23 березня: Що варто подивитись

22 березня 2014

Окрім конкурсних показів, детальніше про які можна почитати на сайті, у програмі Docudays UA традиційно відбувається чимало цікавих позаконкурсних показів, зустрічей з гостями фестивалю та майстер-класів. Нагадуємо, що фестиваль відбувається в Будинку кіно та кінотеатрах «Кінопанорама» і «Київ». Вхід на всі події Docudays UA вільний.

 

Коротко про найцікавіше:

 

DOCU/ХІТИ

Остання швидка Софії / Sofia's Last Ambulance, реж. Ільян Метев / dir. Ilian Metev, Болгарія-Хорватія-Німеччина / Bulgaria-Croatia-Germany, 2012, 78' 

Один звичайний день із життя лікаря Крассі, медсестри Міли й водія Пламена – бригади швидкої – однієї з 13 на кількамільйонну Софію. Борючись з абсурдом, що поглинає систему охорони здоров’я, яка й без того ледве дихає, ці троє й самі ледве зводять кінці з кінцями, але все одно продовжують те, що вміють найкраще, – рятують життя людей.

Зустріч зі звукорежисером

Кінотеатр «Київ». Червона зала. 16:00

 

DOCU/СПРОТИВ

Бахрейн: Заборонена країна / Bahrain – The Forbidden Country, реж. Стефані Ламорре / dir. Stéphanie Lamorré, Франція / France, 2012, 52’

Бахрейн, забута країна Арабської весни, – дрібна монархія, розташована в Перській затоці. Її громадяни також повстали у 2011 році. Але світ цього не помітив, бо їхня країна вважається багатим і розвиненим союзником Заходу.
Зустріч із режисером

Будинок кіно. Синя зала. 17:00

 

DOCU/УКРАЇНА

Табір (Лолі калі шуба) / Loli Kali Shuba, реж. Олександр Балагура / dir. Oleksandr Balahura, Україна/Ukraine, 2013, 52' 

Лолі калі шуба – так на Закарпатті малі роми називають сонечко. Вони граються з ним, співають йому пісеньку, тримаючи комаху в долонях. Час іде, малюки ростуть. Де вони тепер?

Зустріч із режисером та продюсером

Будинок кіно. Синя зала. 19:00

 

РЕТРОСПЕКТИВА АНДРІЯ ЗАГДАНСЬКОГО

Двоє / Two, Росія / Russia, 1992, 29'

«Двоє» – це розповідь про щоденне буття й боротьбу художника й архітектора Михайла Щиголя, який овдовів після трагічної загибелі дружини внаслідок автомобільної катастрофи. Разом із митцем мешкає його глухий син Данило, який страждає ще й на церебральний параліч.

Тлумачення сновидінь / Interpretation of Dreams, Росія / Russia, 1989, 49' 

Фройдистський повнометражний документальний фільм, знятий за часів Перебудови, вперше познайомив пострадянську аудиторію з ідеями Фройда, оскільки його роботи були заборонені комуністичною цензурою. Стрічка побудована на манер подорожі в часі, від «Прибуття потяга» братів Люм‘єрів, вперше показаного 1896 року (це також рік виходу в світ Фройдового «Тлумачення сновидінь») до 1939 року, коли Фройда не стало. Фільм є зіставленням і діалогом між режисером, патріархом психоаналізу, історією Радянського союзу і Європи.

Зустріч із режисером

Будинок кіно. Синя зала. 21:00

 

Майстерня DOCU/КЛАС

Майстер-клас Андрія Загданського: «Внутрішній фільм режисера». 

Андрій Загданський – автор низки повнометражних фільмів: «Вася» (2002), «Костя та Миша» (2006), «Помаранчева зима» (2007) та «Мій батько Євген» (2010). Останній був відзначений національною премією «Лаврова гілка» у номінації «Найкращий міжнародний фільм» у Москві. Зараз працює над  присвяченою художникові Вагричу Бахчаняну стрічкою «Вагрич та чорний квадрат».

Синхронний переклад 

«Кінопанорама», Мала зала, 12:00


Майстер-клас Дмитра Тяжлова: «ІндіЛаб 2013: досвід практичного майстер-класу з документального кіно».

Майстер-клас Дмитра Тяжлова базуватиметься на досвіді проекту «Інді Лаб», що являє собою двомісячний цикл практичних майстер-класів зі створення документальних фільмів для молодих українських кінодокументалістів, які проводили американські та українські фахівці. Результатом проекту стало створення альманаху короткометражних документальних фільмів «Україна_Голоси». Під час майстер-класу Ви зрозумієте чому змонтоване відео це ще не фільм, навчитесь готуватись до зйомки документального фільму, створювати епізодний план та працювати з великим обсягом відзнятого матеріалу, також ви дізнаєтесь, як розпочати дистрибуцію свого фільму.

Синхронний переклад

«Кінопанорама», Мала зала, 14:00

17 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020
За лаштунками Національного художнього музею
Новини
За лаштунками Національного художнього музею
Про новий фільм Андрія Загданського на Docudays UA
Новини
«Розділові Наживо» на Docudays UA
Новини
«Розділові Наживо» на Docudays UA
Новини
Пусте насилля: фільм «Воєнний фотограф» про Джеймса Нахтвея
Новини
Пусте насилля: фільм «Воєнний фотограф» про Джеймса Нахтвея
Новини
Історії, що хвилюють: гід правозахисною програмою RIGHTS NOW!
Новини
Історії, що хвилюють: гід правозахисною програмою RIGHTS NOW!
Новини
Просто діти: історії з усього світу
Новини
Просто діти: історії з усього світу
Про програму для дітей та дорослих DOCU/ДІТИ
Новини
У передчутті нового кіно: зустрічайте проєкти Ukrainian Doc Preview
DOCU/ПРО
У передчутті нового кіно: зустрічайте проєкти Ukrainian Doc Preview
DOCU/ПРО
DOCU/ХІТИ: коли є любов
Новини
DOCU/ХІТИ: коли є любов
Новини
Які пригоди для дітей готує DOC/САДОК?
Новини
Які пригоди для дітей готує DOC/САДОК?
Новини