UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs

Docudays UA спільно з Українським інститутом організовує презентацію українських документальних проєктів UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs, що відбудеться 21 травня на Marché du Film у межах секції Cannes Docs.

У межах секції Cannes Docs будуть представлено чотири проєкти на етапі розробки.

 

Щороку під час Marché du Film спеціальна професійна програма від Cannes Docs об’єднує авторів/-ок, продюсерів/-ок та всіх залучених до виробництва повнометражних документальних фільмів фахівців та фахівчинь індустрії. Участь у Cannes Docs також передбачає доступ до воркшопів, лекцій, міжнародних шоукейсів та спеціальних показів.

 

Окрім шоукейсу документальних проєктів, увесь цей день буде присвячено Україні. Тут також пройде індустрійна програма Producers Network, яка щорічно збирає понад 500 кінопрофесіоналів/-ок з усього світу для участі в закритих зустрічах та спеціальних фахових подіях.

 

Український інститут вдруге представить шість українських продюсерів та продюсерок у межах спеціальної презентації Ukrainian Producers under the Spotlight. Зокрема на заході будуть присутні: Дар’я Бассель (Moon Man), Ольга Бесхмельниціна (ESSE Production House), Денис Іванов (Arthouse Traffic), Наталія Лібет (Digital Religion), Сашко Чубко (Pronto Film), Володимир Яценко (ForeFilms).

 

До того ж, разом із Tallinn Black Nights, Festival Marché du Film покажуть презентаційні матеріали ігрових кінопроєктів: «Камінь. Ножниці. Граната» режисерки Ірини Цілик, ‌«Коли нам було 15» режисерки Анни Бурячкової, «Ля Палісіада» режисера Філіпа Сотниченка, «Я, Ніна» режисерки Марисі Нікітюк.

 

Також 21 травня Black Nights Goes to Cannes представить проєкти у виробництві: «Редакція» режисера Романа Бондарчука, «Дім за склом» Тараса Дроня, «Ти мене любиш?» Тоні Ноябрьової, «Демони» Наталки Ворожбит та «Свято Хризантем» Семена Мозгового.

 

ПРОЄКТИ UKRAINIAN SHOWCASE @ CANNES DOCSЛимани. Бій за рай

Режисер — Сергій Лисенко

Продюсер(к)и — Анна Капустіна, Олександра Кравченко

 

Протягом року в заповіднику «Тузлівські Лимани» на Півдні України колесо життя робить повний оберт, у той час як люди, що бажають жити у мирі з природою, протистоять тим, хто хоче тільки її використовувати. 

 

Прекрасні пейзажі, населені рідкісними звірами та птахами, стають полем битви, яку Іван та Ірина, паркові менеджер(к)и та активіст(к)и, ведуть проти браконьєрів, рейдерів та корумпованих чиновників.

 


Залізна сотня

Режисерка —  Юлія Гонтарук

Продюсер(к)и — Юлія Гонтарук, Іванна Хіцінська, Олександра Братищенко, Улдіс Цекуліс, Ігор Савиченко

 

Троє молодих добровольців повертаються додому з війни на Сході України. Вони прагнуть віднайти себе в мирному житті. З початком повномасштабної війни, перед ними постали нові виклики. Цей фільм — спроба відчути та побачити світ очима людей, які пройшли війну.

 


Слухаючи світ 

Режисерка — Ліза Сміт

Продюсер(к)и — Ольга Бесхмельниціна, Євген Рачковський

 

Іва не чує світ через інвалідність. Вона — арткураторка та активістка, яка відстоює права людей з інвалідністю. Іва створює проєкти на складні та важливі теми, як-от  насильство чи місце жінки у мистецтві. Коли Росія розпочала війну проти України, Іва та її 15-річний син Микита, після важких бомбардувань їхнього рідного Харкова, евакуювались до Львова, а потім до Німеччини, шукаючи безпечного прихистку, подібно до багатьох тисяч інших українських родин.

 


Мир для Ніни

Режисерка — Жанна Максименко-Довгич

Продюсерки – Люба Кнорозок, Деа Гʼїновці

 

Біль утрати штовхає матір оборонця донецького аеропорту, замордованого російськими найманцями, боротися за покарання воєнних злочинців в українських та міжнародних судах. Слідство може тривати довше, ніж її життя. Проте Ніна не здається та намагається вижити психологічно. Чи це взагалі можливо — примиритися з утратою найдорожчих на війні?

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024