SЕЕ UKRAINE вирушає до Парижу

19 листопада 2018

3–9 грудня в Парижі відбудеться остання подія цьогорічного європейського турне «See Ukraine: Пустий постамент». Покази фестивалю відбуватимуться в кінотеатрі La Filmothèque du Quartier Latin, виставка сучасного українського мистецтва – у галереї Jour et Nuit Culture, а дискусія – у приміщенні університету INALCO.

 

Цьогорічна концепція See Ukraine має назву «Пустий постамент» і є спробою проаналізувати ситуацію, що нині склалася в Україні. Процес декомунізації став поштовхом до обговорення суспільних цінностей та переосмислення канону української історії. Постаті з минулого, до яких уже втрачено довіру, повалені. Нові герої ще не встановлені. Ситуація «пустого постаменту» спонукає до пошуку героїв нового часу. Хто міг би ними стати? І зрештою – чи потрібно взагалі ставити нових героїв на старі постаменти? Чи варто йти слідами старих ідеологій?

 

До кінопрограми фестивалю в Парижі (4–8 грудня) ввійшли чотири успішні українські документальні стрічки. Серед них остання стрічка Аліси Коваленко «Домашні ігри» про український жіночий футбол, фільм-міркування «Какофонія Донбасу» Ігоря Мінаєва, який досліджує білу пляму в сучасній історії України –створення міфу про Донбас. У картині використані рідкісні архівні матеріали та записи інтерв'ю з колишніми жителями Східної України, які стали очевидцями й жертвами російської агресії. «Діксі Ленд» Романа Бондарчука зображує нелегкі будні херсонського дитячого джазового оркестру. У поетичній «Дельті» Олександра Течинського йдеться про буденне життя мешканців містечка Вилково, що розташоване в дельті Дунаю на кордоні з Румунією та вважається «українською Венецією».

 

Після показів традиційно відбудуться зустрічі й обговорення фільмів з їх автор(к)ами. Початок сеансів о 19.30 в кінотеатрі La Filmothèque du Quartier Latin.

 

Виставковий проект «Пустий постамент», створений у діалозі з документальним баченням кінематографістів, пропонує поглянути на українську реальність, відтворену мовою сучасного мистецтва. В експозиції представлено твори українських митців і мисткинь Костянтина Зоркіна, Євгена Нікіфорова, Олександра Навроцького, Юлі Червінської, Ігоря Чекачкова, Валерія Мілосердова, Марії Плотнікової, Сергія Радкевича, а також уміщено добірку архівних світлин фотографа-аматора зі Східної України Марка Залізняка (1893–1982), що стає особливо актуальною в сучасних обставинах.

 

Відкриття, перформанс і кураторська екскурсія Олександра Михеда відбудеться 4 грудня о 19.30 в галереї Jour et Nuit Culture. Вхід вільний.

 

Під час дискусії «Нове українське кіно між мистецтвом та політикою» українські й французькі спікери говоритимуть про те, як сучасне кіно формує хребет української ідентичності в очах своїх та іноземних глядачів. Серед учасників круглого столу – куратор Олександр Михед, програмний директор Одеського кінофестивалю Антельм Відо та режисер фільму «Какофонія Донбасу» Ігор Мінаєв. Модеруватиме розмову журналіст і продюсер документального кіно Стефан Сіоан.

 

Подію хостить університет INALCO, Amphithéâtre 7. Початок о 19.30. Вхід вільний.

 

Стежте за новинами та розкладом подій на сайті проекту seeukraine.today.

 

Проект «See Ukraine: Docudays UA мандрує Європою» – це акція в галузі культурної дипломатії, що реалізується Міжнародним фестивалем документального кіно про права людиниDocudays UA. У 2016–2017 роках фестиваль відвідав Францію, Грецію, Італію, Німеччину та Іспанію. Проект відбувається за підтримки Open Society Initiative for a Europe (OSIFE).

 

Чільне фото з сайту evropafilmakt.com

22 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 6 — 13 
червня 2025
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2025
Новини
01 серпня 2024
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2025
Новини
01 серпня 2024
ГО «Докудейз» запускає проєкт LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів Війни
Новини
26 липня 2024
ГО «Докудейз» запускає проєкт LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів Війни
Новини
26 липня 2024