«Іван і Марта»: показ фільму-закриття 20 Docudays UA під час глядацьких днів

10 червня 2023

Не пропустіть показ нового фільму Сергія Буковського «Іван і Марта», який відбудеться 11 червня о 15:10 у кінотеатрі «Жовтень» у межах глядацьких днів фестивалю. 

Відверта кінооповідь про життя і творчість видатного українського дисидента письменника-шістдесятника й літературознавця Івана Дзюби та його дружини Марти фільмувалася впродовж чотирьох років. Нагадаємо, на ювілейному Docudays UA відбулася українська прем’єра стрічки.  

Марта Дзюба на прем'єрному показі стрічки «Іван і Марта» під час 20 Docudays UA

«Ми не були на премʼєрі, але завдяки учасникам/-цям нашої "Майстерні DOC" мали змогу долучитися до події майже онлайн. Вони надсилали нам фото та відео. На телефоні Вікторії ми дивилися матеріали з показу, а на моєму — застосунок із мапою повітряних тривог України. Дякуємо команді фестивалю і глядач(к)ам, з-поміж яких були й наші друзі, що вони стійко витримали цю тривожну годину і повернулись до кінотеатру. Ще один доказ того, що ми, українці та українки, – незламні. І культура, а найбільше кіно, допомагають нам іти до перемоги! Слава Україні!”,
— зазначає Сергій Буковський, режисер фільму.

фото з прем'єрного показу на 20 Docudays UA

«Ми чекали на премʼєру з хвилюванням (як завжди) і з осторогою. Розуміли, що пані Марта і сімʼя Івана Михайловича подивляться фільм уперше. Тож нам важливо було дізнатися їхню реакцію й почути теплі відгуки. Оскільки з часу першого знімального дня минуло кілька років, матеріал уже диктував свою версію. Власне, це в документалістиці відбувається часто-густо, особливо, коли ти маєш справу не з архівним матеріалом, а з людьми, твоїми сучасниками/-цями. А, взагалі, перше фільмування Івана Михайловича відбулося під час нашого проєкту "Паром" (продюсер Геннадій Кофман) ще у 2018 році за підтримки Українського культурного фонду», — акцентує Вікторія Бондар, співавторка ідеї фільму.


Придбати квитки на показ стрічки «Іван і Марта» можна за посиланням, або в касах кінотеатру. Повний розклад завершального глядацького дня фестивалю — на сайті.


Фото: Сергій Хандусенко.

_______
Ювілейний 20 Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Українського культурного фонду, Посольства США в Україні, Посольства Ірландії в Україні, Посольства Данії в Україні, Посольства Бразилії в Україні, Польського інституту в Києві та Чеського центру Київ. Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Комікс «Разом — за безпечні пологи!»: подбайте про свої права
Новини
13 вересня 2023
Комікс «Разом — за безпечні пологи!»: подбайте про свої права
Новини
13 вересня 2023
Документальне кіно як рушійна сила адвокаційних кампаній
DOCU/БЛОГ
10 серпня 2023
Документальне кіно як рушійна сила адвокаційних кампаній
DOCU/БЛОГ
10 серпня 2023
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2024
Новини
01 серпня 2023
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2024
Новини
01 серпня 2023