Знаний журналіст Конрад Шуллер візьме участь у фестивальному турне See Ukraine

02 вересня 2016

З 8 вересня до 5 жовтня у Гамбурзі триватиме міжнародне турне «ПОБАЧИТИ УКРАЇНУ: DOCUDAYS UA МАНДРУЄ СВІТОМ» (SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR). Покази фестивалю проходитимуть у кінотеатрі Metropolis Kino, фотовиставка та дискусія – у приміщенні музею Mahnmal St. Nikolai.

 

Проект SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR це акція у галузі культурної дипломатії, що реалізується Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA. У програмі фестивалю заплановані покази документальних фільмів, фотовиставка, зустрічі з українськими кінематографістами, а також дискусія за участі журналістів та правозахисників, які допоможуть краще зрозуміти ситуації, зображені у фільмах, та нададуть більше інформації про події у країні. Проект SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR вже відвідав Францію, Грецію та Італію. До кінця 2016  також відбудеться фестиваль в Іспанії. У Німеччині SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR триватиме майже два тижні.

 

У програмі фестивалю представлені три призери міжнародних кінофестивалів, які в останні роки відкривали світові українську документалістику. Це «Українські шерифи» (2015) Романа Бондарчука, в якому йдеться про чоловіків, що дбають про порядок у своєму селі, мистецький фільм про життя вівчарів українських Карпат «Жива ватра» (2014) Остапа Костюка та альманах «Євромайдан. Чорновий монтаж» (2014), який відображає три місяці революції і був першим фільмом-свідченням вибуху пробудженої гідності українців.

Після показів також відбудуться зустрічі та обговорення фільмів з їх авторами.

 

Крім того, у рамках проекту пройде фотовиставка Олександра Глядєлова «Чуєш, брате?», яку відкриє сам автор. Експозиція розповідає про революцію та війну Росії проти України. Фотовиставка була показана на Docudays UA у Києві, а також у регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Олександр Глядєлов знімає на чорно-білу плівку, використовуючи аналогову камеру з ручним наведенням фокуса. Знімати таким чином в епіцентрі бою практично неможливо, а тому фотограф вдивляється в те, що відбувається в проміжках життя між боями. 

 

Важлива складова SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR – дискусійна платформа. У Гамбурзі відбудуться дебати «Війна та свобода: чи може розвиватися демократія в умовах війни». Євромайдан став подвійним випробуванням для суспільства. З одного боку він змусив українців будувати з уламків пострадянської олігархічної системи ефективну плюралістичну державу, а з іншого – чинити опір гібридній війні, розв’язаній Росією у Криму та Донбасі, конфлікту, який дестабілізує країну і посилює радикальні та націоналістичні тенденції всередині суспільства. Як у світі набирає силу політика ворожнечі, і яке місце України в європейському проекті? У дискусії візьмуть участь німецький журналіст та письменник Конрад Шуллер, який отримав Премію Свободи за репотражі з України, та правозахисниця Олександра Матвійчук, яка координує громадянську ініціативу Євромайдан SOS та ряд інших міжнародних кампаній, серед яких кампанія для звільнення усіх ув’язнених Росією громадян України #LetMyPeopleGo.

 

SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR відбувається за підтримки Фундації відкритого суспільства та Міжнародного фонду «Відродження». 

 

Стежте за новинами та розкладом подій на веб-ресурсі проекту: www.seeukraine.org

 

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022