The Guardian прямує в Україну

Конкурс документальних проектів від найвпливовішого британського видання The Guardian спільно з Британською Радою та Docudays UA обрав своїх переможців! Презентація фільмів відбудеться на Docudays UA-2017.

 

31 березня шість команд українських документалістів, що вийшли у фінал, представили свої проекти на розгляд експертної ради з Великої Британії та України на пітчингу Docudays UA. За рішенням журі грант у 5000 фунтів від The Guardian отримав проект «Матч її життя» Аліси Коваленко. Британська Рада в Україні також обрала свого фаворита та вручила грант у 3000 фунтів проектові «Ленінопад» Світлани Шимко. Проект Семена Мозгового «Історія зимового саду» отримав грант 3000 фунтів від Docudays UA.

 

«Домашні ігри» Аліси Коваленко

 

Це історія про вісімнадцятирічну футболістку київської молодіжної жіночої футбольної команди «Атекс». Футбол, як каже авторка, це, напевно, єдине, що приносить дівчині щастя. Своїм фільмом режисерка хоче знайди відповідь на питання: чому дівчата йдуть у професійний спорт, як це відбувається і що в основі цього вибору в нашому суспільстві?

 

«Ленінопад» Світлани Шимко

 

Режисерка описує цю історію, як фільм, покликаний продемонструвати два підходи у ставленні до радянської спадщини. Не задля протиставлення чи порівняння цих ідей, а для того, щоб показати неоднозначність процесу декомунізації та того, що робити з привидами минулого в незалежній Україні.

 

«Історія зимового саду» Семена Мозгового

 

Фільм про павільйон квітникарства колишнього ВДНГ та про неоднозначні почуття до радянської спадщини. За словами режисера, лише деякі співробітники виставки підтримують цей простір, вкладаючи туди власне життя, коли раптом приходять зміни.

 

Що ми шукали

 

Сучасні історії, пов'язані з суспільними перетвореннями або новими явищами в країні, які можна показати через незвичайних героїв та зацікавити якомога ширше коло глядачів у всьому світі. Хронометраж кожного фільму – до 15 хвилин.

 

Оголошення фіналістів

 

1 березня 2016 оголошено шортліст із шести документальних українських проектів, що змагалися за головні призи конкурсу «The Guardian прямує в Україну»:

 

1. Аліса Коваленко «Матч її життя»

2. Гліб Жаворонков «Паромна переправа»

3. Світлана Шимко «Ленінопад»

4. Віктор Демідов «Несамовитий»

5. Семен Мозговий «Історія зимового саду»

6. Анна Акулевич «Джамала»

 

Знайомтеся з експертною радою


Крістін Бардслі – радник з питань кіно у Британській Раді з 2001 року; має різноплановий досвід, у тому числі працювала закордоном у міжнародних донорських проектах. У Британській Раді Крістін розробляє кінопроекти, курує програми і консультує щодо відбору британських короткометражних і повнометражних фільмів на міжнародних фестивалях і заходах. Вона також веде напрям документалістики у Британській Раді.


Чарлі Філліпс – очільник відділу із закупівлі та виробництва документального кіно у The Guardian. До цього працював виконавчим директором на Sheffield Doc/Fest.


Сергій Буковський – український режисер документального кіно. Вивчав режисуру в Київському державному інституті театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого. Понад десять років працював на Українській студії документальних фільмів. Документальний 9-серійний телефільм «Війна. Український рахунок» (2003) було відзначено Національною премією України імені Тараса Шевченка.

 

Роман Бондарчук – арт-директор Docudays UA з 2011 року. Випускник режисерського факультету Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенко-Карого (майстерня Юрія Іллєнка). Переможець міжнародних та вітчизняних кінофестивалів. 

 

Щоб детальніше дізнатися про The Guardian Pitch в Україні та отримувати інформаційну розсилку, пишіть координаторкам проекту Дар'ї Бассель та Вікторії Лещенко на адресу [email protected].

 

Також стежте за новинами на наших та партнерських онлайн-ресурсах:

 

www.britishcouncil.org.ua

www.facebook.com/BritishCouncilUkraine

www.docudays.org.ua

www.facebook.com/DocudaysUA

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024