Про Україну у Тель-Авіві

16 листопада 2015

З 26 по 28 листопада Docudays UA спільно з кінопроектом MUSEON запрошують на покази українських документальних фільмів у Тель-Авіві (Ізраїль).


За часів інформаційних війн люди по праву відчувають інформаційний голод. У пошуках достовірності та сенсу ми намагаємось зазирнути явищам у душу, щоб найкраще їх зрозуміти. Те ж саме ставить собі на меті й актуальна документалістика.

 

Десять фільмів останніх років, ретельно дібраних кураторами фестивалю Docudays UA, говорять різними кіномовами, але про одне – про Україну: від вогненних барикад Майдану («Все палає» Олександра Течинського, Олексія Солодунова, Дмитра Стойкова) до протяжно-ідилічних Карпат з їхнім неспішним побутом вівчарів («Жива ватра» Остапа Костюка), від буйних шахтарських свят («День шахтаря» Гаеля Мокаера) до життя наосліп, коли кожний минулий день – уже подвиг («Присмерк» Валентина Васяновича).

 

Відкриває фестиваль найкращої української документалістики відреставрована версія фільму Дзиґи Вертова «Одинадцятий» (1928 р.) із саундтреком від сучасного українського композитора Антона Байбакова. Реставрацію здійснено Національним центром Олександра Довженка в рамках проекту «Коло Дзиґи». Його мета – актуалізувати і ввести в сучасний культурний контекст найкращі авангардні фільми 1920-30-х років, зняті на українських кіностудіях. В рамках «Кола Дзиґи» відреставровані німі кіношедеври демонструються в сучасному музичному супроводі, а до їх озвучення залучаються відомі українські та іноземні ді-джеї, гурти, які працюють у царині world-music, електронної музики, експериментальні та джазові виконавці.

 

Знайомити з програмою тель-авівську аудиторію будуть гості з Києва – режисери Олександр Течинський та Остап Костюк, продюсер та програмний директор Docudays UA Геннадій Кофман і програмний координатор Docudays UA Вікторія Лещенко.


Кінопрограма є пілотним випуском проекту «See Ukraine: Docudays UA on tour» мандрівного фестивалю документального кіно про Україну, який дозволить людям в усьому світі дізнаватися про країну через кіно і фотографію, а також спілкуватися з українськими кінематографістами, фотографами, громадськими активістами та журналістами, які допоможуть осмислити контекст подій, показаних у фільмах, і розкажуть про те, що відбувається в країні зараз.

 

Усі фільми буде продемонстровано з англійськими субтитрами. Q&A з перекладом івритом.

 

РОЗКЛАД ПОКАЗІВ

 

26 листопада, Га-Тейва

Адреса: Хацрот Яффо, Тель-Авів-Яффо

 

19:00 «Одинадцятий» (режисер Дзиґа Вертов). Новий саундтрек від композитора Антона Байбакова (Україна)

20:30 – «Все палає» (режисери Олександр Течинський, Олексій Солодунов, Дмитро Стойков)

22:00 – «Жива ватра» (режисер Остап Костюк)

Q&A із режисером Остапом Костюком 

 

27 листопада, Га-Тейва

Адреса: Хацрот Яффо, Тель-Авів-Яффо

19:00 – «Присмерк» (режисер Валентин Васянович), «Сери та сеньйори» (режисер Олександр Течинський, Олексій Солодунов, Дмитро Стойков)

Q&A із режисером Олександром Течинським

Цей показ відбудеться за підтримки Genesis Philanthropy Group

21:00 – «У кутку» (режисер Дмитро Тяжлов), «Медик іде останньою» (режисер Світлана Шимко), «Позитив» (режисер Поліна Кельм), «Кафе «Вояж» (режисер Роман Бондарчук)


28 листопада 2015, Майстерня Біробіджан

Адрес: Гаґдуд Гаіврі 5, Тель-Авів-Яффо

19:00 - «День шахтаря» (режисер Гаель Мокер)

21:00 – «Час життя об’єкта в кадрі» (режисер Олександр Балагура)

 


 


21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Комікс «Разом — за безпечні пологи!»: подбайте про свої права
Новини
13 вересня 2023
Комікс «Разом — за безпечні пологи!»: подбайте про свої права
Новини
13 вересня 2023
Документальне кіно як рушійна сила адвокаційних кампаній
DOCU/БЛОГ
10 серпня 2023
Документальне кіно як рушійна сила адвокаційних кампаній
DOCU/БЛОГ
10 серпня 2023
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2024
Новини
01 серпня 2023
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2024
Новини
01 серпня 2023