Обережно, провалля!

Рік
2018
Країна
США
Тривалість
98’
Режисер(ка)
Бінґ Ліу

У самому серці «іржавого поясу» Америки розкинувся Рокфорд, – промислове місто штату Іллінойс. На людей, які зростають там, чекають лише безробіття та бідність. Але троє шкільних друзів знаходять відраду у скейтбордингу, а один із них, Бінґ Ліу, знімає на відео всі їхні пригоди. Йому вдається зафільмувати несподівану для них дорослість, із усіма безнадійними роботами, народженням дітей і роздумами про те, що означає бути людиною. Через багато років Бінґ повертається до рідного міста з’ясувати, що сталося із друзями дитинства. Режисер порушує майже всі правила документальних зйомок: з’являється у своєму власному фільмі, іноді говорячи просто в камеру. Подекуди «Обережно, провалля!» нагадує сеанс психотерапії, де режисер проживає насильство, якого зазнав від батька, і попереджає свого друга Зака про загрозу опинитися у такому самому замкненому колі алкоголізму та жорстокості. Зрештою Ліу блискуче реалізовує своє завдання, оскільки кожна деталь цього фільму щира. У ньому режисер змальовує дуже актуальний портрет американського покоління, якому загрожує забуття.

 

25 березня на кейс-стаді: «Обережно, провалля!» представниця імпакт-агенції Picture Motion Меґан Вандерворт не лише розповість, як стрічці вдалося досягти такого успіху, але й поділиться подальшими планами з правозахисниками та громадськими організаціями. 

Творча команда
Режисерська робота: Бінґ Ліу
Продюсування: Бінґ Ліу, Даєн Квон
Операторська робота: Бінґ Ліу
Монтаж: Бінґ Ліу, Джошуа Алтман
Звук: Джеймс Лебрехт
Виробництво
ITVS, Kartemquin Films, P.O.V./American Documentary
Дистрибуція
Dogwoof
Нагороди
2018 – CPH:DOX, NEXT:WAVE Award, почесна відзнака; Фестиваль документального кіно DOXA, приз Найджела Мура; Канадський міжнародний фестиваль документального кіно Hot Docs, приз глядацьких симпатій; Sheffield Doc/Fest, глядацький приз; Кінофестиваль Санденс, особлива нагорода журі; 2019 – Оскар, номінація «Найкращий документальний фільм»
Режисер(ка)
Бінґ Ліу

Бінґ Ліу – 30-річний режисер із Чикаго. Його документальний фільм «Обережно, провалля!» здобув визнання критиків і понад 50 нагород із моменту прем’єри на кінофестивалі «Санденс» у 2018 році, де отримав спеціальний приз журі «За прорив у кінорежисурі». Був режисером трьох сюжетних ліній 10-годинного серіалу Стіва Джеймса «Америка – мені» про расову нерівність в освітній системі США. Бінґ входить до Гільдії режисерів Америки, колишній член Міжнародної гільдії кінорежисерів. У 2017 році Бінґ здобув стипендію Film Independent і грант Ґарретта Скотта для документалістів, а також із відзнакою закінчив бакалаврат із літератури Іллінойського університету.

Вибрана фільмографія

Обережно, провалля! (2018)

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26–
березня
4
квітня 2021
Навмисна смерть
ЗМІНИ ЦЕ!
Навмисна смерть
Рік
2016
Країна
США
Режисер(ка)
Сью Вільямс
Тривалість
73’
ЗМІНИ ЦЕ!
Неспокій
ЗМІНИ ЦЕ!
Неспокій
Рік
2017
Країна
Велика Британія, США
Режисер(ка)
Дженніфер Брі
Тривалість
98’
ЗМІНИ ЦЕ!