Teen Spirit: тут і тепер

04 лютого 2020

Про концепцію Docudays UA-2020

 

17 Docudays UA – про дорослішання. Це час, коли чутливо та гостро реагуєш на дійсність, переосмислюєш та формуєш свої погляди, вчишся бути самостійним. Однак для нас це можливість подивитись на дорослість не лише в особистому вимірі. У контексті державної політики ми пропонуємо розібратись у правах дітей i як може звучати голос молодi в обговоренні суспільних питань.

 

Протягом року, готуючись до фестивалю, ми досліджували відмінність у ставленні до дітей в Україні й інших державах. Українська держава визначає охорону дитинства як свій стратегічний пріоритет. Тобто дитина розглядається як об’єкт захисту, а не суб’єкт прав, що відображається на законодавстві й державній політиці.

 

Тим часом багато країн світу не ставлять під сумнів участь дітей у державній політиці. Свіжий приклад – екологічний рух підлітків: усі пам’ятають виступ Ґрети Тунберґ під час Генеральної асамблеї ООН. В Україні ж ми продовжуємо лише охороняти дитинство. Тоді як мирні акції дітей у країнах Європи на захист довкілля впливають на порядок денний урядів цих країн, у нас усе зводиться винятково до заборони використання дітей у політичних акціях. Водночас наш уряд здійснює лише точкове реагування на виклики у сфері прав дитини, зумовлені збройним конфліктом.

 

У 2019 році виповнилося двадцять років з часу прийняття Конвенції про права дитини. Цим міжнародним договором Об’єднані Нації домовились про посилення правоспроможності дітей. Приєднавшись до Конвенції, Україна повинна слідувати цьому договору. Ми хочемо сприяти реальному включенню Конвенції з прав дитини до політичного порядку денного держави.

 

Ми сподіваємося, що цьогорічна програма Docudays UA, дискусії за участю експертів і експерток дозволять глибше зрозуміти, як держава може забезпечити права дитини в ситуації збройного конфлікту, протидіяти насильству та експлуатації дітей, реалізувати права на освіту та розвиток дітей, які належать до дискримінованих груп, та посилити правоспроможність дітей в Україні.

 

Про візуальне рішення

 

Образом Docudays UA-2020 ми обрали жувальну гумку.

 

Кольорову, солодку й манливу – втілення чистого задоволення, коли ти тінейджер(ка). Рятівну, коли треба кудись подіти надлишок енергії чи просто впевненіше виглядати в очах однолітків. За надутою бульбашкою можна ненадовго сховатися від загроз світу. І навіть використовувати її як інструмент протесту – коли треба продемонструвати незгоду. Невинна звичка, яка втрачає свої чари в міру того, як людина стає дорослою.

 

Народжених у 2000-х називають «поколінням Z». Це люди, які вимагають до себе ставлення на рівних. Живуть у технологіях майбутнього, дбають про персональний брендинг і байдужі до вислуги років та руху кар’єрною драбиною. Більшість з них – швидко вчиться, правильно харчується, cповідує цифровий детокс. Вони дивують світ своєю музикою, бунтами, стартапами, екологічною свідомістю. Що ще ми про них знаємо? Які точки дотику ми маємо разом із сучасними підлітками? Чому можемо в них навчитись?

 

Teen Spirit – на великих екранах, тут і тепер!

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій…
Новини
30 червня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій Британії
Новини
30 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний е…
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний етап трансформації, що почалась в розірваному досвіді наших батьків»
Українські учасниці/-ки індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про проєкти та роботу над ними під час війни.
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних поді…
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про роботу над проєктами під час війни
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Деколонізація старих ідеологічних конструктів та практик кіноіндустр…
Новини
22 червня 2022
«Деколонізація старих ідеологічних конструктів та практик кіноіндустрії». Дискусія в межах індустрійної секції Інституту документального кіно
Новини
22 червня 2022
Запускаємо сайт «Архіву війни»
Новини
20 червня 2022
Запускаємо сайт «Архіву війни»
Новини
20 червня 2022
Звіт за роботу фонду підтримки DOCU/HELP для документалістів/-ок за к…
Новини
09 червня 2022
Звіт за роботу фонду підтримки DOCU/HELP для документалістів/-ок за квітень та травень
Новини
09 червня 2022
Українські проєкти-учасники кіноринку MeetMarket @ Sheffield DocFest
Новини
08 червня 2022
Українські проєкти-учасники кіноринку MeetMarket @ Sheffield DocFest
Новини
08 червня 2022
Переможцем DOCU/УКРАЇНА-2022 став фільм «Плай» режисерки Єви Джишиашв…
Новини
06 червня 2022
Переможцем DOCU/УКРАЇНА-2022 став фільм «Плай» режисерки Єви Джишиашвілі
Новини
06 червня 2022