Українська делегація на фестивалі IDFA в Амстердамі

Регламент
263Kb

Другий рік поспіль Docudays UA за підтримки Держкіно організовує українську делегацію на головний європейський фестиваль документального кіно в Амстердамі. До участі в делегації на IDFA ми запросили повнометражні проєкти в жанрі креативної документалістики, що перебувають на різних стадіях виробництва. 

 

IDFA — міжнародний фестиваль документального кіно в Амстердамі, один з найпотужніших фестивалів документального кіно у світі. 33-й IDFA відбудеться з 18  по 29 листопада 2020 року в гібридному форматі: кінопокази пройдуть у залах, а професійні секції повністю перенесено в онлайн.

 

IDFA є головним місцем зустрічі для широкого кола професіоналів/-ок документального кіно з усього світу. Щороку фестиваль відвідують понад 3000 представників та представниць індустрії, а цієї осені їх очікують ще більше. Адже тепер, щоб узяти участь у професійних подіях IDFA, не потрібно купувати квиток на літак та оплачувати готель — достатньо придбати індустрійну акредитацію та долучитися до подій онлайн.

 

Масштабна програма фестивалю націлена на підтримку кінопроєктів на різних стадіях виробництва. Серед численних подій важливе місце займають презентації національних делегацій. Присутність української делегації на головному форумі документального кіно в Європі поступово стає гарною традицією. Уже вдруге Docudays UA організовує делегацію, створюючи можливості для українських авторів та авторок представити свої проєкти міжнародній професійній спільноті. У 2019 році представництво на IDFA, а також на Marché du Film в Каннах цієї весни стали можливими завдяки підтримці Державного агентства України з питань кіно та Українського інституту.

Обрані проєкти

Залізні метелики

Режисер: Роман Любий

Продюсер(к)и: Андрій Котляр, Володимир Тихий, Анна Зобніна

Виробництво: Вавилон13

Запланована дата релізу: червень, 2021

Шрапнель у формі метелика, знайдена у тілі пілота рейсу МН17 призводить до ідентифікації держави, військовий злочин якої залишається непокараним. «Залізні метелики» – документальний фільм-гібрид , який з різних точок досліджує події довкола збиття літака МН17 на Сході України у 2014 році.
 Грози шепочуть

Режисерка: Оксана Карпович

Запланована дата релізу: листопад, 2022

Витканий навколо реальної історії вбивства прабабусі режисерки, цей фільм є поліфонією інтимних голосів, що описують жіночий досвід і насилля на тлі бурхливої української дійсності та буднів провінції.

 


Історії дерев'яного коника

Режисер(к)и: Уляна Осовська, Денис Страшний

Продюсер(к)и: Денис Страшний, Уляна Осовська

Виробництво: Докутолока (Україна); Юло Пікков, Сільмвібурлане (Естонія)

Запланована дата релізу: січень, 2021

Інтимний і поетичний фільм-спостереження з елементами анімації розкриває життєву філософію старого монаха і художника, який багато років дотримується обітниці знаходити щось добре в кожному дні. Поєднуючи духовне життя з соціальним активізмом, з 2014 року він постійно їздить на Донбас, щоб доставити гуманітарну допомогу, де його обітниця випробовується реальністю «сірої зони».Перлина абсурду

Режисерка: Олександра Чупріна

Продюсер(к)и: Олександра Чупріна

Виробництво: СУК (Сучасне Українське Кіно)

Запланована дата релізу: 2021

Олександра любить рідну Одесу так само сильно, як і ненавидить. Її спроби врятувати стару Одесу від джентрифікації виводять на особистий квест — пошук слідів свого прапрадіда, репресованого у 1938 році. Архіви КДБ, які за планом ніхто не мав би побачити, вказують на поле. Там, під землею, в братській могилі, можливо, лежить її прапрадід. Тим часом старовинні будинки — єдині свідки тих подій — тануть.Закрий рота!

Режисерка: Таїсія Кутузова

Продюсер(к)и: Стефан Сіоан (East Roads SAS, Франція), Ольга Бесхмельниціна (DGTL RLGN LLC, Україна)

Запланована дата релізу: березень, 2022

Сергій – сором’язливий 16-річний підліток, який розслідує корупцію у рідному селі Гатне під Києвом. Після одного з його критичних дописів на Фейсбуці, на нього напав місцевий депутат. Тепер Сергію 19 і він бере реванш: балотується на виборах проти чоловіка, який намагався закрити йому рота.

 

Якщо у вас виникатимуть питання, звертайтеся на [email protected] з темою листа «Українська делегація на IDFA 2020».

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024