«WARSCAPE» оголошує журі

14 березня 2017

Знайомтеся із журі міжнародного конкурсу «WARSCAPE» («Воєнні ландшафти») для молодих документалісток(ів). Три експерт(к)и оберуть проект-переможець в результаті пітчингу, що відбудеться 30-го березня на Docudays UA. Проект-переможець отримає 5000 доларів США.

 

До другого етапу конкурсу було відібрано шість проектів, які розповідають про тривалі наслідки збройних конфліктів для цивільного населення. Ці режисер(к)и та продюсер(к)и візьмуть участь у дводенному тренінгу, що допоможе їм підготуватися до фінального пітчингу.

 

Павел Лозінський

 

(Фото Томаша Бараньского, Reporter, East News)

 

Польський документаліст Павел Лозінський народився 1965 року у Варшаві. Закінчив факультет кінорежисури Школи кіно в Лодзі. Його документальні стрічки здобували престижні нагороди фестивалів у Борнгольмі, Парижі, Ляйпцігу та Кракові. Серед них: «Місце народження» (1992), «Сто років у кіно» (1996), «Сестри» (1999), «Вєрка» (2004) та « Батько і син» (2013). Насамперед режисер цінує можливість документального кіно вдивлятися в повсякдення: «Документальний фільм для мене – це власний погляд на світ, справжня історія, розказана так, що її значення виходить за межі того, що видно під час першого наближення».

 

Санела Байрамбашич

 

 

Нині Санела є речницею МКЧХ в Києві. Вона працює з Міжнародним комітетом Червоного Хреста вже 19 років. З 2014 Санела є комунікаторкою з обох боків лінії фронту збройного конфлікту в Україні задля підвищення захисту цивільного населення. До приїзду в Україну вона жила в Сараєві, де створювала документальні фільми для МКЧХ, що показують долі цивільного населення під час конфлікту. Санела закінчила факультет політичних наук у Сараєві та працювала на радіо й телебаченні Боснії і Герцеговини. Була акторкою в Національному театрі Зениці 9 років.

 

Жан-Поль Марі

 

 

Журналіст Жан-Поль Марі народився в 1950 році в Алжирі. Вивчав психологію, колишній фізіотерапевт у лікарні Пюрпан у Тулузі, радіоведучий у Британській Вест-Індії, міжнародний кореспондент на радіо Монте-Карло. Він опублікував кількасот репортажів з усього світу для Nouvel Observateur і написав шість книг: «Людина, яка вижила» (1989), «Ціна дитини» (1993), «Місяць потрібно збити» (2003), «Записки з Багдада» (2003), «Записки, Ізраїль, Палестина» (2004) й «Без видимих ран» (2008). Автор документальних фільмів: «Ірак, коли солдати вмирають» (64 хвилини, 2006, Arte) та «Без видимих ран» (63 хвилини, 2009, Mano a mano). Відзначений багатьма нагородома, серед яких премія Байе Кальвадос для військових кореспондентів (1997, 1998), премія Луї Ашета (2001), найвища нагорода FIGRA та нагорода глядацьких симпатій за фільм «Без видимих ран».

 

Організатори конкурсу «WARSCAPE»: Делегація Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні та Docudays UA. Проект відбувається також за підтримки Посольства Франції в Україні та Французького інституту в Києві.

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022