Онлайн-прем'єра переможця всеукраїнського конкурсу «The Guardian прямує в Україну»

06 жовтня 2017

Рік тому під час Docudays UA-2016 «The Guardian прямує в Україну» оглосив своїх фіналістів. З-поміж ста заявок з усієї України три проекти стали готовими документальними фільмами: «Домашній матч» Аліси Коваленко, «Ленінопад» Світлани Шимко та «Історія зимового саду» Семена Мозгового.

 

Від сьогодні «Домашній матч» Аліси Коваленко можна подивитися на сайті The Guardian. Саме цей фільм за результатами фінального пітчингу під час Docudays UA-2016 отримав грант у 5000 фунтів від британського видання The Guardian. «Домашній матч» Аліси Коваленко – це історія 20-річної киянки з бідної сім'ї, яка виросла на задвір’ях великого міста й знайшла свій шлях до певного умовного благополуччя через футбол.

 

«У нас не було чітких критеріїв щодо тем проектів. Єдина умова – фільм повинен розповідати про сучасну Україну, актуальні проблеми, які хвилюють наше суспільство, – розповідає Дар'я Бассель, програмна координаторка Docudays UA. – Фільм Аліси Коваленко — це історія, що описує насамперед дику бідність і невлаштованість нашого суспільства, де жодні соціальні зв'язки не працюють, де і не йдеться про те, що можна очікувати допомоги від державних інституцій. Історія суспільства, схожого на заросле бур'яном футбольне поле, де кожен гравець сам по собі, крутиться-крутиться, утративши свою команду в густому тумані безладної сучасності».

 

Організатори всеукраїнського конкурсу «The Guardian прямує в Україну»: The Guardian, Британська Рада в Україні, Docudays UA.

 

На фото кадр із фільму Аліси Коваленко «Домашній матч»

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022