Святкові релізи на DOCUSPACE

21 грудня 2023

Поклали під ялинку нові фільми-сюрпризи та відкриваємо доступ до останнього блоку короткометражних стрічок із програми Мандрівного Docudays UA. 


Уже сьогодні о 18:00 плануйте перегляд фільму «П’ятниця, субота, неділя» про спеціальний випуск Docudays UA, що відбувся в Києві попри воєнний стан і відключення електроенергії, та стрічку «Свід­ки. На пів­ніч від Киє­ва» — історії п’ятьох сміливих жителів/-ьок Київської області, які пережили російську окупацію, ні на мить не припиняючи спротив. Також у вас буде змога побачити дев'ять короткометражних історій альманаху «Енциклопедія майдану» про спалах громадянської активності в Україні: «Автомайдан», «Євромайдан SOS», «Самооборона», «Крим SOS», «Мир», «Очищення», «Канцелярська сотня», «Мова», «Хоттабич та його команда». Усі ці фільми будуть доступні протягом прийдешнього року, з будь-якого куточку світу.


«У 2024 році виповнюється 10 років російсько-українській війні — 10 років як найкращі люди нашої країни віддають найцінніше — свої життя — за нашу незалежність. За ці 10 років усі ми пройшли надзвичайно великий, часто болісний шлях, впродовж якого навчилися ключовій речі — брати відповідальність за наше майбутнє. Ці дві стрічки та роботи альманаху — своєрідна спроба Docudays UA висловити захоплення всіма суперлюдьми, які кожен і кожна на своєму місці десять років боролися, підтримували, стояли на своєму й продовжували творити майбутнє. Ці фільми спонукають нас нагадати самим собі, що навіть у найскладніших історичних обставинах нам вдалося не просто зібратися з силами й гуртом вистояти, а випрацювати неординарні рішення, побудувати міцні зв’язки й крокувати своїм шляхом. Що би не очікувало на нас у 2024 році — у нас є ми», —  акцентує Юлія Коваленко, програмна директорка Docudays UA.


Разом із тим, сьогодні стануть доступні для перегляду короткометражні українські фільми та стрічки добірки DOCU/ЮНІСТЬ, що увійшли до програми Мандрівного Docudays UA.


кадр з фільму «Оаза»

«Ліс, ліс»

Із чого складається наше «разом»? Які нас тримають зв’язки? Через вернакулярні відео з минулого фільм прагне говорити (часто «мовою немовлят» і дитячими загадками) про множинність, вкоріненість, про нас.


«прокидаючись у тиші»

Колишня військова казарма Вермахту нині слугує табором для біженців/-ок із України. Фільм «прокидаючись у тиші» супроводжує дітей на шляху, де їхня власна історія переплітається з історією казарми. 


Ptitsa

Портрет матері та її дорослої доньки — двох світів, що рідко взаємодіють між собою. Однак, зрештою, героїнь обʼєднує історія смерті Каті, доньки їхньої подруги.


«Друге дихання»

Кларнетист із Чернігова Микита Гірня після початку повномасштабного вторгнення росії стає волонтером. Тепер він під обстрілами на велосипеді розвозить нужденним речі першої необхідності. Тримати психіку в рівновазі йому допомагає давнє хобі — традиційне китайське чаювання.


Детальніше про фільми читайте тут.


«Оаза»

Близнюки Рафаель і Ремі помічають, як їхня близькість — майже злиття — руйнується, коли один із них через дедалі більш відчутну інвалідність залишається вʼязнем дитинства. Цього літа для них, оточених природою, час ніби прагне зупинитися.


«Вівчар»

Ніжна історія про дорослішання та про терпіння, необхідне для вивчення професії, що передається з покоління в покоління на острові Акілл, на захід від узбережжя Ірландії.


Більше про фільми — в огляді програми.


Дивіться також чотири короткометражні роботи, створені в межах програми «Civil Pitch 2.0»: «Під крилом ночі», «89 днів», «Гості з Харкова», «Наша робо сім’я» — історії про війну та людей під унікальним кутом зору, документальні фрагменти реальності, в якій ми опинилися після 24 лютого 2022 року. 


Впродовж найближчих трьох днів устигніть переглянути стрічки «Аполонія, Аполонія», «Три жінки» та «Вбивство журналіста». Релізи Мандрівного Docudays UA, які стартували сьогодні, доступні до 31 грудня включно.

Чільне фото: кадр з фільму «Ліс, ліс».

_______________
20 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства США в Україні. Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відображають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Режисерки DOCU/Україна: про активну згоду, жіночу оптику, вестернів і…
Конспект
11 липня 2024
Режисерки DOCU/Україна: про активну згоду, жіночу оптику, вестернів і те, як знайти фільм у купі сміття
Конспект
11 липня 2024
Архів війни. Словник
Новини
05 липня 2024
Архів війни. Словник
Новини
05 липня 2024
DOCU/СИНТЕЗ. Волонтерство, звукові архіви та солідарність
Інтерв'ю
04 липня 2024
DOCU/СИНТЕЗ. Волонтерство, звукові архіви та солідарність
Інтерв'ю
04 липня 2024
Дар’я Бассель: «Документальне кіно краще говорить з людьми про події,…
Інтерв'ю
03 липня 2024
Дар’я Бассель: «Документальне кіно краще говорить з людьми про події, які відбуваються тут і зараз»
Інтерв'ю
03 липня 2024
Вейн Джордаш: «Якщо ми втратимо Україну, наші діти житимуть у дуже не…
Інтерв'ю
02 липня 2024
Вейн Джордаш: «Якщо ми втратимо Україну, наші діти житимуть у дуже небезпечному світі»
Інтерв'ю
02 липня 2024
Макс Буткевич. Боремося і чекаємо
Новини
01 липня 2024
Макс Буткевич. Боремося і чекаємо
Новини
01 липня 2024
Повернути фокус уваги: як пройшла світова прем’єра фільму «Свідки. По…
Культурна дипломатія
25 червня 2024
Повернути фокус уваги: як пройшла світова прем’єра фільму «Свідки. Полон вбиває» на кінофестивалі Sheffield DocFest
Культурна дипломатія
25 червня 2024
Крізь крихке до міцного: яким був 21 Docudays UA
Новини
18 червня 2024
Крізь крихке до міцного: яким був 21 Docudays UA
Новини
18 червня 2024