичий орган) згідно з правилами проведення міжнародних фестивалів. Заповнена та підписана анкета, надіслана до Відбіркової ради, є підтвердженням того, що автор погоджується з умовами, викладеними в цьому Регламенті.

 

Офіційний вебсайт Фестивалю: www.docudays.ua 

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

20–29

БЕРЕЗНЯ 2020

 

© 2019 Docudays UA

Розробка сайту

 

17 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
24–
квітня
3
травня 2020